Czym poczęstować gości wieczoru kawalerskiego?

Jedzenie na wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski to dla mężczyzny szczególna i niepowtarzalna chwila. Wprawdzie w dzisiejszych czasach małżeństwo nie zmienia tak wiele, jak przed laty, ale jego zawarcie nadal jest symbolicznym kresem pewnego etapu i początkiem nowego.

Nawet jeśli od dawna już mieszkasz z przyszłą żoną, macie wspólne konto w banku i zgodnie dążycie do tych samych celów, ślub wciąż pozostaje decyzją o kształcie reszty życia. Dziś przedmałżeńskie spotkanie z kumplami to już nie „pożegnanie z wolnością”.

W dobrych małżeństwach jest miejsce na własne sprawy, w tym – przyjaźnie. Wieczór kawalerski ma wyjątkową atmosferę, bo to ostatnia okazja, by w gronie najlepszych przyjaciół utwierdzić się w przekonaniu, że powzięta decyzja o kształcie reszty życia jest właściwa.

Wyjątkowym chwilom chce się nadać wyjątkową oprawę. Nic dziwnego zatem, że wieczory kawalerskie często odbywają się na ośnieżonym stoku, na strzelnicy czy w aeroklubie, a co najmniej w kręgielni lub klubie nocnym. Niezależnie jednak od lokalizacji, gości zawsze trzeba podjąć smakowitym posiłkiem.

Wybór menu w dużej mierze zależy od okoliczności, w jakich odbywa się wieczór kawalerski. Pomysły na jedzenie towarzyszące imprezie powinieneś też dostosować do możliwości swojego budżetu. Zwykle Pan Młody może w tej kwestii liczyć na wsparcie tego z panów, który podczas ślubu będzie jego świadkiem, więc wypada omówić z nim swoje plany.

Kulinarne pomysły na wieczór kawalerski w plenerze

Wieczór kawalerski połączony z wypadem za miasto, wspólnym nurkowaniem czy ogniskiem, pozwala na dużą swobodę w kwestii wyboru menu. Zapewnienie gościom ekstremalnych przeżyć można powierzyć firmie specjalizującej się w organizacji takich rozrywek. Jeśli dysponujesz przy tym odpowiednimi środkami, zamówisz u niej również oprawę kulinarną.

Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek – albo po prostu chce nad przebiegiem wieczoru kawalerskiego czuwać samodzielnie – nie będzie żadnym faux pas poczęstowanie przyjaciół pieczoną nad ogniem kiełbasą czy zrobionym przez przyszłą małżonkę ciastem. W plenerze jadłospis wyjątkowej kolacji może z powodzeniem wpisywać się kanony tego, który wcześniej towarzyszył Twoim męskim wyprawom. Piwo i pasztetowa z chlebem? Czemu nie – Twoi kumple zapewne zgodzą się z Tobą, że takie menu lepiej sprawdzi się w lesie niż wykwintne sushi.

Jak ugościć przyjaciół na wieczorze kawalerskim w lokalu?

Wspólne wyjście na kręgle, bilard albo całonocny clubbing to najczęściej wybierane pomysły na wieczór kawalerski. Ich realizacja nie wymaga tyle zachodu i nakładów finansowych, co skok ze spadochronem, ale trzeba się liczyć z wyższymi kosztami jedzenia i alkoholu. Wypada Ci bowiem zapłacić w barze rachunek za swoich gości. Jednak fakt, że każdy może zamówić sobie to, na co ma ochotę, rozwiązuje kwestię kulinarnej oprawy wieczoru.

To komfortowa sytuacja dla Pana Młodego, który na tydzień czy dwa przed ślubem zwykle ma do załatwienia wiele spraw i często trudno mu dodatkowo poświęcić energię na organizację męskiej imprezy. Zwróć jednak wcześniej uwagę na menu lokalu, do którego się wybierzecie. W ten szczególny wieczór nie wypada bowiem skazać gości na chipsy i słone orzeszki. Jeśli chcecie bawić się w miejscu, które nie oferuje posiłków, wcześniej zaproś przyjaciół do restauracji na kolację.

Wieczór kawalerski w domu – morze pomysłów na jedzenie

Jeśli z różnych względów nie możesz ugościć kumpli poza domem, nie masz się czym martwić. Kawalerskie domówki wciąż są w dobrym tonie i stwarzają nie mniej możliwości niż te wyżej opisane. Najważniejsze jest przecież spotkanie z bliskimi ludźmi, wspólny śmiech, wspomnienia, plany na przyszłość –  a temu kameralne warunki służą nawet lepiej niż jazda gokartami czy gra w bilard w głośnym lokalu.

W domu zresztą też można zapewnić gościom oryginalną rozrywkę. Bo kiedy ostatnio mieliście czas, by sięgnąć po planszówki? Może być naprawdę zabawnie. A do tego – smacznie. Bo właśnie w domu możesz pozwolić sobie na największą swobodę w wyborze menu.

Jeśli gotowanie nie jest Twoją pasją albo zwyczajnie brak Ci czasu na przyrządzenie kolacji, możesz skorzystać z niezwykle szerokiej oferty lokali serwujących jedzenie z dostawą do domu. Zajrzyj na PizzaPortal, a przekonasz się, że dziś posiłki na wynos to nie tylko pizza i przysłowiowy chińczyk.

Możesz podjąć przyjaciół wykwintnymi daniami francuskiej kuchni albo uraczyć ich aromatycznym indyjskim curry. A jeśli uznasz, że najlepszym pomysłem na męskie jedzenie jest solidny kebab, poszukaj restauracji, która oferuje kilkukilogramowe porcje soczystego mięsa w specjalnych korytkach. Możliwości jest naprawdę wiele, a złożenie odpowiedniego zamówienia online zajmie Ci tylko kilka minut.

A może jednak pokusisz się o samodzielne przygotowanie posiłku? Dawno już upadł mit, że gotowanie jest niemęskie, a mężczyźni podobno są nawet lepszymi kucharzami niż kobiety. Jeśli tylko dobrze czujesz się w kuchni, na pewno zaimponujesz przyjaciołom osobiście upieczoną golonką albo przyrządzoną w ich obecności carbonarą.

Doskonałym pomysłem na wieczór kawalerski w domu są także przekąski, po które można sięgać w czasie rozmowy. I w tym przypadku chipsy i paluszki nie są rozwiązaniem godnym Twojego wyjątkowego wieczoru. Oczywiście mogą trafić na stół, skoro wszyscy je uwielbiacie. Ale by ta impreza nie była podobna do innych, zaserwuj tartinki czy koreczki.

Dobra zabawa w wieczór kawalerski

Doskonała oprawa kulinarna jest nie bez znaczenia dla sukcesu tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, jaką jest wieczór kawalerski. Organizując go, weź także pod uwagę inne aspekty. Przede wszystkim, jakkolwiek bardzo chcesz dogodzić swoim gościom, zadbaj o swoje dobre samopoczucie, byś po latach wspominał Wasze spotkanie jako najlepszą imprezę w życiu.

Nie przesadzaj z ilością alkoholu – szkoda byłoby swojego wieczoru kawalerskiego nie pamiętać w ogóle. Zaproś tylko najlepszych przyjaciół – będziesz miał pewność, że nie popsuje Wam humorów niezręczna sytuacja towarzyska. Nie planuj zbyt wiele atrakcji – zrealizowanie wszystkich punktów z napiętego grafiku może przyprawić Cię o niepotrzebną frustrację. Baw się dobrze, bo to Twój wieczór!

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*