Zaloguj się

Ha Long - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dostawą z Ha Long

Gdyby zweryfikować jaka kuchnia cieszy się największą popularnością poprzez analizę ilości osób, która żywi się jej daniami, to bez wątpienia w skali państw zwyciężyłaby kuchnia chińska, a wśród kontynentów azjatycka. Wynika to przede wszystkim z ilości osób zamieszkujących Kraj Środka oraz Azję. Jednak popularność potraw chińskich i azjatyckich nie ogranicza się tylko do geograficznego obszaru, na którym się one znajdują. Po pierwsze musimy brać pod uwagę liczne migracje ludności, a co za tym idzie również otwieranie lokali gastronomicznych oferujących dania danego narodu w nowym miejscu, a po drugie ciekawość innych nacji i chęć poznania przez nie także potraw charakterystycznych dla innych państw. Również do Polski dotarła liczna rzesza obywateli Chin, Wietnamu, Korei, Indii i dzięki nim możemy poznawać i rozkoszować się potrawami wywodzącymi się z sąsiedniego kontynentu.  Możemy to robić nie tylko w restauracjach i barach, ale także we własnych domach, zamawiając je między innymi na wynos z sieci barów Ha Long. Lista lokali działających pod tym szyldem jest długa, a rozmieszczone są one w wielu miastach Polski np. Łodzi, Wrocławiu, Radomiu Siedlcach czy na Śląsku.

Smaczne i tanie dania orientalne w Ha Long

Biorąc pod uwagę fakt, że kuchnia azjatycka w sposób dość radykalny różni się od polskiej, to trzeba przyznać, że jej popularność jest naprawdę duża. Z jednej strony wynika to z naszej kulinarnej ciekawości, a z drugiej z oryginalnych smaków w połączeniu z przystępnymi cenami. Potrafią one przyciągnąć nie tylko tych, którzy dbają o budżet domowy, ale również osoby, które cenią sobie walory smakowe oraz zdrowotne tych dań. To między innymi dzięki swym potrawom mieszkańcy Azji rzadziej zapadają na choroby cywilizacyjne. Powinniśmy o tym pamiętać rozważając, jakie danie zamówić na najbliższy posiłek. Tym bardziej, że wybór jest niemały i może zaspokoić oczekiwania najbardziej wykwintnych znawców kulinariów. Do najpopularniejszych dań w sieci Ha Long należą sajgonki wieprzowe, czyli mięso zawinięte w naleśniki z papieru ryżowego, kurczak po indyjsku, kurczak na chrupko CimCiaCho i kurczak po tajlandzku. Już ten krótki wykaz pokazuje, że chętnie sięgamy po dania wywodzące się z różnych krajów azjatyckich. Wśród nowości znajdziemy dwa rodzaje kurczaka: bac bo i King Kong.

Orientalne menu w Ha Long

Wśród mięs, jakie są najchętniej używane do przygotowania potraw azjatyckich znajdziemy przede wszystkim kurczaka, wieprzowinę i wołowinę. Oczywiście ich popularność w Azji jest zróżnicowana i wynika miedzy innymi z wyznawanej religii. Trudno znaleźć zapewne kogoś, kto chociaż nie słyszał o jednym najpopularniejszych dań, jakim jest kurczak słodko-kwaśny. Inne jego rodzaje, to wariant po tajlandzku, po indyjsku, w sosie cytrynowym, z warzywami, w cieście, z grilla na ostro, pieczony w sezamie, w sosie curry czy „Viet Nam”. Wieprzowinę można zamówić na wynos w wersji rozmaitości, pieczoną po hanoisku, po chińsku, w pięciu smakach czy w sosie pikantnym. Wołowina jest przyrządzana m.in. z fasolką szparagową, orientalnie  ze świeżymi warzywami czy z ananasami. Co prawda golonka kojarzy się bardziej z kuchnią naszych sąsiadów, ale także Azjaci potrafią podawać ją z rozmaitościami,  pieczoną w sezamie czy jako orientalną. Dani z ryżu przygotowano z z cielęcina, wołowiną kurczakiem, z warzywami i z wieprzowiną. Podobne konfiguracje oparto o makarony chiński, sojowy i ryżowy. Ryba pa może być zamówiona w pięciu smakach, w stylu La Vong i  w sosie słodko-kwaśnym. Warto też zwrócić uwagę na dostępne zupy, dodatki (m.in. frytki po wietnamsku, marynowane ogórki  w sosie chili) oraz desery.