Zaloguj się

Bro Burger Kraków. Zamów z dostawą!

Wpisz adres i znajdź restaurację Bro Burger w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Bro Burger z Krakowa. Głodny? Zamów sobie burgera!

Historia hamburgera zaczyna się… dokładnie tak, zgadliście… w Hamburgu! Pierwowzorem tego klasycznego dla amerykańskiej kuchni przysmaku był tradycyjnie przyrządzany w Niemczech hamburger steak, czyli befsztyk z siekanej wołowiny. Do USA danie to dotarło dzięki niemieckim imigrantom, a formę, pod jaką znamy burgera obecnie, zawdzięczamy najprawdopodobniej teksańskiemu garncarzowi (!) i właścicielowi niewielkiej knajpki, Fletcherowi Davisowi, który w 1904 roku podczas wystawy garncarskiej postanowił uraczyć swoich gości grzankami z kotletem z mielonej wołowiny, sałatą, musztardą i majonezem. Burgery błyskawicznie  zawładnęły umysłami Amerykanów, a później podbiły serca smakoszy na całym świecie. W Polsce burgery pojawiły się na początku lat 90. Dominowały dwa warianty – burgery oferowane przez wielkie międzynarodowe sieci (lesze i gorsze) i w wydaniu „budkowo-dworcowym”, których jakość często pozostawiała wiele do życzenia (stosowano słabe mięso wieprzowe, zamiast wołowego i dodatki wątpliwej świeżości) i które z prawdziwym amerykańskim smakiem niewiele miały wspólnego. Wszystko zmieniło się kilka lat temu, kiedy to na scenę wkroczyły burgery w odsłonie slow food. W Krakowie najwyższej jakości burgery otrzymacie w dostawie z Bro Burger.

Dostawa z Bro Burger. Na lunch, obiad i kolację…

Nowoczesna scena burgerów w Polsce to zupełnie inne standardy i smak, od którego można się wręcz uzależnić. Normą jest wykorzystywanie tylko 100% wołowiny, zazwyczaj z cenionych na całym świecie ras krów, np. Red Angus, Hereford czy Limousine. Obecnie nikt już nie ośmieli się wypełnić naszego burgera przywiędniętą surówką i byle jakim majonezem. Dodatki muszą być nie tylko świeże, ale także bardzo pomysłowe. Burger to danie, które wprost stworzone jest po to, by popuścić wodze kulinarnej fantazji i kreować niepowtarzalne kompozycje smakowe. Dobra burgerownia oprócz nieodzownej klasyki, musi posiadać w menu burgery inspirowane najróżniejszymi smakami. Burgery meksykańskie, azjatyckie, nawiązujące do kuchnie śródziemnomorskiej albo lokalnej kuchni danego regionu – dozwolona (a nawet pożądana) jest właściwie pełna swoboda. Wiele zmieniło się także w kwestii pieczywa, do którego trafiają kotlet i dodatki. Kupne, paczkowane pieczywo do burgerów lub najzwyklejsze kajzerki nikogo już nie usatysfakcjonują. Coraz popularniejsze jest wypiekanie bułeczek samodzielnie albo zamawianie ich w zaprzyjaźnionej piekarni, z dużymi tradycjami i o dobrej renomie. Burgery przestały też być potrawami jedynie dla mięsożerców. Burgerownie wprost prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych „wkładów” wegetariańskich i wegańskich.

Menu Bro Burger. Twój ulubiony burger!

Wszystko, o czym powiedzieliśmy w powyższym akapicie, wprost idealnie pasuje do burgerowni Bro Burger, która posiada w tej chwili w Krakowie dwie restauracje, przy Chopina i Brodzińskiego. Menu Bro Burger nie jest długie, ale dla porządnych lokali z burgerami takie rozwiązanie to standard – liczy się przede wszystkim świeżość i jakość produktów oraz to, aby wszystko było dobrze dopracowane: żadna kompozycja nie może być przypadkowe a każdy burger zawsze musi smakować równie wyśmienicie. W menu Bro Burger znajdziecie zatem 7 burgerów: Classic, Cheese and Bacon, BBQ, Italiano, Jalapeno, Góral i Szefa. 7 to odpowiednia ilość, aby każdy miłośnik burgerów znalazł tu coś dla siebie. Każdy burger z dowozem z Bro Burger to 200 gramów soczystej wołowiny, świetne pieczywo, aromatyczny sos i wyborne dodatki. Jeśli macie ochotę na coś pikantnego, zamówcie Burgera Jalapeno; jeśli lubicie połączenie wołowiny i dodatków we włoskim tylu, odpowiedni będzie dla Was Burger Italiano; jeśli zaś wolicie pozostać przy stricte amerykańskich smakach – sięgnijcie po Burgera BBQ. Warto zaznaczyć, że w dostawie z Bro Burger przez PizzaPortal.pl wybrany przez Was burger zostanie na czas transportu odpowiednio zabezpieczony, tak aby dotarł do Wasz rąk gorący i bez żadnego uszczerbku.