Dzień Pikantnych Potraw już dziś!

Dzień Pikantnych Potraw już dzisiaj! Poznaj najostrzejsze dania w rozmaitych krajach świata! Dowiedz się, co jedzą mieszkańcy Meksyku, Indii czy Stanów Zjednoczonych i jakie są najostrzejsze potrawy świata!

Kuchnia meksykańska wydaje się najostrzejszą kuchnią świata, ale okazuje się, że nie tylko ona ma w swoim menu pikantne smaki.

Neua Pad Prik to tajskie dania z wołowiny, szalotką, czosnkiem, bazylią oraz papryczką Bird’s Eye. Jest to odmiana chilli z południowo – wschodniej Azji i to właśnie jej tajska kuchnia zawdzięcza swoją ostrość.

Gulasz syczuański to kolejna z najostrzejszych potraw świata. Głównym składnikiem, który nadaje mu ostrości jest pieprz syczuański. Są to owoce jesionu kolczastego nazwane w ten sposób ze względu na porażający pikantny smak. Przyprawa obecna jest  w wielu potrawach kuchni chińskiej, ale dopiero gulasz syczuański pokazuje jego prawdziwą moc.

Mówiąc o najostrzejszych potrawach świata nie może zabraknąć kuchni indyjskiej i wołowiny Vindaloo. W Indiach słowo „pikantny” nie oznacza tego samego, co „ostry”. Dla mieszkańców tego kraju pikantne jedzenie to takie, w którym miesza się wiele przypraw i wyrazistych smaków. Co natomiast dla Hindusów znaczy wyraz „ostry”, najlepiej obrazuje wieprzowina Vindaloo, jedna z najostrzejszych potraw świata. Przepis na tę potrawę przywieziony został podobno z Portugalii, a w Indiach został nieco zmodyfikowany. Swoją ostrość zawdzięcza dużej ilości papryczki chilli Bhut Jolokia, która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, jako jedna z najostrzejszych przypraw świata.

A jeśli chodzi o najostrzejszą potrawę to numer 1 może zaskoczyć wiele osób. Otóż najostrzejsza potrawa dotyczy kuchni … amerykańskiej i dotyczy koktajlu krewetkowego z baru bistro św. Elma w stanie Indiana. Co najlepsze, w potrawie tej nie ma ani grama chilli. Swoją pikanterie zawdzięcza ponad 9 kilogramom tartego chrzanu, jakimi marynuje się świeże krewetki.

Kto ma ochotę spróbować najostrzejszych potraw na świecie?

A jeśli macie ochotę posmakować ostrych smaków we własnym domu  skorzystajcie z naszego rabatu!

W ramach Dnia Pikantnych Potraw przygotowaliśmy dla Was specjalny KOD RABATOWY. Kod ważny jest tylko dzisiaj i obejmuje 16% zniżki na zamówione dania na PizzaPortal.pl. Kod można wykorzystać tylko raz, a za zamówione jedzenie należy zapłacić online.

 

Źródło: www.niam.pl

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*