Zaloguj się

Fenicja - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Fenicja - zamów orientalne dania z dowozem

Starożytna Fenicja uchodziła za kraj, któremu palma pierwszeństwa przysługiwała w wielu dziedzinach. Wynaleźli pismo alfabetyczne, wprowadzili pieniądz jako środek płatniczy oraz byli wynalazcami mydła. Olbrzymią  sławę zdobyli jako żeglarze feniccy. Jednak to nie dzięki nim karierę robi sieć restauracji Fenicja Kebab. Jej popularność wynika z oferowania znakomitych dań kuchni libańskiej. Liban, to kraj, który terytorialnie leży na terenach dawnej Fenicji i można go uznać za spadkobiercę tradycji kulinarnej. Jeśli mamy zamiar zjeść coś niepowszedniego, czego na co dzień nie zamawiamy albo szykujemy spotkanie, które miałoby pod względem gastronomicznym zaskoczyć gości, to najlepiej skorzystać z Pizzaportal.pl i wybrać restaurację położoną najbliżej siebie, tak, aby nie marnować ani chwili w oczekiwaniu na przepyszne dania. Można z góry założyć, że osoby, które nawet bardzo dobrze znają dania kuchni śródziemnomorskiej, polskiej, meksykańskiej, japońskiej czy indyjskiej wyjdą ze spotkania nie tylko najedzone, ale też oczarowane smakami podawanych dań.  Bez wątpienia różnorodność libańskich dań jest na tyle duża, że osoby o skrajnie różnych upodobaniach smakowych będą zadowolone.

Fenicja – poznaj przepyszne menu

Jeśli jakiś pomysł sprawdza się w praktyce, to nie wydaje się wskazane, aby go nadmiernie modyfikować. Dlatego tez menu poszczególnych restauracji jest zbliżone. Nie oznacza, to, że jest monotonne. Tak jak Liban jest krajem wielu narodów, religii i kultur, tak i jego kuchnia jest mocno zróżnicowana. Odnajdziemy w niej charakterystyczne dla przyzwyczajeń kulinarnych Libańczyków przystawki, zupy, dania główne czy pizze. Dodatkową atrakcją jest to, że nazwy potraw nie brzmią tak swojsko jak wiele innych znanych nam z restauracji serwujących dania bardziej popularnych kuchni. Bo ilu z nas wie, co kryje się pod nazwą Labne Mtawwame. To jedna z przystawek, pasta z pieczonego bakłażana z dodatkiem musu sezamowego, soku z cytryny, czosnku i oliwy. Mus sezamowy znajdziemy też w najbardziej znanej przystawce, czyli hummusie, który wytwarza się z gotowanej cieciorki, tegoż musu, soku z cytryny i oliwy. Wśród przystawek obecne są też tzatziki, gołąbki w liściach z winogron czy zestawy przystawek zimnych i ciepłych. Tradycja libańska nakazuje po przystawkach podać zupę. Można wybierać pomiędzy zupą dnia, zupą z czerwonej soczewicy albo bulionu z ryżem i kurczakiem.

Fenicja - szybka dostawa

Pomimo znanych utrudnień w ruchu w stolicy dostawa przebiega sprawnie. Nie ma bowiem nic gorszego niż czekać na ulubione danie zbyt długo. Niezależnie czy zamówimy którąś z sałatek (np. fattoush, żarżir czy Thimar Al-bahr) czy danie z grilla lawowego (szasazłyki z kurczaka, szaszłyki z wołowego mięsa mielonego, Mashwe Mix półmisek dla dwóch osób, Fenicja mięsna z czterech rodzajów grillowanych mięs), to dostawa będzie błyskawiczna, a dania w odpowiedniej do spożycia temperaturze. Jednym z najpopularniejszych mięs na Bliskim Wschodzie jest jagnięcina. To właśnie w oparciu o nią przygotowano dania takie, jak jagnięcina marynowana w sosie sojowym, mostek jagnięcy w imbirze czy półmiski z hummusem z ziemniakami w mundurkach czy ryżem kurkuma. Z kolei Kabse, to półmiski filetów z kurczaka, filetów z rostbefu wołowego bądź ich mieszanki. Nie zapomniano tez o wegetarianach. Wśród dań przygotowanych dla nich wymienić należy falafele czy półmisek grillowanego sera owczego Halloumi, podawanego na grubym chlebie pitta. Pomiędzy owocami morza znajdziemy kalmary, krewetki królewskie w białym winie albo półmisek  z warzywami. Warto przejrzeć też propozycje dań z ryb, porównać czym różni się pizza libańska od włoskiej, spróbować kanapek i deserów oraz napić się soków i napojów libańskich.