Sekrety orientu – co jeszcze powinieneś wiedzieć o kuchni azjatyckiej?

kuchni orientalnej

Z ilu dań składa się chiński obiad? Czy w kuchni orientalnej można na talerzu znaleźć mięso psów i kotów? Na te i inne nurtujące pytania dotyczące kuchni azjatyckiej odpowiemy w poniższym artykule. Obalimy też mity dotyczące korzystania z orientalnych sztućców, czyli pałeczek.

Jeszcze tylko dziś na naszym portalu trwają Dni Kuchni Orientalnej. Wszystkie dania z restauracji oznaczonych kategoriami:sushi, chińskie, indyjskie, tajskie lub wietnamskie zamówicie z 20% rabatem! Czekając na dostawę możecie poszerzyć swoją wiedzę o kuchni azjatyckiej. Przed Wami kilka orientalnych ciekawostek, które warto poznać.

Fakty na temat kuchni orientalnej, o których nie miałeś pojęcia

1. Dania kuchni orientalnej najczęściej przygotowywane są w woku (specjalnej patelni, przypominającej wyglądem dużą miskę).

2. Chińczycy jedzą obiad, który składa się nawet z kilkunastu dań! Zazwyczaj podaje się o jedno danie więcej od liczby ucztujących.

3. Dania kuchni azjatyckiej nie są przygotowywane z psów i kotów. To jedynie niczym nie poparte pogłoski.

4. Japońskie potrawy najlepiej serwować z tradycyjnym, tamtejszym winem ryżowym, czyli sake.

5. W kuchni tajskiej, potrawy dzieli się na małe kawałeczki, aby stanowiły dokładnie jeden gryz.

6. To właśnie Chińczycy wymyślili Kuchnię Pięciu Przemian, czyli kuchnię opartą na naturalnych, sezonowych produktach, która ma nam zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie.

Zdarzyło Wam się wziąć do ręki pałeczki, a po nieudolnej próbie zjedzenia za ich pomocą posiłku poddać się i sięgnąć po tradycyjne sztućce? Z naszej infografiki dowiecie się, co można, a czego nie wypada robić przy stole z użyciem pałeczek. Gwarantujemy, że po tej lekturze żadnego dania kuchni azjatyckiej nie zjecie przy użyciu noża i widelca.

infografika_paleczki (1)

One Comment

  1. bardzo ciekawe i przydatne informacje jak te związane z używaniem pałeczkę. Przyznam, że zaskoczyła mnie ilość dań, która jest większa o jeden od liczby ucztujacych. :) Świetny blog z interesującymi wpisami dotyczącymi kuchni świata.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*