Tradycyjne wigilijne dania na PizzaPortal.pl

wigilijne dania

Na wiele świątecznych przysmaków wyczekujemy ze smakiem nawet 12 miesięcy. Barszcz, śledzie czy makowiec nigdy nie smakują tak dobrze, jak w okresie Bożego Narodzenia, a makiełki czy karpia w galarecie jada się tylko raz w roku.

Zanim zasiądziecie do wigilijnego stołu wprawcie się w świąteczny klimat i zamówcie z dostawą typowe, a zarazem najlepsze wigilijne dania!

Są tradycyjne wigilijne dania, które znamy i kochamy wszyscy, ale są też takie, które popularne są w konkretnych rejonach kraju. Na przykład kutia najpopularniejsza jest na wschodzie Polski, natomiast makówki święcą triumfy na Śląsku. Każda rodzina ma swoje przyzwyczajenia, tradycje i ulubione dania, dlatego menu na kolację wigilijną może być przeróżne!

ZUPA GRZYBOWA CZY BARSZCZ?

Częstym pytaniem jest: „Co się je u Ciebie na Wigilii: barszcz czerwony czy grzybową?” Obie odpowiedzi są dobre, bo zarówno jedna, jak i druga zupa to typowe, tradycyjne wigilijne potrawy. Nie ma nic lepszego niż gęsta grzybowa z całymi kapeluszami lub barszcz czerwony z… NO WŁAŚNIE! Z czym? Z uszkami, krokietami, a może z pierogami?

wigilijne dania

PIEROGI Z PIECA CZY Z WODY?

Skoro już mowa o polskich pierogach to preferujecie te tradycyjne z wody, czy może hit ostatnich lat – pierogi z pieca? Jeśli chodzi o ich wigilijną postać, to koniecznie muszą być z kapustą i grzybami!

wigilijne daniawigilijne dania

ŚLEDŹ W OLEJU CZY ŚMIETANIE?

Na wigilijnym stole nie może zabraknąć śledzi, najlepiej w kilku rodzajach i zalewach: w oleju, w śmietanie, z cebulką, rodzynkami, żurawiną albo… z rzodkiewką marynowane w miodzie. Dobrze zrobionych śledzi, nigdy za wiele ;>

wigilijne dania

KARP SMAŻONY CZY W GALARECIE?

Karp na stole wigilijnym to gwóźdź programu! Smażony, pieczony czy w galarecie, w każdej postaci smakuje znakomicie! Jeśli chcecie poczuć już ten smak i świąteczny klimat proponujemy Wam karpia w pierzynce z borowików  z dostawą prosto do domu! Jeśli jednak czekacie na zasmakowanie karpia aż do pierwszej gwiazdki to warto skosztować już przed Świętami innych smacznych ryb. Co powiecie na grillowanego łososia lub smażonego pstrąga?

MAKOWIEC, A MOŻE JEDNAK SERNIK?

Po wigilijnej kolacji zawsze nadchodzi pora na wspólny deser! Bez makowca Święta nie mogą się obyć! Ale zanim zaczniecie kręcić mak na wigilijne ciasto, sprawdźcie, jakie słodkie pyszności możecie zamówić na naszym portalu: sernik, szarlotka, ciasto marchewkowe, a może pieczone jabłko? Wszystko to znajdziecie u nas i zamówicie z dostawą.

A PO WIGILII?

Święta na wigilijnej kolacji się nie kończą, a dopiero zaczynają! Kolejne dwa dni też upłyną Wam na wspólnych posiłkach z rodziną! W pierwszy i drugi dzień Świąt menu już nie jest tak przewidywalne ;> Jednak cały czas na polskich stołach króluje rosół a także tradycyjne flaki. Zwolennikom tradycji polecamy staropolski żurek (tak, nawet w te Święta) i oczywiście kotleta schabowego ;>

Wszystkiego smacznego :>

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*