Zaloguj się

Zamów w Fiero Pizza Łódź

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Fiero Pizza w Łodzi – jedz smacznie i bądź zdrów!

Włosi jedząc swoje lokalne potrawy nie uważają, że są na diecie odchudzającej jest to po prostu ich stylem życia. Dzięki temu prawie wszyscy mają szczupłe sylwetki oraz są prawdziwymi okazami zdrowia. Aby przestawić się na taki tryb odżywiania należy wpierw sprawdzić, co jeść a czego nie jeść a także poznać kilka sztuczek by taka dieta szybko nam się nie znudziła. Ważne jest by ograniczyć spożycie mięsa oraz innych białek zwierzęcych i jednocześnie zwiększyć ilość zjadanych produktów pochodzenia roślinnego jak owoce, warzywa i nasiona zbóż. Można przygotowywać swoje posiłki w domu, ale to wymaga czasu oraz pracy, lepiej zamawiać swoje posiłki od specjalistów, czyli z Fiero Pizza w Łodzi, za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl.

 

Nie tylko włosi korzystają z dobrodziejstw diety śródziemnomorskiej. Hiszpanie oraz Francuzi również zajadają się jej przysmakami. Taka dieta jest zdrowa i sycąca dla mieszkańców tych krajów również ze względu na klimat. Prawie cały ciepły rok z dużą ilością wilgoci sprzyja lekkim posiłkom. Dieta śródziemnomorska bazuje na dużych ilościach warzyw i owoców, pełnoziarnistym pieczywie, kaszach i makaronach. Ważne miejsce zajmują w niej ryby i owoce morza. Stosunkowo niewiele je się mięsa, zwłaszcza czerwonego jak wołowina czy baranina. Wydawać by się mogło, że dieta śródziemnomorska, ze względu na dużą zawartość węglowodanów (np. makaronu), nie pozwala schudnąć. Nie jest to jednak prawda. Makaron z warzywami, a nawet chudą rybą czy drobiem nie tuczy. Tuczące są tak naprawdę tłuste sosy, którymi polewa się makaron. Włoska kuchnia to jednak nie tylko makarony, chociaż trzeba przyznać, że wyroby mączne odgrywają w niej dużą rolę. Włochy położone są nad Morzem Śródziemnym, co daje, że mają doskonały dostęp do owoców morza. Ciepły klimat wpływa korzystnie na uprawę gajów oliwnych, co przekłada się na doskonały smak oliwy używanej obficie w ich kuchni.  Wracając do owoców morza to są one tak popularne, ponieważ są one jednym z głównych składników diety śródziemnomorskiej, która uznawana jest za najzdrowszą na świecie. Zamów swój posiłek z Fiero Pizza w Łodzi, poprzez stronę PizzaPortal.pl już teraz! 

Fiero Pizza w Łodzi – morze, coś zjem…

Włochy prawie w całości są otoczone morzem, więc naturalnym jest, ze dużą rolę w ich diecie odgrywają ryby oraz owoce morza. Te pierwsze zawierają w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe a dzięki morskim przysmakom zyskujemy błonnik, sole mineralne oraz sporą dawkę witamin. Również do tej diety zaliczają się rośliny strączkowe, ryż i makaron, których nie należy jednak jeść za często gdyż są dość kaloryczne, ale są dobrym źródłem białka oraz soli mineralnych. Jeżeli nie możemy wytrzymać bez pieczywa to pamiętajmy, że przy takiej diecie jedynie ciemne wchodzi w rachubę. W ramach przekąsek między posiłkami wskazane są orzechy oraz suszone owoce, które mają dużo witamin i minerałów. Podczas tej diety należy unikać lub jeść bardzo rzadko czerwone mięso, ale także białe a tłuste nie jest wskazane. Włosi słyną z pysznych wędlin niestety większość z nich jest dość tłusta, więc włączajmy jej do diety tylko na specjalne okazje. Zamów swój następny posiłek w wersji śródziemnomorskiej z Fiero Pizza w Łodzi.

Fiero Pizza w Łodzi – menu pełne niespodzianek.

Menu Fiero Pizza w Łodzi rozpoczyna tradycyjnie włoska pizza i nie jest ona taka tylko z nazwy. Ciasto powstaje z prawdziwej włoskiej mąki, dzięki czemu pizza jest cienka a zarazem chrupiąca. Później na wierzch polewana jest sosem z pomidorów z dodatkiem ziół, potem nakładana jest na to prawdziwa mozzarella. Składniki dodawane do pizzy są oryginalne takie, jakie stosuje się we Włoszech. Jednak nie samą pizzą człowiek żyje, więc Fiero Pizza w Łodzi postanowiła dodać kilka dań do swojej karty dla urozmaicenia wyboru klientom. Tak też możemy wybrać drugi specjał włoskiej kuchni, czyli makaron. Jedenaście makaronowych propozycji gdzie każda ma w sobie inne dodatki oraz sos. Mało? W kategorii Dania i Przekąski znajdziemy małe przegryzki jak pieczywo czosnkowe albo pełne dania obiadowe jak np. tortille z kurczakiem. Jak zamówić z dostawą z Fiero Pizza w Łodzi? Wystarczy wejść na PizzaPortal, wybrać ulubione danie i poczekać kilka chwil na kuriera. Tak to jest takie proste!