Mobile
Tablet
Desktop
Narrow Desktop

Chcesz zamówić z Da Grasso z dostawą w Częstochowie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Podaj adres dostawy
Wybierz restaurację
Zamów jedzenie

Da Grasso Częstochowa - włoska kuchnia na wyciągnięcie ręki

Czy wypada rozmawiać o pizzy i nie wspomnieć o największej w Polsce sieci restauracji serwujących dania włoskie? Oczywiście, że nie. Dlatego chcielibyśmy zachęcić do bliższego poznania sieci pizzerii Da Grasso w Częstochowie. Marka powstała około dwudziestu lat temu. Po uzyskaniu lokalnej renomy na łódzkim rynku, rozpoczęła ekspansję na pozostałą część kraju. O tym, że zakończyła się ona powodzeniem świadczy fakt posiadania blisko dwustu lokali w sieci franczyzowej.

O zapotrzebowaniu na dania przygotowywane w sieci świadczy zarówno wskazana powyżej liczba lokali, jak i nagrody zdobywane przez markę w prestiżowych rankingach. Kilkakrotny Złoty Laur Konsumenta, Grand Prix Konsumenta, Jakość Obsługi i Jakość Roku czy Superbrands dowodzą, że dla firmy liczy się nie tylko sukces finansowy, ale przede wszystkim uznanie osób korzystających z jej usług. O wszystkim tym możemy przekonać się zamawiając jedzenie z dostawą z Da Grasso.

Podstawy sukcesu

Najszersza oferta dotyczy dania, od którego pochodzi nazwa lokalu. Trzydzieści sześć rodzajów pizzy podzielono według głównego składnika na pizze tradycyjne, wegetariańskie, z owocami morza, drobiowe oraz możliwą do skomponowania we własnym zakresie. Do tego dochodzą zestawy z pizzą dla dzieci. Kompozycja każdej pizzy tradycyjnej oparta jest na cieście, serze i sosie pomidorowym. Dodatki stanowią o smaku oraz wartości odżywczej. Można wybrać wariant z salami pepperoni, boczkiem wędzonym, wieprzowiną, szynką i kabanosami, bądź dostępne kombinacje tych wędlin i mięs. Wśród przypraw i dodatków znajdziemy oregano, cebulę czerwoną i białą, czosnek, papryczki jalapeno, czosnek, ogórek konserwowy, pieczarki, pomidory świeże, ananasa, kurki oraz oliwki czarne. Wegetariańska pizza Da Grasso zawierać może ser mozzarella, sos pomidorowy, oregano, bazylię, oliwki czarne i zielone, świeżą rukolę, ser pleśniowy i sałatkowy, paprykę konserwową, kukurydzę, cebulę białą, brokuły, cukinię i szpinak. Wśród owoców morza znajdziemy tuńczyka, krewetki i kapary uzupełnione o wcześniej wymienione dodatki. Pizza drobiowa występuje w wariantach z kebabem drobiowym i pieczoną albo wędzoną piersią kurczaka. Do każdej pizzy z Da Grasso zamawiający otrzymują dwa sosy gratis.

Pizza i dużo, dużo więcej

Oczywiście jak przystało na lokal proponujący włoskie jedzenie, nie może ono ograniczać się tylko do jednego dania. Jak przekąskę albo osobne danie można potraktować quesadillę (tortilla zapiekana z serem) z kawałkami pieczonej piersi kurczaka albo tortillę z taką samą piersią i sporą ilością dodatków. Wielbiciele skrzydełek z kurczaka także nie będą zawiedzeni. Pięć rodzajów sałat podawanych z pieczywem czosnkowym będzie odpowiednią propozycją dla osób, które preferują dużą ilość warzyw w posiłku. Odwołaniem do menu charakterystycznego dla lunchów są kebaby (drobiowy i wieprzowy) podawane z frytkami i sałatką ze świeżych warzyw albo pieczona pierś kurczaka i polędwiczki z kurczaka w łagodnej panierce z takimi samymi dodatkami jak kebaby. 

Wielbiciele makaronu lasagne znajdą w menu Da Grasso rollsy. Jest to porcja trzech roladek opartych na ww. makaronie z farszem wieprzowo-wołowym albo szpinakowym zapiekanych z serem mozzarella. Całość oferty uzupełniona jest o napoje butelkowane. Dostępne są różne rodzaje coli, herbat mrożonych, wód mineralnych i soków owocowych. Pizzerie Da Grasso dbają także o zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej po posiłku. Każde zamówienie uzupełniane jest gratis o gumę dożycia Orbit. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że wypróbowanie oferty znanej sieci jest podstawą do dokonywania ocen innych lokali. Wszak równać należy do najlepszych.