Pizzeria Dwie Dłonie w Łodzi

dwie dłonie

Zachęcamy do lektury wywiadu z Anną Olak – właścicielką restauracji Dwie Dłonie w Łodzi przeprowadzonego w obecności tłumacza języka migowego Ryszarda Czernickiego.

Do 28.09 zamawiajcie z Dwóch Dłoni z 15zł rabatem! Kod znajdziecie poniżej!

Dwie Dłonie to więcej niż pizzeria, to pub integracyjny, zbliżający do sobie świat głuchych i słyszących. Oferuje bardzo szeroki wachlarz usług i rozrywek. Jeśli ktoś zgłodnieje na pewno znajdzie coś dla siebie, ale przy dobrym jedzeniu można też dobrze się bawić w gronie przyjaznych ludzi. Właściciele dbają o to, by nikt się nie nudził. To jedynym pub w Łodzi, do którego można wchodzić z psem :>

Co było inspiracją do otwarcia lokalu?

Od dawna chcieliśmy otworzyć i prowadzić własny interes. Pomysły były bardzo różne. Na początku myśleliśmy o własnej szwalni, a potem nawet o barze tlenowym. Ale okazało się, że takich miejsc jest już kilka. Wreszcie narodził się pomysł pubu integracyjnego. Nie pubu dla niesłyszących ale takiego, w którym dwa światy ciszy i dźwięku, mogą się łączyć. Jesteśmy bardzo komunikatywni i zawsze chcieliśmy zbliżyć do siebie głuchych i słyszących. To było to, czego tak długo szukaliśmy.

Skąd pomysł na taką nazwę?

Długo nie mieliśmy nazwy dla tego wyjątkowego miejsca. Czas zabierały sprawy organizacyjne, a zwłaszcza remont. Po krótkim namyśle stanęło na „DWÓCH DŁONIACH”. To bardzo trafna i niezwykle wymowna nazwa. Całej inicjatywie przyświecała przecież idea integracji, a niesłyszący porozumiewają się za pomocą swoich dłoni. Te dłonie to symbol naszej komunikacji ze światem. Przecież my nie „nauczymy” się słyszeć, ale słyszący mogą nauczyć się migać.

Jaka jest popisowa potrawa z menu?

Nasza pizzeria ma szczególny charakter. A to dzięki ciekawym nazwom pizzy i niebanalnym, oryginalnym składnikom. No i pizz mamy w menu ponad 60, więc jest w czym wybierać.

W takim razie, jaka jest Pani ulubiona potrawa?

Ostatnio rozsmakowałam się w pizzy z zapieczonym serem w brzegach. Świetna i smaczna alternatywa dla tych, którzy zostawiają brzegi od pizzy, bo są zbyt suche.

A jakie potrawy najchętniej zamawiają klienci?

Oczywiście niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne pizze typu Margherita czy Capriciosa, która u nas nosi nazwę Anula. Jednak zwolenników bardziej wymyślnych smaków jest wielu, na przykład są wierni fani pizzy ze smażonymi ziemniakami. Prócz pizzy mamy w ofercie także tortille, sałatki, zestawy i przekąski, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdyby miała Pani określić jeden składnik, bez którego nie obędzie się kuchnia Dwóch Dłoni, byłby to:

Oczywiście, że ser!

Dlaczego akurat ser?

Odpowiedź jest prosta! Nie ma nic lepszego niż pyszny, ciągnący się ser na gorącej pizzy!

Lokal istnieje już ponad 13 lat. Czy w tym czasie zdarzyła się sytuacja, która utkwiła Pani najbardziej w pamięci?

Tak, to jest 7 lipca 2002 roku. Tego dnia dokonało się wielkie otwarcie „Dwóch Dłoni”. Pierwszego takiego pubu integracyjnego w Polsce. To był dzień, na który tak długo czekaliśmy. Przyszło bardzo dużo gości, nasza rodzina, przyjaciele. Byli także dziennikarze aby całą uroczystość przekazać w mediach. Naprawdę pękaliśmy z dumy. Szczególnie, gdy prezydent miasta Łodzi wręczał nam gratulacje oraz gdy ksiądz Turek święcił nasz lokal. I tak wszystko się zaczęło…

Dlaczego warto zamawiać potrawy właśnie w Pizzerii Dwie Dłonie?

Bo razem ze smakiem idzie troska o klienta i jego zadowolenie. Dwie Dłonie prowadzimy z pasji nie tylko do jedzenia, ale także z miłości do ludzi. We wszystkie potrawy wkładamy 100% swoich umiejętności i wiedzy, tak aby było bardzo smacznie.

KOD RABATOWY

Kod rabatowy: DWIEDLONIE ważny do 28.09.2015. Kod upoważnia do 15zł rabatu przy zamówieniu za minimum 30zł z płatnością online. Nadwyżkę należy dopłacić online. Z kodu można skorzystać tylko raz. Kod promocyjny może być użyty w restauracji: Dwie Dłonie Centrum Łódź.

Pełen regulamin kodów znajdziecie TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*