Zaloguj się

Chcesz zamówić dobre śnidania z dostawą w Gdańsku?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Gdzie zjemy dobre śniadanie w Gdańsku?

Śniadanie, to podstawowy posiłek w ciągu dnia. Oprócz tego, że jest podstawą funkcjonowania organizmu, dając mu po nocnej przerwie odpowiednią ilość energii, to stało się także elementem kultury. Filmy „Śniadanie mistrzów” (oparte na książce Kurta Vonneguta), „Śniadanie do łóżka”, „Śniadanie u Tiffaniego” mogą być oceniane tak różnie, jak różnie da się ocenić każde ze śniadań. Tym bardziej, że każda z nacji inaczej rozpoczyna kulinarny dzień. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych porannych posiłków jest śniadanie angielskie. W jego skład wchodzą kiełbaski, bekon, jajka, chleb, fasolka po bretońsku i oczywiście herbata. Włochowi trudno rozpocząć dzień bez filiżanki cappuccino i croissanta. Tych ostatnich nie brakuje także u Francuzów. Śniadanie niemieckie jest nieco podobne do tego, które spożywamy w Polsce. Kiełbasa, ser, świeże pieczywo, a do picia czarna kawa. Amerykanie nie wyobrażają sobie innego śniadania, niż tego składającego się z naleśników, znanych pancakes, polewanych syropem klonowym. Na japońskim stole o poranku znajdziemy często tofu z ryżem i rybą. Zamiennikiem bywa zupa miso. Chińczycy lubują się w makaronie, ryżu, kurczaku i grillowanych warzywach. Meksykanie zajadają się rano wołowiną, serem i nachos.

Co mogą zjeść pracownicy stoczni?

Budząc się rano w Gdańsku musimy sobie nieraz odpowiedzieć na pytanie: spóźnić się do pracy, szkoły czy zjeść śniadanie? W większości wypadków obowiązkowość bierze górę i wybiegamy z domu bez posiłku. Na szczęście czasy, gdy nawet wędlinę kupowało się na kartki mamy już dawno za sobą, a zapewne duża część czytających te słowa musiałaby popytać pokolenie rodziców czym były owe kartki. W dniu dzisiejszym wystarczy otworzyć stronę Pizzaportal.pl lub aplikację mobilną, by spokojnie przejrzeć dostępne oferty śniadań w Gdańsku z dostawą. Niezależnie od tego czy potrzebujemy zjeść pierwszy posiłek czy drugie śniadanie, znajdziemy coś atrakcyjniejszego od kanapki z salcesonem ze starego dowcipu. Warto pokusić się o wybór najbardziej odpowiedniego dania. Inaczej przecież żywi się pracownik stoczni wykonujący ciężką pracę fizyczną, a inaczej pracownik biura konstrukcyjnego, który potrzebował będzie mniej kalorii, a więcej składników odpowiadających za sprawne funkcjonowanie mózgu. Dla tego pierwszego bardziej przydatne będzie śniadanie angielskie, a dla drugiego posiłek oparty na mleku i płatkach owsianych. Niezależnie od tego, w której kategorii się mieścimy, pamiętajmy żeby nie zaniedbywać porannych posiłków.

Gdzie znaleźć w Gdańsku śniadanie z dowozem?

Ze śniadań, o których pisałem powyżej najłatwiej odnaleźć te oparte na naleśnikach. Co prawda może wystąpić problem z syropem klonowym, ale umówmy się, że nie jest on jeszcze tak popularny w Polsce jak w USA, więc wiele osób zapewne i tak wybrałoby tradycyjne warianty tego dania. Można je zjeść na słodko, bądź oprzeć się na wersji francuskiej, która idzie w kierunku słonego smaku naleśników. W menu John’s Pizza Żabianka znajdziemy jajka na bekonie z grzankami lub jajecznicę na maśle z czterech jaj, także wzbogaconą o grzanki. To odwołanie do brytyjskiego zwyczaju widać także w nazewnictwie, bo zamiast swojskiego „śniadania” znajdziemy „breakfast”. W dni robocze o dziewiątej rano otwiera swe podwoje Bistro Dwa Smaki. Tu także dominuje wersja porannego posiłku z Wysp Brytyjskich, bo w menu znajdziemy śniadanie angielskie, jajka na boczku i jajecznicę z dodatkami. O tej samej porze (ale czynne jest przez siedem dni w tygodniu) rozpoczyna pracę Dmowski Bistro. Tutaj można zamówić zapiekane bagietki z szynką, salami lub kurczakiem grillowanym. Natomiast w śniadaniowych setach możemy wybierać pomiędzy tostem z serową koroną, śniadaniem angielskim, omletami owsianymi i kanapką nazwaną Dmowskie Bistro, na którą składają się dwa tosty z wędzonym łososiem, szynką, dwa jaja po benedyktyńsku i sos amerykański.