Elektryczne skutery przyszłością dostaw jedzenia

Rozwój aglomeracji miejskich sprawia, że zmienia się sposób życia i oczekiwania ich mieszkańców. Uporanie się z korkami czy smogiem to dziś wiodące problemy, z którymi mierzą się włodarze miast. Rozwiązaniem jest postawienie na transport przyjazny środowisku, czyli np. elektryczne skutery. Już dziś z powodzeniem wykorzystywane są przez branżę dostaw jedzenia – serwis PizzaPortal.pl – doskonale wpisując się w zasady funkcjonowania miasta.

Nowoczesne miasta stawiają na innowacyjne rozwiązania urbanistyczne i oszczędne gospodarowanie surowcami. Coraz ważniejsze staje się także wykorzystanie technologii dla ich zrównoważonego rozwoju. Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że urzędnicy i rządzący chętniej sięgają po metody, które ułatwiają tworzenie ekologicznych i zintegrowanych sieci transportu publicznego, a mieszkańcy częściej z nich korzystają.

Rezygnowanie lub ograniczanie ruchu pojazdów benzynowych to pierwszy krok do wyeliminowania szkodliwych spalin w centrum miasta. Aby wspomóc tę inicjatywę, 22 września na całym świecie organizowany jest Światowy Dzień bez Samochodu, zachęcający do poszukiwania alternatyw dla pojazdów spalinowych. Są nimi m.in. te napędzane ekoenergią, takie jak skutery i rowery elektryczne. Elektormobilność, bo o niej mowa, to trend zyskujący w Polsce coraz większą popularność, a dostrzec go można zarówno w życiu codziennym, jak i w biznesie.

Wykorzystanie ekotransportu jest szczególnie przydatne w branży dostaw jedzenia, gdy liczy się zarówno czas dostawy, czyli np. uniknięcie korków, jak i zasady funkcjonowania w wielkim mieście. W Polsce z tego rozwiązania korzysta m.in. serwis PizzaPortal.pl.

Biorąc pod uwagę obecne trendy w wielkich miastach – ograniczenie ruchu dla samochodów w centrum i nastroje proekologiczne – z pewnością transport elektryczny będzie dla dostawców przyszłością. My stawiamy na niego już dziś. Budując naszą flotę i sieć dostaw we Wrocławiu, wybraliśmy rozwiązania przyjazne środowisku. Obecnie posiadamy 33 skutery elektryczne, które codziennie poruszają się po ulicach tego miasta. Nasza elektryczna flota pozwala nam również na najszybsze dostarczenie zamówienia do klienta – w maksymalnie 30 minut. Dlatego planujemy też rozszerzyć dostawy własne, wspomagane przez transport ekologiczny na kolejne miasta mówi Bartosz Sala, prezes PizzaPortal.pl.

Światowy Dzień bez Samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Najważniejsze organizacje ekologiczne, samorządy oraz przedsiębiorstwa komunikacji publicznej, idąc w ślad za Komisją Europejską, zachęcają w tym dniu do pozostawienia samochodu w garażu i korzystania z alternatywnych środków transportu.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*