Zaloguj się

AlixPizza - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

AlixPizza w Rzeszowie – sztuka dobrego jedzenia.

We Włoszech bardzo ważna jest, jakość produktów, które używane są do tworzenia potraw. A tych tam nie brakuje! Sery, szynki, pomidory, mąką oraz oliwa są we Włoszech na najwyższym poziomie. Gdy zadba się już o produkty i przygotuje wszystkie dania przychodzi pora na celebrację posiłku, która jest kolejnym ważnym elementem dla Włochów, jeżeli chodzi o jedzenie. Zamów z sieci AlixPizza w Rzeszowie swój ulubiony włoski placek a potem delektuj się nim powoli, aby przyjemność z jedzenia trwała jak najdłużej.

AlixPizza - kuchnia włoska w najlepszym wydaniu

Kuchnia włoska to najbardziej rozpowszechniony sposób przyrządzania potraw na świecie. W szczególności znany są dwie: pizza i pasta. Dania mączna nie mają sobie równych we Włoszech. A jest dzięki świetnej mące oraz bogatej tradycji tych potraw. Zresztą tradycje to bardzo ważna część włoskiej kultury w szczególności w kuchni. Przepisy i receptury są tam przekazywane z pokolenia na pokolenie i nie zawsze jest to w linii - z matki na córkę. Takie przepisy są dobrze strzeżone niczym największy skarb. Poprzez skrywanie listy składników oraz sposobu wyrobu danej potrawy jest pewność, że będzie ona wyjątkowa i niepowtarzalna. Jest to jeden z sekretów włoskiej kuchni, jako całości. Każdy posiłek to celebracja jedzenia, ale także okazja to spotkania i rozmów w gronie przyjaciół i rodziny. Włosi pilnują, aby takie posiłki miały miejsce jak najczęściej. Kolejną rzeczą, do, które przykładają dużą wagę są pory spożywania posiłków. Swój dzień zaczynają od lekkiego śniadania składającego się z mocnego espresso i słodkiego rogalika lub ciastka. O godzinie 13:00 spożywają lunch. Tutaj jest już obficiej. Na stół trafia pasta z sosem lub inne mączne danie. Jednak to kolacja jest najważniejszym posiłkiem dnia, gdyż jest jedzona w rodzinnym gronie. Zasiada się do niej około 20:00. Przy okazji tego posiłku spożywa się wiele dań przyrządzonych z ryb, ziemniaków i warzyw. Często serwuje się również różnego rodzaju przystawki oraz wino. Zamów z sieci AlixPizza z dostawą do domu i sam zdecyduj, o której zjesz godzinie.

AlixPizza w Rzeszowie – bez pieczywa ani rusz

Chleb, bułki, bagietki są spożywane przez Włochów do każdego posiłku. Do wielu dań pieczywo je się podczas posiłku a w innych służy jedynie do „wyczyszczenia” talerza i zebrania z niego wszystkich smacznych kąsków, tak, aby się niezmarnowany. Najczęściej chlebem zbiera się resztę oliwy z talerza, która zostaje po wielu potrawach. Również same oliwki chętnie dodaje się, jako dodatek do potraw lub spożywa w postaci przystawki. Najbardziej popularną zupą jest minestrone, która powstaje na bazie warzyw. Konsystencja przypomina nasz bulion. Poza makaronami, z mąki również chętnie przyrządza się pierogi i kluski jak ravioli, tortellini, gnocchi, które podobnie jak pasty serwuje się z dodatkiem sosów oraz farszem w środku. Chyba nie trzeba mówić, że nic nie przebije jednak pizzy, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. To właśnie włoskie placki, królują w menu AlixPizza. Wybór jest duży, więc na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie.