Zaloguj się

India Express - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

India Express – smaczna dawka zdrowia!

Hindusi należą do najzdrowszych narodów na świecie. Dużą rolę w tym dogrywa ich dieta, która jest bogata w warzywa, owoce, ryż i przyprawy. Taki sposób odżywiania jest dobrze zbilansowany. Nawet dania cięższe, które również się tam jada podawane są w akompaniamencie wielu przypraw, które korzystnie wpływają na trawienie. India Express zaspokoi Twój głód oraz pozostawi Cię zdrowszym. Teraz można zamawiać z India Express za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl lub korzystając ze specjalnej dedykowanej aplikacji na smartfona.

Indie to kraj kontrastów. Poczynając od żyjącej tam ludności, wyznawanej religii oraz bogactwa kulturowego a kończąc na kuchni. Każdy posiłek różni się od siebie podawanymi daniami jednak zawsze przyświecają mu te same założenia – zaspokojenie głodu oraz czczenie darów ziemi. Indie to kraj gdzie kultura, religia oraz świat kulinarny ciągle się przeplatają. Potrawy indyjskie charakteryzują się dużą ilością przypraw, owoców i dań wegetariańskich jednak tylko gdzie niegdzie króluje mięso. Takie dania są tłuste i ciężkostrawne, więc nie należy się zbytnio nimi objadać. W zależności od klimatu, zmienia się też lista serwowanych dań. Na zmianę menu mają również sąsiadujące kraje jak Chiny, Pakistan i Afganistan. Najczęściej spożywanym mięsem jest baranina, z której robi się pilaw, ale je się również drób, jagnięcinę oraz wieprzowinę. Do ulubionych dań mieszkańców Indii należy również kakori kebab pochodzący z Lucknow w Uddar Pradesz. Mięso jest w nim roztarte na pastę, doprawiane a później pieczone na rożnie. Beż pieca tandoori nie powstałoby jednak żadne z wyżej wymienionych dań. Wypieka się w nim placki chlebowe roti oraz chapali a także chleb Nan, który jest dodatkiem do wszystkich potraw. Restauracja India Express ma wszystko, na co masz ochotę z tej kuchni.

India Express – posiłek, rzecz święta

Hindusi uwielbiają ostre potrawy a z kolei na deser jedzą coś bardzo słodkiego. Taka mieszanka dla niewprawionych może skończyć się bólem brzucha. Każdy posiłek w hinduskiej rodzinie jest najważniejszym wydarzeniem dnia i jest on celebrowany z należytym mu szacunkiem. Jest to związane z religią oraz kulturą Indii. Ważną rzeczą na mapie kulinarnej Indii są przyprawy, które zdobią prawie każdy uliczny stragan. Do najpopularniejszych należą szafrankuminchiliimbirkardamon oraz pieprz. Jest jeszcze masala, czyli mieszanka przypraw, która w każdym hinduskim domostwie ma inny skład. W restauracji India Express specjaliści dobiorą za Ciebie odpowiednią ich kombinację. Jeżeli jednak chcemy poczuć kuchnię indyjską w pełni musimy zamówić danie typu tanduri. Możliwe, że już gdzieś obiła się Wam ta nazwa, ale co to tak naprawdę znaczy? Są to zazwyczaj kolorowe i wonne potrawy przygotowywane w specjalnym glinianym piecu tandoor. Mięso jest wcześniej marynowane w jogurcie i przyprawach oraz zabarwiane na czerwono kaszmirską chili lub żółtym szafranem. Takie mięso piecze się w dość krótkim czasie, kolor potrawy pozostaje bardzo intensywny, a także nie traci ono nic na swojej wilgotności ani miękkości. Zamów sobie odrobinę Indii do domu z India Express poprzez stronę PizzaPortal.pl.

India Express – zawdzięczasz im smak i wiele więcej!

Przyprawy poza nadawaniem potrawie smaku dają jej również odpowiednie właściwości. Wiąże się to ściśle z zasadami ajuwerdy, hinduskiej medycyny naturalnej. Bardzo pikantne dania z chili, królujące na gorącym południu, pomagają wbrew pozorom ochłodzić organizm, podczas gdy na północy stosuje się łagodniejsze, ocieplające mieszanki. Przyprawy nie tylko potrafią chłodzić czy ogrzewać, ich prawdziwa moc to zapobieganie chorobom a nawet leczenie. Przyprawy, jak kolendra, kmin, kardamon, cynamon, imbir, koper włoski, czy asafetyda, mają zbawienny wpływ na żołądek, pomagają w dolegliwościach gastrycznych i regulują przemianę materii. Cynamon i imbir mają ponadto silne właściwości antyseptyczne, działają bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Jeśli zaś chodzi o papryczkę chili, powszechnie wiadomo, że to doskonały środek antydepresyjny. Zawarta w niej substancja chemiczna – kapsaicyna, pobudza wydzielanie endorfin, hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój. Z India Express zamówisz dobrze doprawione dania, które na pewno poprawią Ci humor!