Zaloguj się

Hito Sushi. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Hito Sushi – głodne zmysły!

W dzisiejszych czasach gwarancja wybornego smaku to za mało. Potrawy mają jeszcze pięknie wyglądać. Liczy się forma, kolor a czasem nawet dźwięk, jaki wydaje konkretne danie. Jednym z najładniej podawanych dań jest sushi, które kusi przeróżnymi kolorami oraz kształtami. Szefowie kuchni na świecie prześcigają się, kto przyrządzi je najlepiej. Podobnie jest z innymi daniami. Pyszne sushi, które również świetnie wygląda zamówisz z Hito Sushi z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Już dawien dawna człowiek przyozdabia i aranżuje swoje posiłki jednak nigdy w historii nie było to posunięte do takiej skali, w jakiej jest obecnie. Kiedyś „piękne” potrawy były przeznaczone tylko dla wysoko urodzonych. Zwykli ludzie chcieli się po prostu najeść, wygląd jedzenie było na drugim lub dalszym miejscu. Wyższe sfery odchodziły od naturalnej formy jedzenia gdyż zwykło wyglądający posiłek był nieatrakcyjny i po prostu nudny. Takim praktykom oddawali się starożytni władcy i średniowieczni królowie. Potrawy, jakie spożywali były aranżowane tak, aby wyglądać na inne a nawet kolorowane żeby przyciągnąć uwagę. Kiedyś kuchty czekała inna kara niż reklamacja ze strony niezadowolonego klienta. Król lub inny władca mógł skazać go nawet na śmierć, więc wykazywali dużo kreatywności podczas serwowania posiłków. Oczywiście nie wszystkie formy manipulowania żywnością wtedy były zdrowe. Już wtedy oczekiwano od jedzenia nie tylko zaspokajania głodu, ale także wzbudzania emocji. Poprzez m.in. takie zabiegi spożywanie urosło do poziomu celebracji zastępując zwykłą potrzebę fizjologiczną. Oczekujesz od jedzenie pysznego smaku, ale także świetnego wyglądu? Świetnie się składa, bo Hito Sushi serwuje piękne dania, które dojadą do Ciebie do domu, jeżeli zamówisz je przez stronę PizzaPortal.pl.

Hito Sushi – najedz się oczami!

Jest taka nauka, która nazywa się – psychologia jedzenia. Zajmuje się ona wpływem produktów na nasze zmysły. Przecież, gdy jemy używamy zmysłu smaku, ale także słuchu, węchu, dotyku i wzroku. Jedzenie powoduje, że te zmysły odczuwają jednocześnie dając nam różnorodność doznań. Ochota na daną potrawę zależy od jego koloru oraz kształtu. Firmy spożywcze zanim wrzucą na rynek dany produkt kierują się badaniami z psychologii jedzenia. W ten sposób projektują opakowania produktów żywnościowych, aby były jak najbardziej atrakcyjne dla naszych zmysłów. Począwszy od kształtu, koloru, smaku, dźwięku i opakowania, a skończywszy na reklamie. Krótko mówiąc produkty wysyłają nam sygnały podprogowe, których nasza świadomość nie rejestruje, robi to podświadomość. Podczas zakupów staramy się myśleć logicznie, lecz coraz częściej ta część naszego umysłu przegrywa z irracjonalnym podejściem do jedzenia. Jemy coraz więcej, bo tracimy kontrolę na apetytem, który bombardowany jest licznymi bodźcami z zewnątrz i wewnątrz, które każą nam sięgać po kolejną przekąskę. Takie zachowanie prowadzi do otyłości a w konsekwencji do problemów ze zdrowiem. Menu Hito Sushi jest wypełnione po brzegi zdrowymi potrawami, więc można je śmiało zamawiać w każdej ilości. Można to zrobić poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Hito Sushi – ze smakiem nie wygrasz!

Dużą rolę przy wyborze jedzenia odgrywają również nasze gusta, które rzadko się zmieniają. Najłatwiej jest to omówić na podstawie makaronu a konkretnie jego kształcie. Każdy makaron jest wykonany z tego samego, czyli jajek wody i mąki. A jednak jedni preferują tagliatelle a inni, penne z dodatkiem tego samego sosu. Niby smak jest ten sam, ale różnią się wyglądem i to już wystarczy. Również wspomniany wcześniej dźwięk, jaki potrawa wydaje ma dla nas znaczenie, a konkretnie na przyjemność, jaką będziemy odczuwać podczas jedzenia. Odgłosy towarzyszą jedzeniu, jak np. brzęk stuocy lub chrupanie już samej potrawy. To wzmaga nasz apetyt. Dźwiękiem określamy też czy dana potrawa jest świeża czy nie np. łamany wafelek wydaje charakterystyczny dźwięk, pod warunkiem, że jest świeży. Słysząc jak ktoś chrupie świeżego wafla automatycznie nabieramy na niego ochotę. Choć sushi nie chrupie to świetnie smakuje. Zamów je z Hito Sushi z dostawą do domu poprzez aplikacje na smartfona od PizzaPortal.pl.