Zaloguj się

Chcesz zamówić z Pizza Dominium z dostawą w Toruniu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Pizza Dominium Toruń - włoski ambasador w królestwie piernika

Pizza Dominium w swojej sieci posiada ponad siedemdziesiąt restauracji w Polsce oraz siedem lokali w Rumunii. Pierwsza restauracja Gusto Dominium, wtedy znana jeszcze pod nazwą Dominium, została otworzona w Warszawie w latach dziewięćdziesiątych a dokładnie w roku 1993. Już od początku dbała o to by w pizzy znajdywały się tylko oryginalne włoskie przyprawy i zioła, tak, aby smak pozostał taki jak w oryginalnych recepturach. Według tej zasady pizzeria funkcjonuje do dzisiaj. W 2007 roku Pizza Dominium rozszerzyło swoją działalność i otworzyła pierwszą restaurację w Bukareszcie, stolicy Rumunii. W menu Dominium można znaleźć ponad trzydzieści rodzajów pizzy. Jednak to dopiero mały ułamek tego, co może zaoferować Gusto Dominium w Toruniu. Włoska kuchnia to o wiele więcej niż tylko pizza i makaron to również, Calzone. Dla wszystkich, co już kiedyś słyszeli tą nazwę, ale wciąż mają mgliste pojęcie, co to jest, oto kilka słów na ten temat. Calzone jest to pieróg przyrządzany z ciasta na pizze. Jest on przeważnie nadziany serem, ale jest również jego wersja, że nadziewa się go farszem przeznaczonym do pizzy. Ciasto zlepia się na bokach tak jak zwykłego pieroga, chociaż Calzone jest znacznie od niego większe. Zazwyczaj podawany jest z sosem marinara lub bolońskim. Całkiem niedawno Gusto Dominium w Toruniu dodała nowy rodzaj, calzone do swojego menu i choć jest tam dopiero jakiś czas już zyskał popularność wśród klientów. Calzone Interno Ricco, bo o nie chodzi wypełnione jest sosem pomidorowym, wołowiną, kiełbasą pepperoni, oliwkami, pieczarkami, papryką i czerwona cebula. Brzmi pysznie a smakuje jeszcze lepiej. 

Pizzeria Dominium z pastą za pan brat

Wszyscy fani włoskiego jedzenia na pewno mają swój ulubiony rodzaj makaronu. Jedni lubią penne za zgrabny kształt oraz przestrzeń w środku, która szybka wypełnia się po zalaniu sosem.   W Dominium z dowozem do domu możesz zamówić Penne Con Crimini, jest makaron oczywiście penne w sosie śmietanowym z soczystymi kawałkami kurczaka, cebulą i pieczarkami oraz serem Corregio. Oczywistym faworytem wszystkich jest makaron typu spaghetti. Pewnie, dlatego, że jako pierwszy pojawił się w formie pasty na naszych talerzach i to jeszcze w dzieciństwie. Większość, gdy myśli o tym makaronie od razu przychodzi namyśl wersja z sosem bolognese. Jednak ostatnimi czasy Alla Carbonara zyskał sporą popularność i coraz częściej pojawia się na naszych stołach, czy to zamawiany czy wykonywany własnoręcznie. Potrzeba do niego boczku, sera Correggio, śmietany oraz jajka. Lasagna już nie kwalifikuje się we włoskiej kuchni, jako pasta to jednak wciąż duży w niej udział ma makaron. Standardowa jej wersja tak jak w przypadku spaghetti podawana jest z sosem bolońskim. 

Menu Dominium pęka w szwach od pizzy.

Lubisz pizzę bez mięsa? Nie ma sprawy! Pizze wegetariańskie zaspokoją Twój głód. A może jednak pizza tylko z warzywami to nie dla Ciebie? Wybierz jedną z tradycyjnych np. z szynką, boczkiem lub kiełbasą pepperoni. Dla spragnionych mocniejszych wrażeń w ofercie jest pizza Picante, z papryczkami jalapeno. W Toruniu możesz zamawiać z dwóch pizzerii Dominium. Jedna usytuowana jest w C.H.R. Toruń Plaza przy ulicy Broniewskiego 90 a druga na Żółkiewskiego 15. Wejdź na PizzaPortal i zamów już teraz jedno z pysznych dań kuchni włoskiej serwowanych przez Pizza Dominium.