Lunch biznesowy – jak to ugryźć?

lunch-biznesowyLunch biznesowy, czy inaczej biznes lunch, to jedna z popularniejszych form spotkania, podczas którego firma może załatwić wiele ważnych interesów. Wbrew pozorom, to wydające się mało istotne wydarzenie, może mieć duże konsekwencje w dalszych współpracach biznesowych czy postrzeganiu danej marki albo firmy. Warto dlatego poznać kilka zasad obowiązujących podczas takiego spotkania.

O sukcesie biznes lunchu decyduje wiele czynników – sama forma zaproszenia na spotkanie, ubiór, przebieg rozmowy, miejsce na lunch, a nawet wybrane menu. Bardzo ważny jest również savoir vivre sam w sobie.

Jeżeli chodzi o porę, lunch biznesowy na ogół odbywa się w godzinach 12-14. Forma zaproszenia na spotkanie może być ustna albo pisemna – druga opcja jest bardziej poważana i elegancka. Jeśli jesteśmy osobą zapraszającą to należy wybrać wcześniej odpowiednie miejsce na spotkanie, zarezerwować miejsce w Sali konferencyjnej swojej firmy, ustalić menu i zamówić odpowiednio wcześnie posiłek.

Posiłek sam w sobie powinien być lekki – czyli taki, który sprawi, że będziemy najedzeni, ale nie ociężali ani pełni. Najlepiej, aby nie sprawiał kłopotów podczas rozmowy czy ustalania kwestii biznesowych, czyli porcje mięsne z sosami raczej odpadają ;) Kłopotliwym daniem może być również spaghetti, dania rybne czy owoce morza. Posiłek biznesowy ma być delikatnym, acz istotnym dodatkiem do spotkania. Dobrym pomysłem są sałatki, lekkie przekąski, a także sushi.

Jak sama nazwa wskazuje, lunch biznesowy  to przede wszystkim spotkanie biznesowe, gdzie chcemy poruszyć i omówić sprawy związane z naszą firmą czy współpracą. Jednak sama rozmowa powinna rozpocząć się w odpowiedniej chwili. Najlepiej rozmowy o interesach rozpocząć po posiłku, gdyż wtedy można spokojnie zjeść, poznać się i porozmawiać najpierw o ogólnych tematach i prowadzić niezobowiązujący dialog. Jeśli jesteśmy gospodarzami słuchamy uważnie naszego gościa i staramy się podtrzymywać rozmowę. Przy kawie i deserze można zacząć omawiać zaplanowane sprawy biznesowe.

Dlatego jeśli chcecie, aby Wasz lunch biznesowy zakończył się sukcesem i wszystko odbyło się po Waszej myśli, pomyślcie o PizzaPortal! :) Możemy zagwarantować, że zamówiony posiłek dotrze na czas, a bogate menu sprawi, że lunch będzie zapamiętany na dłużej. Aby zachować dyskrecję, najlepiej zapłacić online – przelewem albo kartą, co także jest możliwe na naszym portalu.

Na koniec kilka zasad savoir vivre:

  • posiłek zaczynamy w momencie, kiedy każdy z gości otrzyma swoje danie;
  • serwetkę najlepiej położyć na kolanach, w celu ochrony stroju przed zabrudzeniem, po posiłku położyć ją obok talerza;
  • należy pamiętać o wyłączeniu telefonów komórkowych, by nic nie przeszkadzało podczas spotkania. Nie powinno się trzymać telefonu przy stole
  • jeśli otrzymamy wizytówkę, należy ją przeczytać i schować;
  • torebkę/neseser/teczkę, powinno się powiesić na krześle albo położyć na podłodze za krzesłem

Smacznego i powodzenia! :)

 

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*