Zaloguj się

Jedzenie na telefon? Można prościej!

Zamów z 4000 restauracji w całej Polsce przez PizzaPortal.pl
Dostawa
Odbiór osobisty

Jedzenie na telefon – dobrze, dostawa online – idealnie!

W czerwcu 2017 roku amerykańskim naukowcom udało się odczytać napis umieszczony na glinianej tabliczce sprzed 2600 lat, którą odnaleziono w Izraelu w 1965. Napis ten brzmiał: „Przyślijcie więcej wina!”. Tak, wysyłanie wiadomości na odległość w celu uzyskania dostawy jedzenia lub napojów to sprawa prawie tak stara, jak historia ludzkości. Wielką rewolucją na tym polu było wynalezienie telefonu. Choć pierwsze słowa wypowiedziane w historii przez telefon, przez Aleksandra Bella 10 marca 1876 roku, brzmiały: „Panie Watson, proszę przyjść, potrzebuję pana”, to możemy z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że zdanie: „czy mogę zamówi coś do jedzenia” padło niedługo potem. Jedzenie na telefon to był prawdziwy skok cywilizacyjny! Pierwszą restauracją na świecie, która oferowała klientom możliwość zamawiania jedzenia przez telefon, była prawdopodobnie chińska knajpka z Los Angeles Kin-Chu Cafe, a było to w roku – uwaga! – 1922. „Jedyne miejsce na Zachodnim Wybrzeżu – brzmiało hasło reklamowe lokalu – robiące i dowożące prawdziwe chińskie jedzenie. Jeden telefon i wysyłamy gorące danie wprost do Ciebie”. Niesamowite, jak współcześnie to brzmi!

Można zamówić jedzenie prościej niż przez telefon!

Jedzenie na telefon, bo świat idzie naprzód

Jedzenie na telefon zmieniło nasze życie. Choć można powiedzieć także – wynaleźliśmy jedzenie na telefon, bo nasze życie się zmieniło. Rozkwit mody na telefoniczne zamawianie jedzenia zbiegł się w czasie z nastaniem ogromnej popularności telewizji, czyli wszystko działo się w latach 50/60. w USA. Amerykańska klasa średnia lubiła swoje przedmieścia, lubiła przebywać w swoich domach, oglądać telewizję…no i lubiła jeść przy tym dobre rzeczy. Jedzenie na telefon to niewiarygodna wygoda i wszyscy w mig to pojęli. Restauracje szybko „wyczuły temat” i zamiast widzieć w telewizji swojego wroga, rozwijały system telefonicznego zamawiania i dowożenia jedzenia do domów. Z jedzeniem na telefon nieodzownie wiąże się pewien wynalazek, z którym macie kontakt za każdym razem, kiedy zamawiacie pizzę z PizzaPortal.pl…Wiecie o co chodzi? To tekturowe pudełko na pizzę. W latach 40. pizzę kładziono po prostu na kartonie i przykrywano papierową torbą. Pudełko, które chroni naszą pyszną, gorącą pizzę w czasie transportu, to wynalazek pizzerii Domino z początku lat 60. A to małe plastikowe coś, co widzimy czasem na środku pudełka, to pizza server, stosowany od lat 80.  

Zamów Jedzenie na Telefon!

Zamów jedzenie na telefon i zrób to bez dzwonienia…

Znacie tan „suchar”, w którym gość wchodzi do baru i pyta, czy może zadzwonić, a potem wyciąga dzwonek i dzwoni? Trochę podobnie jest teraz z zamawianiem jedzenia przez telefon. Oczywiście, że nadal jest to świetna sprawa. Ale nie mamy telefonów tylko smartfony i nie wykonujemy połączeń, tylko odpalamy aplikację PizzaPortal.pl Jedzenie na telefon to doskonały wynalazek, ale jako taki – wciąż musi się zmieniać i dostosowywać do współczesnych standardów. Zamawianie jedzenia na telefon jest teraz jeszcze prostsze i jeszcze wygodniejsze. Zamawianie jedzenia nie telefonicznie – a online to dzieło Pizza Hut, którą teraz także odnajdziecie na PizzaPortal.pl. Pierwszy przeznaczony do tego serwer, PizzaNet, powstał w USA w 1994 roku i do dziś gdzieś tam sobie on pływa w odmętach Internetu. Od glinianej tabliczki po superwygodną i niezawodną aplikację, jak ta PizzaPortal.pl. Jedzenie na telefon to piękna historia, niewiarygodny komfort i przepyszne pizze. Zamów jedzenie na telefon przez swojego smartfona już teraz!