„GIF me food” nowa innowacyjna kampania wizerunkowa PizzaPortal.pl

Pierwsza platforma w Polsce do zamawiania jedzenia przez internet rozpoczyna nową kampanię pod hasłem „GIF me food”. Głównym narzędziem komunikacyjnym są animowane GIFy zakorzenione w sposobie komunikacji internautów. Realizując strategię „digital first”, spoty przygotowane w pierwszej kolejności do publikacji w internecie, będą także emitowane w telewizji. Dzięki nowej platformie komunikacji PizzaPortal.pl chce podkreślić internetowość swojej działalności, różnorodność potraw dostępnych na portalu oraz wygodę korzystania.

Nowa kampania PizzaPortal.pl bazuje na symbolice i sposobie komunikacji świata online. Spoty nie opowiadają linearnej historii, ale wykorzystują krótkie, zapętlone sceny znane z animowanych GIFów czy memów internetowych, które w zaskakujący sposób oddają charakter i ideę portalu. Historie odwołują się do realiów związanych z zamawianiem jedzenia, takich jak spotkanie ze znajomymi czy mecz piłkarski, a tempo ich zmian jest bardzo szybkie – takie jak informacji w sieci. Cała kampania realizowana jest pod hasłem „GIF me food”.

Początkowo może wydawać się, że nasza nowa kampania, której fundamentem są animowane GIFy, skierowana jest tylko do ludzi młodych. Nie jest to jednak prawdą. GIFy osadzone są w kulturze interetu już od ponad 20 lat, stanowiąc ponadpokoleniowy język komunikacji. Dlatego na nasze reklamy zwróci uwagę nie tylko student, ale także 40-latek pamiętający słynną animację „Dancing baby”, która była jednym z pierwszych GIFowych virali na świecie. Sięgamy po technikę komunikacji i symbolikę silnie zakorzenioną w DNA internetu, by jeszcze bardziej podkreślić spójność tych realiów z ideami platformy do zamawiania jedzenia online – mówi Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl.

Animowane GIFy już kilkadziesiąt lat temu zdobyły serca użytkowników internetu. W erze przed powszechnie dostępnym video internetowym, używane były do tworzenia pierwszych virali, a w początkowej fazie rozwoju internetu wykorzystywane także w marketingu – do tworzenia prostych animacji w komunikacji marek. Przetrwały próbę czasu, stając się ostatecznie ilustracją emocji, poglądów i nastrojów w codziennych rozmowach internautów w XXI w.

Tworząc nową platformę komunikacyjną postanowiliśmy skoncentrować się na języku i otoczeniu, w jakim komunikują się i przebywają codziennie nasi klienci. Dlatego przy tworzeniu fundamentów strategii zastosowaliśmy podejście „digital first”, gdzie najpierw myśli się o mediach cyfrowych, a potem tradycyjnych. W efekcie nasze nowe reklamy będą się bardzo wyróżniały np. w telewizji, gdzie sposób realizacji reklam jest bardziej tradycyjny. Dodatkowo odwołując się w reklamach do codziennych sytuacji, w których zamawiają nasi klienci, chcemy pokazać potrzebę korzystania z PizzaPortal.pl i różnorodność oferty dostępnej dla każdego. Nasz portal do zamawiania jedzenia, który jako pierwszy w Polsce wyrósł w świecie online, a dziś oferuje klientom dostęp do blisko 4000 restauracji w całej Polsce, dzięki nowej komunikacji jeszcze bardziej wpisuje się w ten internetowy świat – komentuje Bartosz Sala, prezes PizzaPortal.pl.

Kampania obejmuje telewizję (wszystkie główne stacje oraz wybrane kanały tematyczne), internet (szeroko zakrojone działania na stronach internetowych) oraz social media.

Za linię kreatywną działań odpowiada agencja FCBBridge2Fun (pomysł, scenariusz i nadzór kreatywny: Agnieszka Stypa, Monika Światek-Król, client service: Emilia Błaszczak), zakupem i planowaniem mediów zajął się dom mediowy Starcom (Publicis Media), a spoty wyprodukowane przez dom produkcyjny Flota Filmowa (Małgorzata Gałka, Wiola Łabędź) wyreżyserował Łukasz Zabłocki. Za działania PR marki PizzaPortal.pl odpowiada 38PR & Content Communication.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*