Białystok

Zaloguj się
Dostawa
Odbiór osobisty
SPOSÓB DOSTAWY
Sortuj
Filtruj
Rodzaje kuchni

Najlepszy Kebab z Dostawą - Białystok

Najlepszy Kebab w Białymstoku. Zamów Kebab, Gyros, Shoarmę z Dostawą!Najlepszy Kebab w Białymstoku. Zamów Kebab, Gyros, Shoarmę z Dostawą!

Najlepszy Kebab w Białymstoku. Zamów Kebab, Gyros, Shoarmę z Dostawą!

Kuchnia turecka jest ci obca, ponieważ nigdy nie byłeś zwolennikiem mięsa podawanego w bułce? Zamów już teraz – szybko przekonasz się, że kebab to coś więcej niż pita z mięsem i warzywami polana sosem. Udowadniamy, że to danie niejedno ma imię – wiele z nich możesz poznać, korzystając z oferty naszego serwisu gastronomicznego. Sprawdź i zamów jedzenie z dowozem.

Mówisz – kebab, myślisz – chrupiąca bułka wypełniona skrawkami mięsa i mnóstwem warzyw? To naprawdę bardzo duże uproszczenie, ponieważ nazwa odnosi się do różnych potraw. Chociaż ich bazą jest mięso wołowe, baranie, jagnięce lub drobiowe, w rzeczywistości mają odmienny charakter. Różnią się smakiem oraz aromatem, ponieważ mięso można przyrządzać na wiele sposobów i dowolnie łączyć składniki. Jak głoszą legendy, oryginalny kebab swoją historią sięga do Średniowiecza. Zgodnie z perską i arabską tradycją to pomysł żołnierzy, którzy wędrując z jednego pola walki na inne, polowali na zwierzęta, a pozyskane z nich mięso nabijali na miecze i piekli nad ogniskiem. Obecnie kebab przeszedł solidną metamorfozę, chociaż jego bazą nadal jest mięs: koniecznie baranie, jagnięce, wołowe lub drobiowe. Kebab przyrządzony z wieprzowiny niewiele ma wspólnego z oryginałem – takiego mięsa w ogóle nie jadają muzułmanie.

Oryginalny Kebab? Białystok to miasto wielu możliwości

Dla większości Polaków – szczególnie tych, którzy nie mieli okazji odbyć podróży do Turcji, każdy kebab wygląda tak samo. Jego trzon stanowi pieczywo wypełnione kawałkami mięsa i warzywną sałatką. Warto jednak mieć świadomość, że to duże uproszczenie – tak wygląda doner kebab, czyli jedna z około 200 odmian tego dania. Jako że kuchnia arabska jest dużo bogatsza, warto skosztować innych rodzajów tej potrawy. Ciekawym doznaniem smakowym jest iskender kebab – Białystok uważa to danie za jedną z najlepszych odmian. W tym przypadku mięso układa się na pieczywie nasączonym oliwą i jogurcie, a następnie polewa sosem pomidorowym oraz roztopionym masłem. Palce lizać! Warto także skosztować odmiany adana – to idealna propozycja dla osób ceniących ostre i wyraziste smaki. Pikantnie przyprawione mielone mięso wołowe nadziewa się na szpikulce i w takiej formie piecze. Po przyrządzeniu, kawałki podaje się w specjalnym chlebku. W wielu lokalach polecany jest również patlican kebab, w którym główną rolę odgrywa bakłażan. Różne są nie tylko składniki, ale i forma podania. Ten kebab jest czymś w rodzaju szaszłyka.

Kebab niejedno ma imię...

Masz ochotę na oryginalny kebab? Białystok daje moc możliwości. Już nie musisz przemierzać miasta, by dotrzeć do najlepszego lokalu. Korzystając z naszej pomocy, możesz jedzenie zamówić online – z dostawą pod wskazany adres. Siedzisz dłużej w pracy? Nie masz ochoty na obiad? Wpadają znajomi? Każda okazja jest dobra, by zamówić smaczny kebab – przyrządzany w oparciu o tradycyjną recepturę.

Na którą wersję masz dziś ochotę?

Sprawdź najlepszy kebab w innych miastach: