Zaloguj się

Babooshka Warszawa. Zamów z dostawą!

Wpisz adres i znajdź restaurację Babooshka w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Restauracje Babooshka Warszawa. Tradycyjne dania kuchni wschodniej!

Babooshka – w języku rosyjskim po prostu „babcia”, ale wyraz ten używany bywa również w odniesieniu do lalki matrioszki – wspaniałe przysmaki kuchni wschodniej serwuje w Warszawie w dwóch miejscach: na Ochocie (Grójecka) i w Śródmieściu (Oboźna). Ale aby wyruszyć w kulinarną podróż po Rosji, Ukrainie i Białorusi, nie musicie nawet wychodzić z domu lub biura – wystarczy, że zamówicie dostawę z Babooshka Warszawa przez PizzaPortal.pl. Koncepcja lokalu narodziła się z naturalnej tęsknoty za daniami z rodzinnych domów. Wszyscy kucharze i większość personelu restauracji Babooshka pochodzi bowiem z Ukrainy. Smak, który Wam proponują, opiera się na tym, co zapamiętali ze swojego dzieciństwa: na tradycyjnych domowych recepturach i składnikach. Kuchnia restauracji Babooshka jest smaczna, pożywna, bezpretensjonalna i niedroga. Jedzenie z dowozem z Babooshki świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień – na lunch, obiad lub kolację – jak i wówczas, gdy organizujecie przyjęcie i pragniecie podjąć gości czymś pysznym i oryginalnym.

Menu Babooshka Warszawa. Ucztuj w słowiańsko-wschodnim stylu!

W menu Babooshka znajdziecie ręcznie robione pielmieni (zwane również pilimeni, pielmenie, pielmienie) nadziewane rozmaitymi farszami, np. z mięsem drobiowym lub baraniną, podawane w rosole, ze śmietaną, pietruszką, masłem lub octem; wareniki (pierożki w kształcie półksiężyca lub półkolistym, uważane przez Ukraińców, obok barszczu, za potrawę narodową) z nadzieniem rybnym (spróbujcie koniecznie), kapustą i grzybami lub serem; bliny, które mają ogromne znaczenie w kulturze wschodnich Słowian – tradycyjnie spożywane są w tygodniu ostatkowym zwanym Maselnicą, a według starego zwyczaju bliny wystawiane są na parapety jako danie dla pielgrzymów i ludzi ubogich. Dzięki dostawie z Babooshka możecie skosztować najbardziej klasycznych wariantów tego przysmaku: ze śmietaną, z wędzonym łososiem i z kawiorem. Potrawą, która napawa szefów kuchni Babooshka Warszawa, szczególną dumą jest czynaki. Czynaki to danie o korzeniach litewskich, bardzo popularne na Ukrainie, w Rosji i polsko-litewskim pograniczu. Jest to tzw. danie jednogarnkowe, zapiekane w piecu w specjalnych glinianych naczyniach. Babooshka proponuje Wam czynaki w wyjątkowo apetycznej odsłonie: z baraniną, cukinią, bakłażanem, ziemniakami, czosnkiem i czerwoną fasolą.

Dostawa z Babooshka Warszawa. Dziś solanka czy czeburek?

Wschodnia kuchnia posiada urok, któremu nie sposób się oprzeć, a niektóre z jej tradycyjnych potraw działają na nasze kubeczki smakowe niemal uzależniająco. Jednym z takich dań na pewno jest czeburek, tradycyjne danie Tatarów krymskich. Smażone pierogi z niekwaszonego ciast, o charakterystycznym kształcie, nadziewane drobno krojonym lub mielonym mięsem to przysmak, którym chciałoby się zajadać właściwie codziennie. W dostawie z restauracji Babooshka Warszawa możecie otrzymać czebureki w najbardziej klasycznych wariantach: z mięsem, z mięsem i serem lub z żółtym serem i ziołami. Podobną „moc” posiadają również słynne wschodnie zupy. Kto choć raz w zimowe popołudnie posilił się pyszną i treściwą solanką, ten wie, o czym mowa… W menu Babooshka Warszawa znajdziecie nie tylko solankę (z różnymi rodzajami mięsa, kaparami, oliwkami, ogórkiem kiszonym i cytryną), ale także wyśmienity barszcz ukraiński, domowy rosół z makaronem, pielmieni w bulionie, a na upały – chłodnik. Dzięki dostawie z Babooshka przez PizzaPortal.pl (z superwygodną płatnością Blik) na Wasze stoły trafić mogą także przystawki (np. szuba, czyli słynny śledź pod pierzynką lub tatar wołowy), draniki (placki ziemniaczane), dania główne z ryb, baraniny i schabu, dodatki i desery.