Zaloguj się

Chcesz zamówić dobre jedzenie dostawą w Białymstoku?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Wiadomo każdy ma swoje ulubione dania, których się trzyma za każdym razem będąc w restauracji czy też zamawiając dobre jedzenie z dostawą do domu. Lecz nie można przeżyć życia nie próbując nowych rzeczy będąc jak inżynier Mamoń z filmu „Rejs”, który wypowiada tą pamiętną kwestię – „Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę.” Czasem trzeba wyjść poza strefę własnego komfortu i otworzyć się na nowe rzeczy, a nóż następna potrawa, jaką spróbujemy stanie sie naszą ulubioną.

Zasmażana kapusta, ziemniaki i kotlet schabowy to klasyk na polskich stołach. Jeżeli chodzi o kuchnię to z tego jesteśmy znani na świecie. Wszystko jednak się nudzi i czasem przychodzi moment w życiu każdego z Nas, że chce zaskoczyć swoje kubki smakowe i spróbować czegoś innego. W takim razie, od czego zacząć? Może od najpopularniejszych dań na świecie. Sprawdź, czym raczą się w innych krajach, gdy dopada ich głód. W Austrii podają potrawę bardzo podobną do naszego „schaboszczaka” jednak jest to danie jakby odrobinę bardziej wykwitnę poprzez użyte w nim składniki. Mowa tutaj o Wiener Schnitzel, czyli sznycel wiedeński. Jest to kawałek cielęciny panierowanej w bułce tartej, usmażony na maśle. Zazwyczaj podawany jest z plasterkiem cytryny do skropienia mięsa. Brzmi smacznie prawda? Takim dobrym jedzeniem z dostawą do domu zajadają się Austriacy. Przenieśmy się teraz bardziej na zachód do Belgii. Tam narodową potrawą są Moules frites – czyli mule z frytkami. Mule jest to jeden z gatunków małży i w połączeniu z frytkami brzmi dość ekscentrycznie. Jednak, jeżeli chodzi o frytki to Belgowie znają się na rzeczy. Dodaję je prawie do wszystkich potraw. Jak dobrze poszukasz na pewno znajdziesz frytki belgijskie w jednej z białostockich restauracji, która zapewnia dobre jedzenie z dowozem do domu. A co zaproponuje nam Azja? Kuchnia chińska jest jedną z najbogatszych w potrawy. Ilość składników, przypraw i ziół używanych przez chińczyków może przyprawić o zawrót głowy. Jednak jest to wszystko na tyle wyważone, że ich dania zaskakują smakiem już od setek lat. Xiao Long Bao, czyli w wolnym tłumaczeniu - małe smocze zawiniątka, to jedna ze sztandarowych chińskich potraw, choć nie aż tak bardzo rozpowszechniona na zachodzie. Potrawa składa się z małych pierożków wypełnionych nadzieniem oraz bulionem. Te małe kuleczki aż rozpływają się w ustach uwalniając moc smaku i aromatów. Jak widać można jedzenie, którego jeszcze nigdy nie próbowaliśmy również może być smaczne.  Ale czy tylko to, co jemy ma wpływ na to, że właśnie dana potrawa nam smakuje? 

Patrzę, wącham, smakuję – dobre jedzenie w Białymstoku.

Zapewne każdy, choć raz w swoim życiu słyszał, że je się również oczami. Znaczy to mniej więcej tyle, że ważne jest dla nas, w jakiej formie został nam podany owy posiłek. To powiedzenie nie daję jednak pełnego obrazu, w jaki sposób odbieramy postawione przed nami danie. Człowiek posiada pięć zmysłów, które uruchamiają się za każdym razem, gdy mamy do czynienia z jedzeniem. Wpierw widzimy lub czujemy jedzenie w zależności od intensywności zapachu danej potrawy. Gdy te zmysły zostają zaspokojone, do gry wchodzi słuch. Tak to nie pomyłka właśnie słuch też odgrywa tutaj swoją rolę. Jeżeli wiemy z poprzednich doświadczeń, że to konkretne danie podczas łamania, krojenia czy też odrywania powinno wydać charakterystyczny dźwięk, będziemy go oczekiwać. Jeżeli go zabraknie oczekiwania względem potrawy spadną. Oczywistym zmysłem, który króluje wśród innych, jeżeli chodzi o jedzenie jest smak. Wiadomo musi być pysznie, ale to nie wszystko, co jest poddawane próbie, podczas gdy pokarm znajduje się w naszych ustach. Ważna jest też konsystencja, czy na przykład kotlet ma chrupiącą panierkę czy może miękką i oklapłą lub czy też mięso jest łykowate. To wszystko ma znaczenie czy uznamy daną potrawę za smaczną czy też nie. 

Dobre jedzenie z dostawą do domu w Białymstoku? Bardzo proszę!

Białystok oferuję mnóstwo świetnych restauracji z dobrym jedzeniem, które tak się składa współpracują z naszym portalem. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie w jednej z siedmiu kategorii: Pizza, Burgery, Kebab-Gyros-Shoarma, Domowe, Fast-food, Inne, Sushi. Otwórz się na nowe jedzenie albo jak nie jesteś jeszcze gotowy zamów to, co już znasz. Dobre jedzenie na wynos, z dostawą czy też z dowozem – nazywaj to jak chcesz, ważne, że jest bardzo smacznie. Wejdź na PizzaPortal i zamów online.