Zaloguj się

Chcesz zamówić lunch z dostawą w Białymstoku?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie poprzez utrzymywanie odpowiedniej diety wcale nie musi być trudne. W szczególności, że nawet nie mając czasu w domu na przygotowywanie posiłków możemy je zamówić online. W Białymstoku lunch, na który zazwyczaj zawsze brakuje czasu, zamówisz poprzez PizzaPortal.

Co prawda lunch został powołany do życia w kulturze anglosaskiej to jada się go na całym świecie. W zależności od klimatu oraz tradycji kulinarnych w danym kraju przyjmuje on inną formę. Koncepcja lunchu rosła w siłę wraz z rozwojem cywilizacji a dokładniej technologii. Przed powstaniem elektryczności a nawet światła gazowego, główny posiłek dnia, czyli obiad spożywało się póki jeszcze było widno. W erze przemysłowej, gdy już można było oświetlić jadalnię sztucznym światłem przerwa między śniadaniem a obiadem wydłużyła się, więc potrzebny był jeszcze jeden posiłek, który pozwoliłby przetrwać do wieczora. W tym miejscu wkroczył lunch.  W XIX wieku uznawano lunch za posiłek dla kobiet, gdyż mężczyzna nie miał czasu podjadać w czasie dnia. Obfite śniadania spożywane przez mężczyzn musiały im wystarczyć do końca pracy, by potem zjeść duży obiad. Obecnie lunch to coś więcej niż drugie śniadanie, spełnia on również dwie dodatkowe funkcje: biznesową oraz towarzyską. Na przykład w Europie północnej podczas lunchu głównie umawia się na spotkania z klientami, kontrahentami czy po prostu partnerami biznesowymi, aby dobrze zjeść oraz ubić dobry interes. Podczas bardziej pracowitych dni lunch zjadany jest na szybko przy biurku. Południowa Europa jest pod tym względem zupełnie inna. Włosi, Grecy czy Hiszpanie celebrują lunch. Rozmowy o interesach nie maja miejsca podczas lunchu, który jest dla nich tylko i wyłącznie spotkaniem towarzyskim. W tym czasie zamykane są firmy oraz urzędy i zaczyna się sjesta. Chociaż w Polsce nie ma tak długiej przerwy to i tak można zjeść pyszny lunch w Białymstoku zamawiając go online poprzez PizzaPortal. 

Różnorodnie i zdrowo – lunch w Białymstoku.

Jeżeli pilnujesz się i zabierasz ze sobą lunch z domu lub zamawiasz go online to pamiętaj jeszcze żeby zachować różnorodność w doborze produktów. Zazwyczaj Polacy w pracy spożywają kanapki, słodkie bulki lub nabiał w postaci różnego rodzaju twarożków. Raz na jakiś czas można zjeść taki lunch jednak nie można poddać się przyzwyczajeniom i jeść codziennie to samo. Po pierwsze monotonia, odbierze całą frajdę z jedzenia a po drugie nie będziemy dostarczać do organizmu wystarczająco dużą ilość witamin i minerałów stosując taką dietę. Jedną z możliwości urozmaicenia jest wprowadzenie do naszego lunchu więcej warzyw i owoców. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby codziennie spożywać pięć porcji warzyw i owoców. Najlepiej jakby były różnego rodzaju a także koloru. Sałatka warzywna, jako lunch to świetne rozwiązanie, aby pozostać sytym w pracy i zdrowym na dłuższą metę. Lunch z dostawą w Białymstoku?  Nie ma problemu, skorzystaj z dedykowanej aplikacji na smartfona stworzonej specjalnie dla klientów PizzaPortal. 

Zdrowe podjadanie na lunch w Białymstoku?

Jeżeli uwielbiamy jedzenie, które można sobie podjadać robiąc przy tym inne rzeczy to wcale nie musimy sięgać po batona czy też chipsy, które są dla nas niezdrowe. Jednak, czym je zastąpić? To proste wystarczy kilka warzyw pokroić w słupki jak np. seler naciowy, paprykę czy też marchew. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju orzechy, pestki czy też suszone owoce. Zdrowy lunch powinien bazować na sezonowych warzywach, owocach, produktach pełnoziarnistych a także składnikach pełnych białka. Jeżeli chodzi o owoce to należy pamiętać, że są one pełne antyoksydantów – substancji ważnych dla zdrowia, ponieważ chronią przed chorobami, hamują procesy starzenia i wpływają na dobry wygląd skóry. Nie bójmy się też takich dodatków jak olej, orzechy czy też nasiona gdyż są to produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do prawidłowego działania całego organizmu. Taki zdrowy lunch z dowozem w Białymstoku zamówisz przez PizzaPortal. Ważne jest też nawadnianie się. Woda mineralna, zielona herbata oraz świeże soki owocowo-warzywne powinny być częścią każdego naszego lunchu. Chcesz zjeść zdrowo, ale jednak brakuje ci czasu na przygotowywanie tych wszystkich potraw w domu? Nic prostszego wejdź na PizzaPortal znajdź swoją ulubioną restaurację i zamów pyszny lunch w Białymstoku z dowozem do domu lub pracy już teraz!