Zaloguj się

Chicken Kebab Express - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Chicken Kebab Express Toruń – zawiła historia prostego dania!

Może to być zaskoczenie dla wielu z Was, ale kebab nie powstał z założeniem bycia fast foodem. Ma on swój rodowód, który sięga starożytnej Persji. Dopiero tureccy imigranci w krajach europejskich rozsławili kebab, jako danie fast food za pomocą budek ulicznych otwartych całą dobę. W wielu krajach również w Polsce kebab zdobył ogromną popularność, jako szybkie danie w szczególności wśród ludzi młodych wracających późną porą do domu w weekend. Sprawdźmy skąd się wywodzi kebab i dlaczego jest taki popularny prawie na całym świecie?  Chicken Kebab Express Toruń zamówisz wchodząc na stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Tłumacząc słowo kebab na polski a w zasadzie zwrot döner kebab otrzymamy - „obracające się pieczone mięso”. Wywodzi się ono z języka perskiego. Samo danie wymyślili podobno perscy żołnierze opiekając mięso nadziane na miecz nad ogniskiem. W Polsce najbardziej popularny jest wspomniany wcześniej döner kebab, czyli mięso skrawane ze specjalnego pionowego rożna i podawane najczęściej w picie w towarzystwie różnych dodatków. Jest to jednak jedynie ułamek możliwości kebabu, ponieważ występuje on w ponad dwudziestu wersjach. W Turcji inny rodzaj kebabu święci triumfy. Shish kebab w przeciwieństwie do dönera podawany jest jedynie w eleganckich restauracjach. Jego nazwa pochodzi od języka ormiańskiego i oznacza nic innego jak szaszłyk, czyli mięso nadziane na rożen opieczone najlepiej nad ogniem. Wracając do döner kebab to przypomina on danie z kuchni arabskiej - szoarme oraz grecki gyros. Do Polski kebab przybył bezpośrednio z Niemczech. Tam tureccy imigranci rozpowszechnili kebab, jako danie szybkiej obsługi. Kebab jest w łatwy w przygotowaniu a także w podaniu nic, więc dziwnego, ze zdobył taką popularność. Oryginalnie robi się go z marynowanej baraniny, chociaż używa się również innych mięs jak: jagnięcina, wołowina, cielęcina czy też kurczaka. Gdy już wybraliśmy mięso wystarczy je teraz tylko nadziać na pionowy grill i za parę minut będzie gotowe. Obojętnie, jaki rodzaj kebabu wybierzemy łączy je jedno, aromatyczne mięso. Nie bez powodu kuchnia turecka słynie z bogactwa smaków i zapachów. Kebab na wynos czy kebab z dowozem? W Toruniu Chicken Kebab Express dostarczy Ci Twoje ulubione danie gdziekolwiek jesteś wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl i zamówić je online.

Chicken Kebab Express Toruń – nigdy się nie nudzi!

Danie z Turcji można podać na różne sposoby oraz za każdym razem z innymi dodatkami. Wersja w picie czy tortilli jest u nas bardzo popularna nie tylko przez pyszny smak, ale też mobilność tego dania. Na późny powrót do domu, czasem spacerem, potrawa idealna. W Turcji do kebabu podany zostanie również warzywa oraz jogurt, który ma łagodzić ostrość sosów. Co ciekawe w Turcji do tortilli oprócz mięsa wkładane są również frytki, dla zwiększenia sytości dania. Kolejną odmianą kebabu podawanego w Turcji jest testi kebab, który dostaniemy jedynie w restauracji. Jest to tradycyjna wersja kebabu pochodząca jeszcze z Anatolii,  krainy historycznej w Turcji. Składa się on z mieszanki mięsa, warzyw gotowanych na ogniu w glinianym garnuszku lub słoiku zaklejonym ciastem chlebowym. Gdy zamówimy go w restauracji to kelner rozbije przy naszym stoliku naczynie, w, którym został ugotowany i nałoży je na talerz.  Zamów kebab z Chicken Kebab Express Toruń z dostawą do domu i ciesz się smakiem swojego ulubionego dania!

Chicken Kebab Express Toruń – kebab i jego wariacje.

Jednak kebab to nie tylko Persja czy jej współczesna wersja, Turcja. Na kartach historii wielu krajów pojawiało się danie, które bardzo swoją formą lub sposobem przyrządzania przypominało kebab. Już w starożytnej Grecji na wyspie Santorini używano przyrządów, które przypominały rożno do pieczenia kebabu. Potwierdzają to znaleziska podczas wykopalisk na tym terenie. Z kolei w Bizancji na ściennych malowidłach widać sceny opiekania mięsa nad ogniem, które do złudzenia przypomina kebab. Obecnie w wielu krajach jak; Afganistan, Azerbejdżan, Bułgaria, Chiny, Indie, Pakistan oraz Malezja, istnieją narodowe wariacje na temat tej potrawy. Wejdź na stronę PizzaPortal.pl lub skorzystaj z dedykowanej aplikacji na smartfona, zaznacz kategorię z kebabem a potem już tylko zamów z Chicken Kebab Express Toruń i ciesz się smakiem swojego ulubionego dania!