Białystok

Zaloguj się
Dostawa
Odbiór osobisty
SPOSÓB DOSTAWY
Sortuj
Filtruj
Rodzaje kuchni

Najlepsza Pizza z Dostawą - Białystok

Najlepsza Pizza w Białymstoku. Zamów z Najlepszych Pizzerii z Dostawą!

Białystok to miasto z długą, barwną historią. Założone już w połowie XV wieku, współcześnie zachwyca zabytkową architekturą, przyciąga licznymi ośrodkami kultury i nauki. Co więcej, znajduje się z obszarze nazywanym Zielonymi Płucami Polski. Wielkomiejska atmosfera łączy się tu z mikroklimatem, jaki tworzy wszechobecna zieleń. Białystok jest stolicą województwa podlaskiego, które od wschodu graniczy z Białorusią i Litwą. Ze względu na uwarunkowania geograficzne od zawsze żyli na Podlasiu ludzie różnych narodowości, reprezentujący rozmaite kultury i wyznania. To ukształtowało specyficzny charakter Białegostoku, w tym – regionalną kuchnię.

Tradycyjne dania w stolicy Podlasia reprezentują kuchnię kresową. Obejmuje ona różnorodne potrawy, których korzeni szukać należy na Białorusi, Litwie, Ukrainie, w Rosji, a także w kuchni żydowskiej, węgierskiej czy tatarskiej. Ze szlacheckich stołów przeniknęły do kresowej tradycji tłuste, ale wyrafinowane potrawy mięsne. Kulinarnym symbolem regionu są jednak dania chłopskie – pożywne, tanie, stosunkowo proste, ale jakże smakowite! Ich podstawę stanowią ziemniaki, które mistrzowie kresowej kuchni potrafią przyrządzić na setki sposobów. Z ziemniaków powstaje m.in. obiekt pożądania odwiedzających Białystok turystów, czyli cepeliny (rodzaj pyz z mięsem). Na Podlasiu skosztować można także draników (białoruskich placków ziemniaczanych) czy babki ziemniaczanej. Drugim filarem kresowej kuchni są dania mączne, czyli niezliczone rodzaje pierogów, placków, bułeczek i innych przysmaków. Tradycyjne podlaskie potrawy zamówić można w wielu białostockich restauracjach. Warto wiedzieć, że część z nich oferuje dostawę posiłków pod wskazany adres. Poprzez PizzaPortal.pl z łatwością wyszukać można wybrane specjały i zafundować je sobie kilkoma kliknięciami myszki.

Mimo silnych wpływów kuchni kresowej na kulinarną mapę Białegostoku, w tym nowoczesnym mieście znaleźć można liczne lokale serwujące potrawy z różnych zakątków świata. Rozczarowani nie będą także wielbiciele kuchni włoskiej, którzy z dań mącznych najbardziej cenią nie wareniki czy pielmieni, ale uwielbianą na całym świecie pizzę.

Kuchnia włoska w Białymstoku

Goszcząc w Białymstoku, warto skorzystać z oferty lokalnych sieci. Wyśmienitą pizzę zamówić można w często odwiedzanej przez białostoczan Chilli Pizza. Oprócz tradycyjnych propozycji, takich jak hawajska czy peperoni, w menu znajdują się pizze o niezwykle oryginalnych smakach, na przykład z sosem curry i grillowanym kurczakiem albo z sosem czosnkowo-serowym i brokułami. Chilli Pizza w Białymstoku serwuje także tortille, quesadille i wykwintne sałatki. Przykładem innej lokalnej pizzerii jest Brooklyn Pizza Club, która oprócz ogromnego wyboru pizzy (około 40 smaków) ma w ofercie oryginalne burgery oraz kultowe dania mięsne – shoarmę, karkówkę, żeberka, a nawet kiełbaski z grilla. Ofertę dopełniają obowiązkowe sałatki, w których rozsmakują się także mięsożercy. W poszukiwaniu prawdziwie włoskiej pizzy na cienkim spodzie warto zainteresować się menu Rukola Pizza Bistro. Oprócz imponującego wyboru pizz restauracja oferuje pyszne makarony i włoskie piadiny. Dania z oferty białostockich sieci pizzerii z dostawą w Białymstoku zamówić można przez PizzaPortal.pl.

Znane pizzerie w Białymstoku

Smakosze pizzy często mają swoje przyzwyczajenia i najchętniej sięgają po dania sprawdzone, które nieraz już dostarczyły im kulinarnej przyjemności. W Białymstoku nie brak restauracji należących do sieci o zasięgu ogólnopolskim, a nawet światowym. Swoje lokale mają Biesiadowo, Stopiątka, Pizza Dominium, Telepizza. Wielbiciele pizzy w stylu amerykańskim skorzystać mogą z oferty Pizza Hut. Ponieważ pizzerie te działają w oparciu o franczyzę, można mieć pewność, że w każdym mieście serwowane będą dania, które smakują tak samo. Oprócz ulubionej pizzy, z ich bogatego menu wybrać można wypróbowane makarony czy sałatki. Podobnie jak w przypadku restauracji działających wyłącznie na terenie Białegostoku, dostawę pizzy znanych w całej Polsce marek najwygodniej jest zamówić przez PizzaPortal.pl. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi łatwo wybrać adekwatne do oczekiwań danie, które szybko i bezbłędnie trafi do domu albo w miejsce pracy. Choć Białystok jest jednym z najludniejszych miast w Polsce, ma stosunkowo niewielką powierzchnię, toteż wiele pizzerii realizuje dostawy na terenie całego miasta.

Sprawdź najlepsze pizzerie w innych miastach: