Zaloguj się

Hito Thai Restaurant. Zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Hito Thai Restaurant – tajska tajemnica smaku…

Tajlandia to kraj pełen harmonii, którego mieszkańcy próbują czerpać przyjemność ze wszystkich aspektów życia. Najbardziej widoczne jest to w ich kuchni. Od zawsze wpływ na kuchnię tajską miały kraje sąsiadujące jak Chiny, Laos, Birma oraz Indie. Hito Thai Restaurant serwuje wszystko, co w kuchni tajskiej najlepsze jak: makarony, zupy, dania z wołowiny, drobiu a także owoce morza. Zamów już teraz z Hito Thai Restaurant z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl.

 

Tajska kuchnia kieruje się zasadą pięciu smaków. Ostry, kwaśny, goryczka, słodki oraz słony to smaki, które można poczuć prawie w każdym tajskim daniu.  Dzięki temu każda potrawa nabiera niepowtarzalnego aromatu. Jednak stosując tą metodę Tajowie nie troszczyli się tylko o smak potraw. Kierowała nimi również zasada harmonii, gdzie wszystkiego jest po równo. Tylko taka filozofia prowadzi do spełnionego życia, uważają Tajowie. Liczne wędrówki tajskiego ludu, po krajach sąsiednich, doprowadziły do wymieszania się kultur oraz kuchni. W Tajlandii znajdziemy dania, które posiadają elementy kuchni np. chińskiej a z kolei w Chinach, tajskiej. Typowy tajski posiłek to mnóstwo dań na stole, ale nikt się nie przejada, każdy w zasadzie tylko próbuje trochę z jednego dania i przechodzi do następnego. Jedynym posiłkiem, na który Tajowie zjadają słuszną porcję jest kolacja. Składa się z kilku dań i zazwyczaj są to ryż, zupa, kilka rodzajów curry, sałatki, mięsa z sosem. Wszystkie potrawy są albo smażone albo gotowane na parze. Tradycją jest, ze podczas kolacji musi pojawić się przynajmniej jedno danie ostre. Na sam koniec każdego posiłku jedzone są owoce co bardzo korzystnie wpływa na trawienie. Spróbuj przysmaków kuchni tajskiej w Hito Thai Restaurant a zamówisz je poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Hito Thai Restaurant – para buch, pełny brzuch!

Kuchnia tajska jest wyjątkowa pod wieloma względami i nie chodzi tutaj tylko o smak czy też używane produkty. Sam sposób przygotowywania posiłków tez jest nietypowy. Kiedyś nie było metalowych naczyń więc do gotowania używano tych glinianych. Wspomniane wcześniej wędrówki ludu tajskiego doprowadziły również do rozwoju sztuki kulinarnej pod względem wyposażenia kuchni. Nagle w kuchni tajskiej pojawiły się woki oraz naczynia do gotowania na parze, które znajdziemy również w kuchni chińskiej czy też indyjskiej. Handel międzynarodowy z krajami zachodnimi też miał swój udział w budowaniu asortymentu kuchni tajskiej.  Jednak Tajlandia to kraj gdzie kultywuje się tradycje, więc nadal niektóre potrawy przygotowywane są jak czas stanął w miejscu. Jedną z takich dawnych metod jest grillowanie warzyw, mięs oraz owoców morza w szczególności krewetek tygrysich, które są bardzo popularne w Tajlandii. Podaje się je obowiązkowo z ryżem i sosem słodko kwaśnym. Wybierz z menu Hito Thai Restaurant swoje ulubione potrawy kuchni tajskiej i zamów je poprzez stronę PizzaPortal.pl by cieszyć się ich smakiem w domowym zaciszu.

Hito Thai Restaurant – pięknie wygląda i tak smakuje.

Mało kto o tym wie, ale kuchnia tajska ma również swoje tradycje w nurcie kuchni pałacowej. Chociaż można się trochę domyślać to do końca nie wiadomo o co chodzi. Jest to, w skrócie, serwowanie eleganckich i bogato przystrajanych potraw np. kwiatami, rzeźbionymi warzywami itp. Do dzisiaj jest to wzór misternie przygotowanych potraw, którego zazdroszczą mistrzowie kuchni zachodniej. Kuchnia tajska ma swoich fanów na całym świecie a zawdzięcza to charakterystycznym smakom oraz poczuciu świeżości, który zostaje na długo po posiłku. Najwięcej restauracji z tą kuchnią można znaleźć w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Mieszkańcy tych państw bardzo rozsmakowali się w tej kuchni. W Europie też staje się coraz bardziej popularna. Potrawy tajskie świetnie się sprawdzą gdy jesteśmy na diecie gdyż są lekkostrawne i posiadają mnóstwo walorów zdrowotnych. Nie trzeba jednak jechać do Tajlandii ani do wspomnianych wcześniej krajów by skosztować tej wyśmienitej kuchni. Wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl i zamówić z Hito Thai Restaurant z dostawą, i gotowe!