Zaloguj się

Chcesz zamówić z Pizza Dominium z dostawą w Poznaniu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizza Dominium Poznań - włoski akcent w polskiej kulturze

Czy siedemdziesiąt pizzerii jednej sieci w skali kraju to mało czy dużo? Czy miarą sukcesu jest ilość otwieranych lokali? Niewątpliwie tak. Tym bardziej warto zaufać danej sieci jeśli w jednym mieście otworzyła więcej niż jedną placówkę. Oznacza to, że marka cieszy się zaufaniem, a badania potwierdziły odpowiednią chłonność rynku. Tak właśnie jest w przypadku pizzerii Dominium w Poznaniu. Dwa lokale umiejscowione w tym mieście znakomicie wpisują się w tendencje rozwojowe firmy, która postanowiła walczyć o czołowe miejsca w branży kulinarnej w skali Polski.

Lokale w Poznaniu mieszczą się w centrach handlowych, ale ze względu na to, że dostawa z Dominium obejmuje praktycznie cały Poznań, nie jest to problemem. Przy tworzeniu menu w pizzeriach można pójść dwiema drogami. Ograniczyć się do pizzy i mieć jej jak największy wybór licząc, że wystarczy to dla przyciągnięcia potencjalnych klientów, bądź można rozszerzyć ofertę, z reguły o dania włoskie, licząc na chęć urozmaicenia posiłków przez zamawiających.

Pizza góralska czy kalabryjska?

Zróżnicowanie gustów wśród Polaków jest olbrzymie. Niekiedy mówi się, że opinii jest więcej niż zgromadzonych w danym miejscu. Pizza Dominium stara się te gusta zaspokoić. Najmniej zadowoleni będą ci, którzy chcieliby, aby każda pizza dostępna była na cieście cienkim, tradycyjnym i grubym. Chyba żadna zpizzerii takiego warunku nie jest w stanie spełnić, ale pizza Dominium jest dostępna w trzech wariantach. Ten rodzaj pizzy, to własna kompozycja zamawiającego, który może dodać do ciasta aż pięć ulubionych składników. Warto zapamiętać to rozwiązanie, bo daje ono niezwykłą swobodę w zakresie przygotowania czegoś zupełnie wyjątkowego. W Pizza Dominium menu wyróżnia pięć rodzajów pizzy. Pierwszy zawiera pizze wegetariańskie. Podstawą jest klasyczna Margherita, obok której widnieje jeszcze Funghi i Vegetariana. Drugi rodzaj, to klasyczne pizze. Tu znajdziemy m.in. Hawajską czy Dominium. Tu także znalazła się jedna z dwóch pizz, które nie zawierają sosu pomidorowego, co jest dość rzadko spotykanym rozwiązaniem w pizzy włoskiej. Pizze con carne, to dania mięsne. Farmerska, Polo BBQ, Americana czy Hot Chili, to tylko niektóre z nich. Pizze della casa nawiązują do regionów Włoch: Toscana, Calabrese, Paradiso Piemontese, Angeli di lombardia to wybrane z nazw. Tu także firma podkreśla wprowadzone nowości. Trzy pizze znajdziemy w ostatniej grupie czyli pizza della casa blanca. Do każdej z ww. potraw można zamówić jeden z pięciu dostępnych sosów.

Antipasti i danie głowne

Pizzeria Dominium oferuje także szereg innych potraw włoskich. Najbardziej popularna z nich, to tradycyjne spaghetti w wersji bolońskiej lub carbonara. Pasty uzupełniają różne rodzaje penne i tagliatelle. Część z nich dostępna jest z serem Corregio. Pasty al forno są zapiekane serem gouda bądź mieszanką serów favita, Corregio, gouda i blue cheese. Jedna z bardziej znanych potraw włoskich, to calzone. To rodzaj pizzy w kształcie pieroga. Nadzienie może mieć charakter mięsny, warzywny bądź mieszany. W Dominium dostawa tego rodzaju potrawy dotyczy sześciu rodzajów dania. Jedna z wielu cech charakterystycznych włoskiej kuchni jest podawanie przystawek, czyli antipasti. Może to być, w przypadku pizzerii  Dominium, focaccia czyli placek tożsamy z tym, który używany jest do przygotowania pizzy, pieczywo czosnkowe oraz pieczywo czosnkowe z serem. Osoby pragnące wzorować się na włoskich tradycjach kulinarnych nie powinny pomijać tej ostatniej grupy, bo kompozycja i kolejność podawanych dań jest niezwykle istotna dla zrozumienia filozofii jedzenia każdego z narodów. Do posiłków podać można napoje i nie musi to być włoska wersja kawy. Pizza Dominium proponuje napoje gazowane oraz soki.