Kacninja – sprawdzone sposoby na kaca w innych krajach!

W dowolnym miejscu na ziemi, niezależnie od kultury, pewne problemy są wspólne dla każdego człowieka – jednym z nich jest odwieczne pytanie, jak pozbyć się kaca dnia następnego? ;)

Zamiast spożywać rozmaite leki, tabletki czy witaminy, można spróbować tradycyjnych metod na ból głowy – sięgnąć po coś dobrego i skutecznego do jedzenia. Poznaj lokalne sposoby na kaca – ból głowy i inne dolegliwości po całonocnej imprezie!

Boliwia – tutaj najlepszym rozwiązaniem jest gulasz wieprzowy z curry, doprawiony czosnkiem, kminkiem oraz chilli. Podawany jest z ziemniakami albo pokruszonym chlebem.

Ekwador – to chyba najokropniejszy sposób na kaca, wymagający dużej odwagi. Mieszanka nazywa się caldo de manguera i składa się z ryżu i świńskich wnętrzności polanych krwią. Jest bardzo skuteczna, bowiem oczyszcza organizm poprzez wywołanie wymiotów, co nie powinno nikogo dziwić.

MeksykPowrót do życia, to nazwa potrawy, która walczy z porannymi dolegliwościami w Meksyku. A co to jest? Sałatka z owocami morza, głównie krewetki i skorupiaki, doprawione przeważnie sosem pomidorowym z dodatkami cebuli, kolendry i limonki. Pyszności dla wielbicieli wyszukanej kuchni.

Stany Zjednoczone – jak na Amerykę przystało, musi być tłusto, ciężko i kalorycznie. Dlatego wszystko, co smażone, grillowane, związane z serem, jajkami oraz bekonem jest mile widziane! Ale to była wersja ligth … Bardziej hardcore’owa? Proszę bardzo! Koktajl składający się z sosu Worcestershire, soku pomidorowego, papryki i surowego żółtka to już dla bardziej zaawansowanych zawodników.

Dania – najlepszym sposobem na zwalczanie kaca jest metoda „klin należy zwalczać klinem”. I taką też złotą myślą kierują się Duńczycy i na rześkość głowy stosują piwo!

Rumunia – Flaki, gęsta, dość ostra zupa z warzywami i cienko pokrojonymi paskami flaczków wołowych. Ponoć nie ma lepszego lekarstwa na pijacką przypadłość!

Wielka Brytania – jajka na bekonie, herbata, black pudding,  fasolka po bretońsku oraz grzyby – typowe angielskie śniadanie najlepsze jest n poranną pobudkę.

Japonia – państwo o dużej tradycji i kulturze również kulinarnej. Na ciężki dzień przygotowywana jest specjalna zupa, zwana Shuimi, przygotowana z surowych jajek oraz marynowanych śliwek. Podawana na ciepło lub zimno.

Tajlandia – połączenie rybnego i sojowego sosu z kiełkami fasoli, mięsem lub tofu i dużą ilością rozmaitych przypraw – to najlepszy kacninja w Tajlandii i okolicy!

Chiny –kraj, który lubi zaskakiwać i tak też jest tym razem. Chińczycy na kaca wypijają zieloną herbatę – prosty sposób, jak widać dobry na wszystko.  Woda z cytryną lub octem jest także polecana.

Maroko – hmm sposób dla wytrwałych. Sposobem walki z kacem wśród Marokańczyków jest wdychanie dymu ze sproszkowanej, palącej się kości wieloryba. Kość należy zatrzeć na proszek, a następnie palić ją w niewielkim pojemniku, wdychając przy tym dym. No to miłego palenia! ;) Czasami dorzuca się dzioby ptaków.

Polska – A jak jest u nas? Nie należymy do narodu, który unika alkoholu, więc częstym sposobem jest kieliszek wódki albo zimne piwo. Do tego kwaśne rzeczy, jak bigos, ogórki kiszone czy kapusta. Często też wypija się zupy, tj. barszcz, żurek czy rosół. Do tego boczek, kawałek kiełbasy, bo przecież musi być tłusto i jest się, jak nowo narodzonym ;)

Patrząc na niektóre powyższe sposoby na kaca, zastanowić się można, co jest gorsze – kac czy jego metody zwalczania?

W ramach walki z bólem głowy i działaniem kacninja mamy dla Was noworoczny KOD RABATOWY ważny do 02.01.2014, przy płatności online! Wartość kodu: 15%.

Smacznego Nowego Roku :)

7 Comments

  1. Ostatni akapit, Polska, podwójne zaprzeczenie. Nie nalezymy do kraju ktory nie unika, czyli unikamy.

  2. Pewni bym coś zamówił, ale od 15.30 nie da się dostać na portal, także ten… :(

  3. Mieliśmy wtedy problemy z serwerem, ale jeszcze tego samego dnia ruszyliśmy dalej:)

  4. Przykro nam, że nie mogłeś nic zamówić, mieliśmy problemy z serwerem. Od tamtej pory wszystko działa prawidłowo, więc zachęcamy do zamawiania:)

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*