Mobile
Tablet
Desktop
Narrow Desktop

Chcesz zamówić z Da Grasso z dostawą w Białymstoku?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Podaj adres dostawy
Wybierz restaurację
Zamów jedzenie

Da Grasso Białystok - kulinarna ambasada Włoch

Pod hasłem – restauracja włoska, kryję się naprawdę wiele. Jedne lokale określające się tym mianem są lepsze inne gorsze. Różnica nie leży jednak tylko, w jakości ale także w podawanych daniach. Bo kuchnia włoska jest bardzo bogata w potrawy, które mają swój wyjątkowy charakter ze względu na region, z którego pochodzą.

Włoskie potrawy zna każdy na świecie. Nie bez powodu z roku na rok uznawana jest za jedną z najlepszych a zarazem najpopularniejszych na świecie. Wszyscy dobrze znają pizzę, spaghetti czy lasagne, jednak ta kuchnia ma do zaoferowania o wiele więcej. Zacznijmy od północnych Włoszech. Tamtejsza kuchnia jest bardzo różnorodna. Region szczyci się pysznymi owocami morza, które są typowe dla kuchni śródziemnomorskiej. Tam gdzie jest zimniej, rejony górzyste, spożywane są potrawy o większej zawartości tłuszczu i bardziej sycące. Północne Włochy dzielą się na siedem regionów administracyjnych: Dolina Aosty, Lombardia, Piemont, Trydent, Wenecja Julijska, Wenecję Euganejska oraz Emilia - Romania. Obojętnie, w którym z regionów się znajdziemy każdy z nich ma do zaoferowania nie tylko wspaniałe krajobrazy i ciekawą historię, ale także regionalną kuchnię. Przenieśmy się kawałek na zachód. Tam w północno-zachodnich Włoszech zauważalne są wpływy Szwajcarii i Francji, w szczególności w rejonie Lombardii. W przewadze spożywa się tutaj duże ilości ryb i owoców morza, jednak wpływy krajów sąsiednich bardzo podniosły ilość zjadanego ryżu oraz polenty na tych ziemiach. Główne dodatki i przyprawy to; czosnek, szafran, bazylia a do popicia oczywiście wino. Na wschodzie północnych Włoszech zestaw serwowanych potraw wygląda bardzo do tego z południa kraju. Ponownie owoce morza robią tutaj ogromną furorę, jednak trudno się dziwić, gdy cały kraj okala morze a klimat sprzyja dobrym połowom. Również warzywa odgrywają w tym regionie dużą rolę, przeważnie są to; dynia, szparagi i endywia. Wszyscy fani ostrych i marynowanych potraw znajdą tutaj coś dla siebie. W menu Da Grasso znajdziemy potrawy również z tej części Włoch.

Pizzeria Da Grasso – włoska kuchnia w centrum wydarzeń.

Pod hasłem "restauracja włoska" kryj się naprawdę wiele. Jedne lokale określające się tym mianem są lepsze - inne gorsze. Różnica nie leży jednak tylko, w jakości ale także w podawanych daniach. Bo kuchnia włoska jest bardzo bogata w potrawy, które mają swój wyjątkowy charakter ze względu na region, z którego pochodzą.Włochy centraln, gdzie kuchnia opiera się głównie na takich składnikach jak sałata, szynka, oliwki czy pomidor. Jako rejon otoczony przez kuchnie z północy i południa czerpie z ich stylu pełnymi garściami. Wpływ północy widoczny jest w podawanych tutaj pysznych truflach oraz makaronu al ragou. Zasługą południa są pomidory i przepyszna oliwa. Przeważa tutaj kuchnia w wiejskim stylu bazująca na prostych potrawach. Przyprawa, której używa się tutaj najczęściej to szałwia, dzięki niej potrawy mają specyficznym smak. Najpopularniejszym daniem jest makaron z sosem ragou.

Da Grasso z dostawą do domu z kuchnią całych Włoszech.

W Białymstoku są cztery pizzerie Da Grasso współpracujące z naszym portalem. W każdej z nich menu zostało dostosowane do potrzeb klienta, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Trzydzieści pięć rodzajów pizzy plus jedna do kompozycji własnej dają pewność, że nawet największy maruder na coś się zdecyduje. Wielbiciele makaronów również nie będą zawiedzeni. W menu Da Grasso jest dziewięć dań tego typu, każde unikalnie przyprawione z użyciem jedynie Świerzych składników. Wejdź na PizzaPortal i zamów z dostawa do domu najlepsze dania kuchni włoskiej, jakie jadłeś w życiu!