Pierogi, barszcz czerwony, a może sushi? Poznaj najpopularniejsze przedświąteczne potrawy zamawiane online!

Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, a klimat Świąt odczuć można już dużo wcześniej. Zmian doświadczają praktycznie wszyscy – centra handlowe, hurtownie, sklepy internetowe, a także portale specjalizujące się w zamówieniach jedzenia przez Internet.

Badania dotyczące zamówień jedzenia online dokonane zostały przez serwis PizzaPortal.pl, który przeanalizował statystyki związane z zamawianiem potraw wigilijnych (i nie tylko) w okresie przedświątecznym, w stosunku do pozostałych miesięcy w roku. Prace obejmowały zamawianie posiłków przez Internet na PizzaPortal.pl, który w swojej bazie posiada ponad 2000 restauracji w blisko 400 miastach całej Polski.

Przeprowadzone badania zarejestrowały zmiany w zamawianiu potraw w okresie przedświątecznym. Dotyczą one głównie zamówień potraw kuchni włoskiej oraz chińskiej, czyli dań, które w ciągu roku cieszą się największą ilością zamówień. W ciągu całego roku, kuchnia włoska stanowiła 64% wszystkich zamówień, a dania kuchni azjatyckiej – 19%.

W grudniu 2013 roku zauważyć można wyraźne zmiany pod względem rodzaju zamawianych potraw. W tym czasie dużym zainteresowaniem cieszą się dania obiadowe, które wynoszą 9% miesięcznych zamówień. W porównaniu do grudnia 2012 roku, widać wzrost aż o 3%.

Odnosząc się do zamówień z poprzedniego roku, stwierdzić można, że ulubionymi daniami obiadowymi zamawianymi za pośrednictwem PizzaPortal.pl, były pierogi (33% wszystkich zamówień z kategorii dania obiadowe), na drugim miejscu znalazły się szeroko pojęte dania mięsne (28%), a na trzecim zupy (10%). Dane dotyczą okresu grudnia 2012 roku. Dane statystyczne z grudnia 2013 ustawiają się podobnie – dania mączne (w tym pierogi) 35% zamówień, dania mięsne z dodatkami – 31%, zupy – 7%.

Z roku na rok widać wzrastającą tendencję zamówień jedzenia online przez nasz portal. Dwa dni w ciągu roku są dniami o największej ilości zamówień, jest to Nowy Rok oraz Walentynki. Powoli jednak widać zmiany w całym grudniu – komentuje Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl.

Jak dodaje, jest to czas wyjątkowo pracowity ze względu na dużą ilość obowiązków w postaci porządków, kupowania prezentów czy przygotowywania świątecznych potraw. Nie ma wtedy czasu na gotowanie dla siebie. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest szybkie jedzenie na wynos z naszego serwisu.

Dla porównania, w okresie Świąt Wielkanocnych, badania wykazały największy spadek zamówień online, bo aż o 95% w stosunku do pozostałych weekendów w roku. [1]

 


[1] Dane przeprowadzone na podstawie badań z marca 2012 roku. Źródło:http://pizzaportal.pl/i/zamawianie-jedzenia-wielkanoc/

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*