Zaloguj się

Restauracja Tajska w Gdyni

Wpisz adres i znajdź tajskie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Smaki orientu na wyciągnięcie ręki –restauracje tajskie w Gdyni

Gotowanie, jedzenie oraz wszystko, co z tym związane jest bardzo ważnym elementem tajskiej kultury i stylu życia. Tamtejsze miasta tętnią w rytmie gotowanych potraw na ulicznych straganach. Zapach dań przygotowywanych na oczach klientów rozpala apetyty wszystkie odwiedzających ten kraj. Potrawy przygotowane z owoców morza, makaronów a także gęste zupy oraz grillowane mięsa można zjeść prawie na każdym rogu czy ulicy. Nie trzeba od razu lecieć przez pół świata żeby spróbować tych przepysznych potraw. Wystarczy zamówić kilka dań tej kuchni poprzez PizzaPortal z jednej z restauracji tajskiej w Gdyni. Zaoszczędzimy sobie podróży, czasu oraz pieniędzy a efekt będzie ten sam.

 

Tak jak w Polsce kuchnia różni się od siebie w zależności od regionu kraju tak sam jest też w Tajlandii. Na południu jada się głównie owoce morza w połączeniu z mleczkiem kokosowym. Na północy zaś raczej góruje mięso wieprzowe oraz świeże warzywa. Sposób gotowania Tajowie zapożyczyli od chińczyków gdyż smażą i mieszają swoje potrawy na głębokim oleju, co jest cechą wspólną dla obu tych nacji. Jedna Tajlandia czerpie z kuchni nie tylko swoich najbliższych sąsiadów, ale także tych, co są nawet bardzo oddaleni. Takie produkty jak papryczka chilli, kukurydza, dynia oraz orzeszki ziemne, które są składnikami prawie, co drugiej tajskie potrawy przywędrowały do Tajlandii aż ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii i Portugalii. A Ty sprowadź sobie swój posiłek z restauracji tajskiej w Gdyni korzystając z pomocy, PizzaPortal.  

Plejada smaków – tylko w restauracji tajskiej w Gdyni

Bogactwo kulturowe Tajlandii a także zróżnicowanie społeczne doprowadziło do używania różnorodnych składników w ich potrawach. Obojętnie od regionu głównym dodatkiem do dań są świeże zioła i przyprawy. Najczęściej używa się: trawę cytrynową, chili, kolendrę, czosnek, szalotkę, skórkę i liście limonki kaffir, pieprz, galangal, cukier palmowy, kurkumę, bazylię tajską. Dzięki polaczeniu tych ziół Tajowie uzyskują harmonijne danie gdzie obecne jest wszystkie pięć smaków. Jednak by to uzyskać trzeba zatroszczyć się o to, żeby wszystkie zioła i przyprawy używane do danej potrawy były świeże. Wtedy i tylko wtedy uzyskamy odpowiedni aromat. Zaufaj specjalistom w jednej z restauracji tajskiej w Gdyni i zamów swój posiłek online poprzez PizzaPortal. 

Z mięsem, ale bez nudy – restauracja tajska w Gdyni

Nie tylko przyprawy nadają wyjątkowości poszczególnym potrawom, również używanie różnych mięs daje taki efekt. Kurczak, wieprzowina, kaczka, wołowina a także ryby i owoce morza wchodzą w skład potraw przygotowywanych przez Tajów, którzy nie lubią ograniczeń, w szczególności w kuchni. Niektóre produkty jak płaszczki, homary, oraz kraby nie są już niczym egzotycznym nawet w Polsce to jeszcze sporo nam brakuje do tego, czym, na co dzień zajadają się Tajowie. Na ulicznych straganach można znaleźć takie lokalne smakołyki jak prażone insekty, płazy, robaki, larwy, żaby a nawet termity, którymi ludność zajada się niczym chipsami w bardziej egzotycznej wersji. Polakom oraz innym odwiedzającym ten kraj wciąż ciężko przywyknąć do takiego menu. Wejdź na PizzaPortal i zamów coś, co lubisz z jednej z restauracji tajskiej w Gdyni.