Zaloguj się

Do Syta - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Do Syta w Poznaniu – zaspokajaj albo oszukuj

Nie ma lepszego uczucia niż najeść się do syta. Dzięki sieci Do Syta w Poznaniu można to zrobić w bardzo łatwy sposób, wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl, wybrać swoje ulubione danie poczym zamówić je z dostawą do domu. Łatwe i szybkie rozwiązanie problemu głodu. Wiemy jak dobrze zaspokoić głód, ale skąd on się w ogóle bierze? Jak go zmniejszyć, oraz w ostateczności oszukać? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.  

Głód pojawia się z kilku powodów. Pierwsze z nich to te dość oczywiste, bo albo nie jemy przez dłuższy czas lub spaliliśmy dużą porcję energii i teraz musimy ją uzupełnić. Również stres powoduje, że chce nam się jeść. Z tymi problemami możemy sobie w miarę łatwo poradzić. Wystarczy regularnie jeść oraz zwolnić tryb życia. Gdy jeszcze połączymy to z dietą ubogą w tłuszcze i cukry, która zmniejsza ogólne odczuwanie uczucia głodu powinniśmy nie mieć więcej z nim problemów. Są jednak jeszcze inne powody, że mamy ochotę na jedzenie. Jednym z nich jest spadek poziomu glukozy we krwi, co powoduje zwiększenie się poziomu greliny – hormonu głodu. Zaburzenia związane z poziomem greliny wiążą się z częstym odczuwaniem głodu i powoduje, że zjadamy więcej aniżeli potrzebujemy. Głód może być również z przyzwyczajeniami, jak jedzenie tego samego posiłku o określonej porze. Chociaż regularne jedzenie to zdrowy nawyk to należy go aktualizować wraz ze zmianą naszego trybu życia. Jeżeli nie żyjemy już tak aktywnie a wciąż jemy te same kaloryczne posiłki, aby dostarczać sobie energii, której nie zużywamy, głód nie będzie powodowany naturalnie a wymuszany przez organizm. W przypadku przejścia na dietę w celu zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, celowe głodzenie się jest najgorszym, co można zrobić. Na krótką metę uda nam się osiągnąć jakiś efekt, ale ostatecznie głód z nami wygra używając efektu jo-jo. Jedz, kiedy chcesz i zamawiaj jedzenie z sieci Do Syta z dostawą do domu poprzez mobilną aplikację na smartfona.

Do Syta Dostawa – rozejm z głodem

Uczucie głodu można zmniejszyć nie tylko poprzez zjedzenie czegoś w danym momencie, ale w ogólnej perspektywie trzymając się kilku zasad.

·         Jeść regularnie z odpowiednim odstępem czasowym między posiłkami.

·         Nie podjadać między posiłkami w szczególności produktów o wysokim indeksie glikemicznym jak słodycze czy też słodkie napoje.

·         Nie przejadać się. Gdy przyzwyczaimy żołądek do dużych porcji, wiecznie będziemy odczuwać głód, gdy zaczniemy jeść mniej.

·         Dobrze zbilansowana dieta zapewnia sytość i hamuje apetyt.

·         Jeść pełnowartościowe posiłki a nie zastępować ich słodkimi przekąskami. Sytość po takim posiłku nie trwa długo a zawarte w nich tłuszcze prowadzą do nadwagi.

·         Przygotowywanie posiłków też ma znaczenie. należy robić to w taki sposób, aby ograniczyć ich kaloryczność, np.. ograniczając ilość tłuszczu, który bierze udział w tym procesie.

Wiele dobrych pomysłów jak poradzić sobie z głodem znajdziemy również w menu Do Syta, sieci restauracji w Poznaniu.

Menu Do Syta - as w rękawie

Gdy głód nie chce ulec nam po dobroci trzeba go odrobinę oszukać. Oto kilka sposobów jak to zrobić.

·         Duża porcja warzyw, które są niskokaloryczne może oszukać nasz mózg, że zjedliśmy obfity posiłek, co pozwoli uciszyć głód.

·         Dieta bogata w błonnik powoduje, że mamy ochotę na mniejsze porcje.

·         Głód można oszukać wypijając ciepłą herbatę owocową lub ziołową o smaku mięty lub czarnego bzu.

·         Celebracja posiłku sprzyja poczuciu sytości. Gdy się spieszymy podczas jedzenia, często zjadamy za dużo, bo sygnał z żołądka do mózgu nie zdąży dojść z informacją, że mamy już dość.

·         Gdy odczuwamy pierwsza oznaki głodu, warto wypić szklankę wody. Najlepsza będzie niegazowana z dodatkiem świeżej mięty lub soku z cytryny.

·         Żucie gumy powoduje chwilowe zahamowanie odczuwania głodu.

Żaden z powyższych sposobów nie zastąpi jednak pysznego posiłku. Dlatego, więc gdy zaczniesz odczuwać głód, bez wahania zamów z sieci Do Syta w Poznaniu a będziesz mieć pewność, że się najesz!