Zaloguj się

Chinkalnia Restauracja Gruzińska

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Odkryj wyśmienitą kuchnię gruzińską dzięki dostawie z Chinkalnia Restauracja Gruzińska przez PizzaPortal.pl!

O tym, jak ważne w życiu Gruzinów jest dobre jedzenie i tradycja wesołego, celebrującego świat ucztowania, najlepiej świadczy opowiadająca o powstaniu Gruzji legenda. Mity założycielskie większości narodów przedstawiają historie o męstwie, bohaterstwie i odwadze, w przypadku Gruzinów jest zupełnie inaczej… „Kiedy Bóg dzielił ziemie między różne nacje, powstał straszny harmider i każdy głośno domagał się najlepszego skrawka lądu dla siebie. Tylko Gruzini postanowili nie brać w tych przepychankach udziału. Zamiast wykłócać się z innymi, zasiedli pod drzewem, wyjęli swój chleb i otworzyli beczułkę winę i rozpoczęli ucztowanie. Gdy już każdy naród otrzymał swój kawałek świata, Bóg dostrzegł biesiadujących Gruzinów. Postanowił chwilę z nimi porozmawiać i z miejsca obdarzył ich wielką sympatią. Zapragnął więc wręczyć im jakieś wyjątkowo ładne miejsce, jednak żadne takie nie pozostało już mu w „ofercie”: głęboko westchnął i podarował im tę ziemię, którą zarezerwował dla siebie. I tak powstała Gruzja – kraj z jedną z najpyszniejszych kuchni na świecie.

Menu Chinkalnia Restauracja Gruzińska – coś na szybki lunch i coś na wielkie przyjęcie…

Chinkalnia Restauracja Gruzińska to sieć, której przyświeca fantastyczna wprost idea: spopularyzowanie tradycyjnej gruzińskiej kuchni w Polsce w takim mniej więcej stopniu, jak przed laty udała się ta sztuka restauracjom np. tureckim czy bałkańskim. Chinkalnia Restauracja Gruzińska działa obecnie w pięciu miastach i posiada siedem lokali: trzy we Wrocławiu i po jednym w Krakowie, Warszawie, Szczecinie i Kielcach. Wydaje się właściwie przesądzone, że już wkrótce na polskiej mapie gastronomicznej zjawią się kolejne restauracje tej sieci. W Chinkalnia Restauracja Gruzińska gotuje się wyłącznie w oparciu o tradycyjne gruzińskie receptury i tylko ze świeżych, wysokiej jakości składników, starannie wyselekcjonowanych i wprost od lokalnych dostawców. Szefem kuchni marki Chinkalnia Restauracja Gruzińska jest urodzony i wychowany w Gruzji Levan Meparishvili. Jego kulinarna pasja i wielkie, zdobywane przez lata w wielu znamienitych restauracjach doświadczenie, stanowi gwarancję, że wszystkie dania, które otrzymacie w dostawie z Chinkalnia Restauracja Gruzińska, będą wiernie odtwarzały prawdziwy gruziński smak.

Jedzenie z dowozem z Chinkalnia Restauracja Gruzińska. Przyjemność, której nie sposób sobie odmówić

Menu Chinkalnia Restauracja Gruzińska nie jest przesadnie długie, ale umiejętnie skomponowane i znalazły się w nim wszystkie te dania, za która świat tak bardzo pokochał gruzińską kuchnię. Na Wasze zamówienia online przez PizzaPortal.pl (z wieloma opcjami błyskawicznych płatności) czekają tu przystawki (np. pasta z grillowanego bakłażana z orzechami, przyprawami i owocami granatu), zupy (np. charczo, pikantna zupa z mięsem wołowym, ryżem i świeżymi ziołami) oraz oczywiście to, co najsłynniejsze: gruzińskie wypieki i dania mięsne. Konieczni skosztujcie chaczapuri, czyli placów z drożdżowego ciasta z rozmaitymi farszami, np. z mieszanką serów, masłem i jajkiem lub z ziemniakami i serem bryndza. Idealna na chłodne, jesienne lub zimowe dni będzie dostawa z Chinkalnia Restauracja Gruzińska pikantnych i aromatycznych gulaszy, np. z mięsem wieprzowym, ziemniakami, czerwoną fasolą, marchewką i świeżymi ziołami lub z duszoną jagnięciną w bulionie z marchewką, kolendrą, pietruszka i gruzińskimi przyprawami.