Zaloguj się

Chcesz zamówić z restauracji meksykańskiej z dostawą w Gdańsku?

'Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Gorące potrawy z meksykańskiej kuchni w Gdańsku

Gdy Hernan Cortes wyruszał z Hiszpanii do Meksyku nie przypuszczał zapewne, że podbój tego kraju zajmie mu niewiele czasu. Nie mógł się także domyślać, że kuchnia meksykańska rozprzestrzeni się po całym świcie i będzie uchodziła za jedną z atrakcyjniejszych ofert kulinarnych. Restauracje dostrzegając korzyści płynące ze sprzedaży swoich dań za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji oferują także możliwość zamówienia jedzenia meksykańskiego z dostawą pod wskazany adres.

Czy kuchnia meksykańska wywodzi się tylko z Meksyku?

Podstawą jadłospisu w kuchni meksykańskiej są potrawy wywodzące się od starożytnych Majów i Azteków. Wielkie ilości przypraw z papryczkami jalapeno, ziołami i warzywami są wykorzystywane do sosów i do dziś odnajdziemy je w przepisach poszczególnych potraw. Także z tej kuchni wywodzi się tradycja długotrwałego duszenia mięs. Z Europy trafiła do Meksyku pszenica, która niezbędna jest do wytwarzania tak popularnych tortilli. Ser wykorzystywany do komponowania dań pochodzi także od europejskich zwierząt dających mleko, a tłuszcz, na którym Meksykanie smażą potrawy pojawił się wraz z przywiezieniem do Ameryki Północnej świń.

A może spróbujesz burrito lub quesadillę z dowozem w Gdańsku?

Jednym z miejsc, gdzie zamówisz jedzenie meksykańskie z dowozem jest Piñata - mexican food truck. Ciężko wyobrazić sobie danie bez tortilli, która w zależności od składu i sposobu przygotowania może nazywać się także taco, tostada, burrito czy enchiladas. Innym składnikiem obecnym praktycznie w każdym daniu jest fasola. A właściwe jej różne rodzaje, różniące się nie tylko kolorystyką. Dodajmy do tego papryczki chili, kminek, oregano, kolendrę, a uzyskamy tak charakterystyczny smak meksykańskich potraw. Jeżeli ktoś uzna, że to zbyt ostre powinien sięgnąć po ożywczy sok z limonki. A jeśli przyjdzie nam ochota na przekąskę z tamtego regionu możemy sięgnąć po pomarańcze, mango czy ananasa.