Co Twoje „nawyki żywieniowe” mówią o Tobie?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jaki sposób Wasz styl jedzenia, tytułowe „nawyki żywieniowe”, mówią o Was – jaką macie osobowość, w jaki sposób potraficie dostosować się do zmian w życiu? Wiele osób uważa, że to, w jaki sposób spożywamy pokarmy świadczy, jakimi jesteśmy ludźmi. Ba! Od jakiegoś czasu jest to jedno z popularniejszych pytań rekrutacyjnych podczas rozmowy o pracę. Warto zapoznać się ze szczegółami!

nawyki żywienioweNawyki żywieniowe – razem czy osobno?

Podczas obiadu lubicie mieszać ze sobą wszystkie składniki czy jecie każdy z osobna? Surówka podana jest na oddzielnym talerzu czy obok ziemniaków lub ryżu? Jedząc pizzę mieszacie razem z nią sosy czy trzymacie w oddzielnym pojemniku? To, jak jecie ma duże znaczenie kim jesteście!

Według ekspertów nawyki żywieniowe głęboko związane są z naszą osobowością i charakterem. Dzielą się one na cztery kategorie:

Osoby jedzące wszystko razem – oznaczać to może, że takie osoby potrafią połączyć ze sobą wiele obowiązków naraz i mają podzielną uwagę. Taki sposób jedzenia pokazuje również, że są to osoby kreatywne – umieją łączyć z sobą różne rzeczy w rozmaity sposób. Z drugiej strony niekiedy nie potrafią wyznaczać priorytetów i koncentrować się na niektórych zadaniach.

Ludzie, którzy jedzą potrawy oddzielnie najwyraźniej nie są fanami zmian i lubią ustalony porządek. Dzięki temu wydają się bardziej zorganizowani i mniej spontaniczni niż ludzie jedzący wszystko razem. Z kolei takie osoby mają problemy z dostosowaniem się do zmian i nowego otoczenia.

Wolne i szybkie nawyki żywieniowe

Kolejne dwie kategorie dotyczą osób, które albo jedzą szybko albo „dziamdziają” brokuły przez pół godziny… Pierwszy rodzaj oznacza osoby, którym z jednej strony brakuje organizacji i nie potrafią ustalać hierarchii w działaniu, ale z drugiej – potrafią zrobić wszystko na czas, a nawet szybciej – choćby ze względu na to, że kończą lunch nieco wcześniej od innych ;)

Drugi typ to osoby, które ledwo skończą obiad, a już zaczyna się pora kolacji;) A tak poważnie, powolni konsumenci, którzy smakują każdy kęs, oznaczają ludzi, którzy cieszą się każdą chwilą i lubią doświadczać nowych rzeczy. Z drugiej strony niekiedy mogą nieco dłużej dostosowywać się do zmian, jakie ich spotykają.

Czy już wiecie, którym typem osobowości jesteście? Jakie nawyki żywieniowe są według Was dobre, a które lepiej zmienić? Nie martwcie się! Inna filozofia jedzenia mówi o tym, że jesteśmy tym, CO jemy, a nie jak jemy!

 

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*