Zaloguj się

Haiku Sushi. Zamów z Dostawą!

Wpisz swój adres dostawy i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Haiku – ukształtowana w latach 1603-1868 krótka forma poetycka – to kwintesencja japońskiego stylu. Za twórcę haiku uznaje się Matsuo Basho, a do najwybitniejszych poetów zalicza się również Kobayashi Issa, Yosa Buson i Masaoka Shiki. Haiku składa się z 17 sylab, podzielonych na trzy części, po 5,7 i 5 sylab. Bardzo ważnymi elementami klasycznego haiku są kigo, czyli odniesienie do pory roku, i kireji – „cięcie”, podział wiersza na dwie niezależne części. Haiku wyrasta z filozofii zen i zgodnie z nią odznacza się subtelnością, prostotą i estetycznym minimalizmem; choć haiku często nie pozwala na konkretną interpretację, potrafi wzbudzić w odbiorach głębokie, refleksyjne odczucia. Najważniejsze elementy estetyki haiku odnajdziemy również w wielu innych aspektach japońskiego życia – od architektury po sztukę kulinarną. 

Haiku Sushi z Dostawą

Dostawa z Haiku Sushi. Wybierz sushi dla siebie, klikaj i jedz

Haiku Sushi to dynamicznie rozwijająca się sieć sushi barów, której lokale znajdziecie obecnie w trzech polskich miastach: w Krakowie (tutaj działają aż trzy Haiku Sushi: Centrum, Północ i Południe), w Lublinie i Poznaniu. Świetnie wyszkoleni, pełni pasji i doświadczeni sushi masterzy z Haiku Sushi do przygotowywania swoich małych kulinarnych dzieł sztuki wykorzystują jedynie tradycyjne japońskie składniki, a wszystkie produkty są zawsze starannie wyselekcjonowane, tak aby ich jakość i świeżość był stale na najwyższym poziomie. Haiku Sushi to „królestwo” ryb i owoców morza: łososia, tuńczyka, węgorza i krewetek. Zamawiając dostawę z Haiku Sushi, będziecie mogli cieszyć się smakiem najlepszych na rynku wodorostów nori (bogatych w żelazo, wapń, jod i błonnik), oshinoko (marynowanej rzodkwi, bardzo popularnej w krajach Dalekiego Wschodu), imbiru (który poza tym, że znakomicie „resetuje” kubeczki smakowe, co pozwala czerpać więcej przyjemności z każdego kawałeczka sushi, posiada wiele właściwości zdrowotnych), tofu (bogatego w białko, żelazo, wapń, witaminy i kawasy Omega-3 twarożku z mleka sojowego), tamago (jajecznego omletu z dodatkiem rybnego bulionu, mirin, sosu sojowego i cukru), wakame (cienkich wodorostów, o lekko słodkawym smaku, wspomagających odchudzanie i poprawiających krążenie), i oczywiście wasabi, czyli japońskiego chrzanu o szczególnie ostrym smaku.

Sprawdź Menu w Haiku Sushi

Menu Haiku Sushi. Zamów dokładnie takie sushi, na jakie masz ochotę…

W menu Haiku Sushi znajdziecie wszystkie swoje ulubione rodzaje sushi – od urzekających minimalizmem, uwielbianych przez koneserów sushi nigiri, przez najróżniejsze kompozycje futomaki, po chiriashi i gunkan – a także wiele innych autentycznych japońskich potraw, np. zupy i sałatki. Zamawiając z Haiku Sushi przez PizzaPortal.pl, bardzo łatwo dopasujecie każdą dostawę do swoich indywidualnych potrzeb i gustu. Możecie wybierać pojedyncze rolki i samodzielnie stworzyć swój wymarzony zestaw lub sięgnąć po którąś z gotowych propozycji – zapewniamy, że restauracje Haiku Sushi zatroszczyły się o to, aby w menu Haiku Sushi każdy znalazł zestaw dla siebie. Są niewielkie, ale bardzo umiejętnie skomponowane zestawy, które pozwolą zapoznać się z najbardziej klasycznymi japońskimi smakami i których cena nie przekracza 50 zł; są zestawy specjalne, np. w całości składające się z sushi z rybą pieczoną zamiast surowej; są zestawy zadedykowane miłośnikom konkretnych rodzajów ryb; a takżę imponujące rozmiarami zestawy imprezowe, które mogą zapewnić wyśmienitą japońską ucztę nawet kilkunastu osobom. Jeśli szukacie zaś oryginalnych i poręcznych lunchów z dowozem, wybierzcie zestawy Bento i posilcie się nie gorzej i niemniej stylowo niż tokijscy biznesmeni.