Zaloguj się

Catering w Częstochowie

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Usługi cateringu w Częstochowie

Amerykanie twierdzą, że historia cateringu sięga już blisko dwustu pięćdziesięciu lat. Nie jest to trudno wytłumaczyć w przypadku kraju, który sam ma mniej więcej tyle samo lat. Jednak początków tej usługi możemy doszukiwać się już w starożytnych Chinach, około sześciu tysięcy lat temu. Także starożytny Egipt, Grecja i Rzym dołożyły swą cegiełkę w dostawie żywności dla określonej grupy osób, we wskazanym miejscu, o określonej porze. Biznesowe podejście do tematu zaprezentowali Niemcy w XIV i XV wieku, gdy rozwinęli usługę odpłatnego dostarczania żywności . W poprzednich wiekach klasztory i karczmy żywiły często pątników i podróżnych darmo, zadowalając się przekazywanymi w zamian dobrowolnymi darami. Prawdziwy początek przemysłowemu podejściu do usług cateringowych dali jednak rzeczywiście Amerykanie. W trakcie drugiej wojny światowej to właśnie Stany Zjednoczone stały się potęgą jeśli chodzi o różne aspekty logistyki wojennej. Poczynając od kwestii produkcji sprzętu i uzbrojenia, poprzez transport, a na wyżywieniu milionów żołnierzy kończąc dali dowód, na swoje zdolności organizacyjne. Tysiące specjalistów od żywienia mas żołnierskich w 1945 r. odeszło z armii i odnalazło się na rynku cywilnym. Mieli doświadczenie, a Amerykanie zaczęli się właśnie szybko bogacić i przestali powoli przygotowywać posiłki w domu.

Na różne okazje - prywatne i firmowe

Ciężko wyliczyć okazje, przy których można skorzystać z usługi firmy cateringowej. Poczynając od skromnego przyjęcia imieninowego w pracy dla najbliższych kolegów, poprzez uroczystości rodzinne i biznesowe, a na imprezach dla kilkuset gości kończąc. Oczywiście, każda z nich będzie rządziła się swoimi prawami. Jeśli dla grona znajomych z pracy wystarczy kilka pater z kanapkami lub czymś słodkim, to w przypadku przyjęcia zaręczynowego będzie to zbyt mało. Podsumowująca rok ciężkiej pracy impreza dla korporacji, to wyzwanie dla dużej i sprawdzonej firmy, która podoła bardzo wielu oczekiwaniom, jakie przy okazji się pojawią. Osoby, które odpowiadają za zamówienie usługi cateringu są w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Nawet najmniejszy błąd grozi konsekwencjami trudnymi do przewidzenia. Nieznajomość tajników obcych kuchni może narazić na utratę dobrej opinii w oczach zagranicznych kontrahentów. O ile Amerykanie podeszliby prawdopodobnie do drobnych uchybień na luzie, to już przedstawiciele Dalekiego Wschodu mogą potraktować błąd jako poważny afront. Dlatego wybierając firmę zajmująca się cateringiem bądźmy niezwykle ostrożni i starajmy się korzystać z kogoś z odpowiednią renomą. 

Wybierz i śpij spokojnie

Grono firm cateringowych w Częstochowie, z którymi współpracuje Pizzaportal.pl zaspokoić  powinno oczekiwania każdego z poszukujących takiego rozwiązania. Poczynając od doboru menu, poprzez kolejność podawanych dań, a na usługach dodatkowych kończąc, mogą one przejąć obowiązki, które spoczywają na głowie głównego organizatora. Ponieważ catering nie jest najczęściej jedynym zadaniem , które wiąże się z organizowanym spotkaniem czy imprezą, ale za to najbardziej czasochłonnym, to oszczędności z tego tytułu są wymierne. Niektóre z firm już konstruując swoje menu brały pod uwagę zapotrzebowanie na przygotowanie posiłków dla większej liczby osób. Widać to np. w karcie dań częstochowskiego Edo Sushi, gdzie wyszukamy zestawy sushi. Zestawy EDO Party czy EDO Extra Party oraz Tort Sushi przygotowane są dla spotkań liczących więcej osób. W ostatnim przypadku możliwa jest zmiana konfiguracji, co czyni ofertę jeszcze bardziej konkurencyjną. Pamiętajmy, że catering, to nie tylko jedzenie. Bardzo ważne jest to, co podawane będzie do picia. Musi to współgrać z posiłkami i być estetycznie podane. Oczywiście napoje gazowane cieszą się olbrzymią popularnością, ale czasem większe wrażenie zrobią na przykład koktajle i smoothie. Im także warto dać szansę zamawiając catering.