Zaloguj się

Burger Park - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dostawą z Burger Park w Bydgoszczy

Biorąc pod uwagę szybkość z jaką poszczególne potrawy podbijają rynek należałoby uznać, że jednym z rekordzistów jest burger. Od momentu jego powstania nie minęło nawet sto lat, a był już mocno zakorzeniony na wszystkich kontynentach. Można by zaryzykować nawet tezę, że we wszystkich krajach, ale co do Korei Północnej nie można mieć pewności… Co spowodowało tę szaloną popularność? Przecież nie jest to najwykwintniejsze z dań, do jego przygotowania nie używa się składników, których nie można by znaleźć na półkach sklepowych większych supermarketów, nie podaje się go na delikatnej zastawie porcelanowej. Zapewne za sukces odpowiada właśnie ta prostota. Praktycznie każdy z nas mógłby przygotować burgera we własnym zakresie. Przeglądając rodzaje burgerów znajdziemy odmiany charakterystyczne dla wielu krajów, które używają do ich przygotowania mięsa innego niż wołowina. To właśnie mięso bywa wykładnikiem pochodzenia. Nie dziwi też zapewne nikogo, że odbywały się mistrzostwa świata w jedzeniu  hamburgerów na czas. Podczas Krystal Square Off w 2007 r. w czasie 8 minut zwycięzca pochłonął 103 hamburgery. Także w Polsce odbywają się tego typu zawody i z roku na rok przyciągają coraz większą ilość uczestników i oglądających.

Burgery z Burger Park z dowozem

Jak przystało na lokal, w którego w jadłospisie burgery wiodą prym również on oferuje zamawiającym szeroki wybór wywodzącego się ze Stanów Zjednoczonych dania. Podstawą jest oczywiście klasyczny burger, na którego składają się wołowina, sałata, pomidor, pilkle, cebula, majonez oraz sos burger park. Zwolennicy ostrzejszej wersji burgera niewątpliwie skuszą się na wersje chili, w której użyto m.in. jalapeno, ser cheddar i salsę chili. Majster, to wersja w której odnajdziemy wołowinę, sałatę, karmelizowaną cebulę, ser mozzarella, pieczarki, majonez i ketchup. Z kolei Amburger zawiera m.in. ser camambert, bekon, śmietanę i sos bbq. Jam, to nazwa która powstała od dżemu z boczku, który stanowi jeden ze składników posiłku. Burger Andrzej skomponowany został z wołowiny, rukoli, camemberty, żurawiny, słonecznika i majonezu. Aby usatysfakcjonowani byli zwolennicy potraw wegetariańskich opracowano wersje wege burgera. Jego skład, to kotlet wegetariański, sałata, rukola, pomidor, pikle, cebula, majonez i sos burger park.  Podstawą chessy burgerów jest kotlet wołowy nadziewany serem. W menu odnajdziemy wersję czizas, chili i jam.

Brytyjski wynalazek w menu Burger Park

Klasyczna kanapka składająca się z dwóch warstw chleba przełożonych np. wędliną, to sandwich. Niewiele osób wie, że za jej twórcę uchodzi brytyjski arystokrata John Montagu, Earl od Sandwich. Mająca już ponad dwieście lat potrawa często trafia do jadłospisów lokali oferujących przygotowanie szybkich posiłków. Podobnie wygląda sytuacja w Burger Park. Oferuje on trzy rodzaje sandwicha. Pierwszy, to sandwich pulled pork, na którego składa się coleslaw (surówka z szatkowanej kapusty), pulled pork i sos bbq. Kolejny to wersja pulled pork chili, w której znajdziemy cebulę, jalapeno majonez i salsę chili. Ostatni z rodzajów, to sandwich pastrami. W jego skład wchodzi rukola, ogórek kiszony, pastrami, majonez i musztarda. Zamówić możemy też frytki domowe w trzech różnych wariantach. Klasyczne frytki z solą, mogą być wzbogacone o sos serowy i papryczki jalapeno albo o pulled pork i sos bbq. W podobnej kombinacji można zamówić na wynos z Burger Park kratki ziemniaczane. Warto dodać, że wszystkie burgery i sandwiche mogą być przygotowane w zestawie.