Kuchnia japońska. Infografika – co Polacy lubią najbardziej?

Z okazji Tygodnia Sushi przygotowaliśmy specjalny raport wraz z infografiką dotyczącą zamówień potraw japońskich w naszym kraju. Zobaczcie sami, które miasta i ich mieszkańcy są największymi smakoszami kuchni japońskiej!

sushiW ogólnym zestawieniu potraw kuchni azjatyckiej, dania japońskie znajdują się na drugim miejscu, stanowiąc 19 % zamówień. Na pierwszym miejscu króluje kuchnia chińska (78%), a brązowy medal wśród dań azjatyckich otrzymały potrawy indyjskie (2%).

Japońskie jedzenie, w stosunku do pozostałych potraw kuchni Wschodu, w zestawieniu procentowym, najczęściej zamawiane było w Katowicach (78%), następnie we Wrocławiu (68%), a na trzecim miejscu pojawił się Białystok (44%).

Japońskie restauracje Polski – gdzie najczęściej jedliśmy sushi?

Restauracje japońskie, obok włoskich, tureckich oraz chińskich, cieszą się największym zainteresowaniem naszych klientów.

W tabeli poniżej znajduje się wykaz restauracji, w których najczęściej zamawiano sushi. Zestawienie dotyczy zamówień z marca 2013 roku.

Jak można zobaczyć, Tokyo Sushi Bar z Łodzi zajął pierwsze miejsce w rankingu – procentowo liczba zamówień wynosi 9%. Następnie OTO! Sushi, którego liczba zamówień w stosunku do wszystkich zamówień z marca, wynosi 7%, natomiast w Haiku Sushi Północ liczba ta stanowi 6%. Warto też podkreślić, że całkowita liczba restauracji oferujących kuchnię japońską jest bliska 400.

Wykaz restauracji z największą liczbą zamówień sushi
Nazwa restauracji Miasto
Tokyo Sushi Bar Łódź
OTO! Sushi Warszawa
Haiku Sushi Północ Kraków
Tokyo Sushi Gdynia
Sushi Box Mokotów Warszawa

Druga tabela przedstawia spis najwyżej ocenianych restauracji w Polsce z marca 2013 roku na naszym portalu. Lokale oceniane były pod względem jakości obsługi, szybkości dostawy oraz jakości zamawianych dań.

Wykaz restauracji o najlepszej ocenie
Nazwa restauracji Miasto
Sakana Sushi Bar Katowice
Magia Sushi Rumia
Dom Sushi Restauracje japońskie Sopot
Tokyo Sushi Białystok
Gold Sushi Warszawa

Trzy pierwsze lokale otrzymały ocenę 5 (w skali 1 -5). Tokyo Sushi z Białegostoku uzyskał ocenę 4,9, a Gold Sushi z Warszawy – 4,8.

W Polsce zauważyć można tendencję spadkową, jeśli chodzi o zamawianie potraw z kuchni japońskiej. Wynikać to może z przesycenia rynku kuchnią japońską oraz wysokimi cenami. Jednak, pomimo tego zjawiska, sushi nadal jest cenioną potrawą wśród zamawianych dań z PizzaPortal.pl.

Kuchnia japońska – Raport 2012
sushi infografika

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*