Zaloguj się

Chcesz zamówić z restauracji indyjskiej z dostawą w Białymstoku?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Indie to kraj kontrastów. Poczynając od żyjącej tam ludności, wyznawanej religii oraz bogactwa kulturowego a kończąc na kuchni.

Skupmy się jednak na kuchni. Hindusi uwielbiają ostre potrawy a z kolei na deser jedzą coś bardzo słodkiego. Taka mieszanka dla niewprawionych może skończyć się bólem brzucha. Każdy posiłek w hinduskiej rodzinie jest najważniejszym wydarzeniem dnia i jest on celebrowany z należytym mu szacunkiem. Jest to związane z religią oraz kulturą Indii. Ważną rzeczą na mapie kulinarnej Indii są przyprawy, które zdobią prawie każdy uliczny stragan. Do najpopularniejszych należą szafran, kumin, chili, imbir, kardamon oraz pieprz. Jest jeszcze masala, czyli mieszanka przypraw, która w każdym hinduskim domostwie ma inny skład. 

Reinkarnacja popycha do wegetarianizmu.

Większość hindusów wierzy w reinkarnację, czyli że wrócą na ziemię, ale pod inną postacią. Stąd bierze się w Indiach szacunek do każdej żywej istoty. Każdy ortodoksyjny hindus jest wegetarianinem. Jedynie na północy Indii, spożywa się także mięso: baraninę, jagnięcinę i drób.

Typowo nie znaczy nudnie.

Jeżeli jednak chcemy poczuć kuchnię Indyjską w pełni musimy zamówić danie typu tanduri. Możliwe, że już gdzieś obiła się Wam ta nazwa, ale co to ta naprawdę znaczy? Są to zazwyczaj kolorowe i wonne potrawy przygotowywane w specjalnym glinianym piecu tandoor. Mięso jest wcześniej marynowane w jogurcie i przyprawach oraz zabarwiane na czerwono kaszmirską chili lub żółtym szafranem. Takie mięso piecze się w dość krótkim czasie, kolor potrawy pozostaje bardzo intensywny, a także nie traci ono nic na swojej wilgotności ani miękkości. Indie to też ogromna ilość słodkości. Największą popularnością wśród ludności oraz turystów cieszą się cukierki mithaj zrobione ze słodkiego sera rasgule. Dobrze znana nam już chałwa też święci triumfy na wszystkich stoiskach z łakociami. Rozkoszuj się smakami Indii prosto z restauracji indyjskich w Białymstoku. Zamów online już teraz na PizzaPortal.