Zaloguj się

Chcesz zamówić catering w Katowicach z dostawą?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Ciekawa oferta cateringu w Katowicach

„Murarz domy muruje, krawiec szyje ubrania” pisał Julian Tuwim. To kwintesencja zasady, że każdy powinien robić to, na czym najlepiej się zna. Dotyczy ona także organizacji przyjęć czy imprez. Nie każdy urodził się kucharzem, nie każdy z nas ma smykałkę do robienia tanich i szybkich zakupów produktów o odpowiedniej jakości i nie wszyscy mamy zmysł estetyczny, który pozwala przystroić odpowiednio pomieszczenia, w których przyjmujemy gości. Wraz z narastającą specjalizacją, którą odczuwamy praktycznie w każdej dziedzinie życia, pojawiły się firmy zajmujące się kompleksowym przygotowaniem imprez dla większej ilości osób. Większej, nie oznacza oczywiście dużej. Bo szanująca się firma przyjmie zamówienie zarówno na obsługę dziesięcioosobowego spotkania jak i firmowego spotkania dla tysiąca pracowników. Oprócz oszczędności czasu, oszczędzamy sobie zmartwień dotyczących niezbędnego sprzętu potrzebnego m.in. do podtrzymywania odpowiedniej temperatury posiłków. Doświadczony pracownik takiej firmy pomoże w ustaleniu menu, a czasem podpowie również jak zaplanować całość wydarzenia, aby posiłki zostały właściwie docenione i pozytywnie wpłynęły na ocenę przedsięwzięcia.

Catering w Katowicach z dowozem

Pierwszym krokiem po wyborze firmy będzie ustalenie menu. Na tym etapie najłatwiej popełnić błąd, który może nas drogo kosztować, ale także ten element może być zaczątkiem sukcesu. Spróbujmy wsłuchać się w propozycje przedstawiciela firmy. Nie działa on tylko na korzyść przedsiębiorstwa cateringowego. Zadowolony klient, to kolejne polecenia. Opinia kogoś zawiedzionego, to wymierne straty, których łatwo nie da się odrobić. Ustalając menu powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wiek, nawyki kulinarne, charakter imprezy, miejsce i pora dnia, w którym się odbywa, a także nawet prawdopodobna temperatura (jeśli event odbywa się na powietrzu) mają znaczenie. Optymalnym rozwiązaniem jest, aby firma, której zamierzamy powierzyć organizację części kulinarnej imprezy, dysponowała własnym zapleczem kuchennym. Stąd rekomendacja, aby w pierwszej kolejności korzystać z usług restauracji. Daje to gwarancję, że dania podane zostaną w maksymalnie krótkim czasie od przygotowania. Zatrudnianie doświadczonych kucharzy pozwala także odpowiednio przygotować posiłki, których technologia wytworzenia będzie nieco inna niż w przypadku dań restauracyjnych. Zlecając organizację przyjęcia specjalistom mamy większą ilość czasu, aby dograć inne szczegóły zbliżającego się wydarzenia.

Dostawa cateringu w Katowicach jest prosta

Katowice, to miasto wojewódzkie. Nie należy do najmniejszych, ale też mało prawdopodobne jest, aby catering spóźnił się z powodu korków czy objazdów. Jeśli zależy nam, aby podnieść rangę części kulinarnej, to najlepiej wesprzeć się rekomendacją postaci, która wśród wielu osób uchodzi za guru kulinariów. Jedną z takich osób jest Magda Gessler. Dania przez nią akceptowane serwuje restauracja Godfather. A żurek Magdy Gessler i pieczeń po sztygarsku mogą być całkiem ciekawą propozycją dla chcących zaspokoić głód. Jeśli zdecydujemy się na chłodnik litewski czy czosnkową krakowską (to zupa, a nie kiełbasa), stek amerykański z karczku, pstrąga z patelni, to także powinniśmy trafić w gusta uczestników. Jeżeli catering na dowóz w Katowicach ma dotyczyć dań lunchowych, to można wybrać chłodnik gazpacho, płatki z kurczaka z ryżem czy polędwiczki wieprzowe. Warto uzupełniać menu sałatkami takimi jak grecka, Cezara, Koko-Ruko czy nicejska. Swoich zwolenników powinny też znaleźć polędwiczki w sosie borowikowym, rolada śląska albo kieszeń z kurczaka nadziewana szpinakiem lub serem pleśniowym. Nie mniej intersujące mogą być kurczak po arabsku, zawijas babciny, schab po parysku z pieczarkami czy grillowana karkówka po staropolsku.