Zaloguj się

Bobby Burger Warszawa - zamów z dostawą pod Twoje drzwi

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Bobby Burger w Warszawie wybiją się ponad normy pyszności

Dawno już minęły czasy, że hamburgera kupowało się w przydrożnej budce nie wiedząc do końca, co w nim jest. Obecnie chęć zaspokojenia jedynie głodu mięsem w bułce została przebita przez chęć zaspokojenia również kubków smaków. Przykładamy większą wagę, z jakiego mięsa powstał kotlet, którego mamy zaraz z pałaszować podobnie jest z innymi składnikami. Zanim jednak przejdziemy do obecnej formy hamburgera należy się cofnąć do jego początków. No, bo skąd on się w ogóle wziął?

Historia hamburgera sięga XV wieku. To właśnie wtedy, według przekazów historycznych, powstał pierwszy kotlet z siekanej wołowiny. Ameryka, jak się może większości wydawać, nie jest jego pomysłodawcą. Korzeni hamburgera należy szukać w jego nazwie. Hamburg to miasto w Niemczech gdzie wspomniane ów kotlety pojawiły się pod nazwą kotletów hamburskich. W czasach masowego zasiedlania innych kontynentów, niemieccy emigranci dotarli do ameryki i tak zaczęła się kariera hamburgera w Stanach Zjednoczonych, którymi jeszcze wtedy nie były. To właśnie tam zaczęto podawać hamburgery w bułce z innymi dodatkami. Najprawdopodobniej to może być powodem takiej popularności tego dania oraz bezpośredniego kojarzenia go z kulturą amerykańską.  Po raz pierwszy w amerykańskiej restauracji hamburgera przygotowano w 1838 roku, a po raz pierwszy pojawiła się o nim wzmianka w prasie prawie pół wieku później. W 1903 roku zaserwowano pierwszego hamburgera w bułce, a w 1921 roku powstała pierwsza restauracja, w której najważniejszym elementem menu były hamburgery. Hamburger jeszcze później kilka razy ewoluował. Podawany z zapieczonym na górze serem, zmienił się w cheeseburgera. Zaczęto również używać mięs innych niż wołowe i tak powstały chicken- oraz fish- burgery. Jednak ten prawdziwy i oryginalny zawsze jest zrobiony z dobrej, jakości wołowiny, siekanej ręcznie.

Bobby Burger z dostawą – wolno się cieszyć takim fast foodem

Hamburger jest jednoznacznie kojarzony z fast foodem, ale obecnie z zupełnie innych powodów niż kiedyś. Dawniej fast food miał jedynie złe konotacje. Posiłek jedzony w pośpiechu zrobiony z niezdrowych składników, tak było zanim nie pojawiły się burgery z prawdziwego zdarzenia. Obecnie fast food kojarzy się z tym, że posiłek jest przygotowywany naprawdę szybko i od chwili zamówienia do spożycia dzielą nas tylko chwile. Wystarczy spojrzeć na menu Bobby Burgera. Wołowina najlepszej, jakości, zdrowe dodatki i nie tak wiele kalorii jak się wszystkim może wydawać. Weźmy np. klasycznego Bobby Burgera sygnowanego nazwą restauracji. Zawiera on w sobie bułkę brioche, majonez, cebule, sos Rich Peach – mus z brzoskwiń z kolendrą i Ponzu, 2 x wołowina, 2 x bekon, konfitura z czerwonej z cebuli z czerwoną porzeczką, ser kozi, sałata, sos BBQ. Na samą myśl ślinka cieknie a na dodatek wartość odżywcza takiego burgera jest naprawdę wysoka

Bobby Burger to kontakt jedzenia z kulturą

Dwóch znajomych miało dosyć jedzenia niezdrowych fast foodów i tak wpadli na pomysł jak połączyć swoją pasję do amerykańskiego jedzenia ze zmianą postrzegania burgerów, jako niezdrowego „żarcia”. Tak powstał Bobby Burger! Jak sami mówią o sobie – „Jesteśmy alternatywną, pionierami kultury slow food. Dajemy przyjemność i budujemy klimat, który tworzy z naszych lokali coś więcej niż miejsce, w którym szybko można zjeść. Chcemy być niepokorni, dynamiczni, otwarci- tak jak kultura miejska, z której wyrastamy.” Obecnie w całej Polsce jest trzydzieści pięć lokali a w samej Warszawie aż osiemnaście.  Dlatego niezależnie, w jakiej dzielnicy stolicy mieszkasz jest bardzo duża szansa, że Bobby Burger jest tuż za rogiem. Wejdź na PizzaPortal i wybierz z menu Bobby Burgera coś dla siebie. Jeśli masz dylemat, co wybrać możesz sprawdzić opinię klientów, jaki burger jest obecnie najpopularniejszy. Pyszne i zdrowe jedzenie z szybką dostawą! Czego chcieć więcej?