Zaloguj się

Brooklyn Pizza Club - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dowozem z Brooklyn Pizza Club w Białymstoku

Jak poczuć się równocześnie jak w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech? Najprościej jest zamówić pizzę z Brooklyn Pizza Club. Co prawda swoje korzenie pizza ma we Włoszech, ale z imigrantami z Italii dotarła do Stanów Zjednoczonych i na Wschodnim Wybrzeżu gdzie się osiedlali stała się jednym z podstawowych dań ubogiej części amerykańskiego społeczeństwa. W miarę bogacenia się społeczności włoskiej w USA pizza nie stawała się daniem zapomnianym, ale wręcz przeciwnie, lokale w których ją serwowano były podstawą bytu ekonomicznego dla wielu rodzin. Wraz z rozwojem wpływów Stanów Zjednoczonych, w tym także przemieszczania się wojsk amerykańskich do nowych krajów poznawali ja mieszkańcy Europy, zamieszkujący tereny na północ od Włoch. Później przyszedł czas na Japonię, Koreę i resztę świata. Trudno dziś sobie wyobrazić zakątek ziemi, gdzie nie znano by tego włoskiego dania, a lokale sieciowe serwujące to danie należą do najpotężniejszych. Oczywiście polskie pizzerie jeszcze nie odgrywają w tym biznesie szczególnej roli, ale rozrastająca się liczba lokali wskazuje na to, że przynajmniej w naszym kraju idą one przetartym szlakiem.

Pizza na wynos z Brooklyn Pizza Club

Co prawda w większości pizzerii oprócz klasycznych dań można zamówić też inne specjały, nie tylko włoskie, ale nikt nie może sobie wyobrazić, aby właśnie pizza nie była najbardziej promowanym i eksponowanym elementem jadłospisu. W menu Brooklyn Pizza Club odnajdziemy jej ponad trzydzieści rodzajów i praktycznie każda z nich ma nowojorski (a przynajmniej amerykański) akcent w nazwie. Wyjątkiem jest oczywiście jest margherita, bo ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś zaryzykował zmianę tej najpopularniejszej nazwy na jakąkolwiek inną. Znajdziemy więc w karcie dań Times Square (salami, oregano, ser, papryka pepperoni), Long Island (ser, parmezan, krewetki, sos pomidorowy i czosnkowy), Manhattan, NY Yankee (ser, kurczak grillowany, bazylia świeża, brukselka, jajko gotowane, pomidor), Avenue (pieczarki, salami, ser, szynka), Madison Square Garden czy Wall Street (ser, boczek, pomidory koktajlowe, boczek wędzony). Większości nas zbitka słów „Włochy” i :”Nowy Jork” kojarzy się automatycznie z mafią. Także twórcy nazw pizzy poszli w tym kierunku. Dlatego możemy zjeść pizze Boss i The Godfather. Warto także odnotować promocje, które pozwalają do zamówienia w symbolicznej cenie otrzymać trzy puszki coli lub pizzę o średnicy 32 cm.

Różne dania z dowozem z Brooklyn Pizza Club

Oprócz pizzy można zamówić tortillę z plackiem pszennym lub pomidorowym oraz mięsem wieprzowym lub drobiowym, skrzydełka Brooklyn albo stripsy. Coś dla siebie znajdą osoby lubujące się w burgerach. Mogą zamówić wołowego New York Burgera, Brooklyn Burgera bądź wersję z kurczakiem albo zadowolić się Zaniedbanym Joe, który jest przygotowywany z mięsa mielonego, boczku, warzyw i sosu. Wszystkie burgery podawane są z bułka sezamową i frytkami. Z kolei sałatki podawane są z pieczywem firmowym. Można wybierać pomiędzy grecką, parmeńską, nicejską, becon, Brooklyn a norweską. Do kultowych pozycji zaliczono shoarmę wieprzową z frytkami i pieczywem firmowym, shoarmę drobiową, karkówkę brooklyńską, żeberka XXL i kiełbaski z grilla. Jeśli chcielibyśmy dołożyć do zamówienia dodatki, to można je uzupełnić o frytki, talarki, surówkę wiosenną, ogórka kiszonego i pieczywo firmowe. Długa jest też lista dostępnych napojów. Poczynając od wody mineralnej, poprzez napoje gazowane i soki (z czarnej porzeczki, jabłkowy, pomarańczowy i multiwitamina), a na energetykach kończąc.