Zaloguj się

Chcesz zamówić dobre jedzenie z dostawą w Katowicach?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Każdy ma swoje ulubione jedzenie, które lubi sobie przyrządzić lub po prostu zamówić z dostawą do domu. Jednak nie zawsze dobre jedzenie, które wybieramy kierując się smakiem jest również dla nas dobre pod względem zdrowia. Co więc wybrać w gąszczu możliwości rodzajów kuchni oraz potraw, aby spełnić oba warunki jednocześnie? Poniżej podpowiadamy, jakimi zasadami się kierować przy układaniu codziennej diety, aby nie tracić ani na smaku ani na zdrowiu. Dobre jedzenie w Katowicach zamówisz online z dostawą do domu poprzez PizzaPortal.

Zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dlatego też tak ważne jest wliczenie kilku porcji warzyw do codziennej diety. Zawierają one dużo witamin, błonnika oraz fito związków, czyli naturalnych związków chemicznych, które korzystnie wpływają na nasz układ pokarmowy. Jedząc warzywa zredukujemy ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów, cukrzycy, zawałów serca oraz obniżymy ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Minimum dzienne to pięć porcji warzyw, czyli w każdym posiłku powinno znaleźć się, chociaż jedno warzywo lub owoc. No właśnie, ale czy trzymamy się tej zasady pięciu posiłków dziennie? Zazwyczaj jemy trzy lub tylko dwa posiłki dziennie. Częsty brak czasu na jedzenie prowadzi do objadania się a w dalszej perspektywie do przybierania na wadze zbędnych kilogramów. Wystarczą jednak małe zmiany zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę. Zacznijmy dzień od pożywnego śniadania, które da nam energię na kilka godzin. Później, gdy złapie nas głód nie będziemy już chcieli się opychać niezdrowymi przekąskami. Małe posiłki, co trzy, cztery godziny powinny nam wystarczyć. Takie dzienne menu ustabilizuje poziom glukozy oraz przyspieszy metabolizm, który spali niepotrzebny tłuszcz odkładający się w naszym organizmie. Kolejną ważną cechą zdrowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Nie chodzi tutaj tylko o to, żeby jeść różne rzeczy, bo w innym wypadku dopadnie nas monotonia i nuda. Przede wszystkim chodzi tu o jedzenie produktów ze wszystkich grup spożywczych, czyli: zbożowej, mlecznej, warzywno - owocowej, mięsno – rybnej oraz jajecznej. Dzięki komponowaniu diety z produktów z każdej z grup zachowamy różnorodność smaków oraz dostarczanych składników odżywczych. Weź dobre jedzenie na wynos lub zamów dobre jedzenie z dowozem do domu. 

Dobre jedzenie w Katowicach – nie zapominajmy o płynach.

Często odżywiając się zdrowo pomijamy płyny a w szczególności wodę i jej zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Poza tym, że gasi pragnienie to spełnia również liczne inne funkcje krążąc w naszym organizmie. Jedną z nich jest transport substancji odżywczych, które dostarcza do poszczególnych narządów. Dorośli powinni pić dziennie około 1, 5 – 2 litrów wody. Razem z wodą zawartą w pokarmie przyjmujemy dziennie od 3 do 3, 5 litra wody. Musimy ja na bieżąco uzupełniać gdyż cały czas ją tracimy np. w wydychanym powietrzu lub pocąc się w ciepłe dni. Trzeba pić wodę nawet, gdy nie czujemy takiej potrzeby, ponieważ w momencie, gdy napijemy się, kiedy chce się nam pić jest już za późno, organizm już jest odwodniony. 

Dobre jedzenie w Katowicach – zacznijmy od dobrych nawyków.

Rutyna jest największym wrogiem podczas zmiany sposobu odżywiania się. Mamy już swoje wyuczone nawyki, jeżeli chodzi o to, co jemy, ale także, w jakich godzinach. Ciężko z dnia na dzień zarzucić dotychczasowy tryb życia. Dlatego też należy zastosować metodę małych kroków, która pozwoli nam powoli wdrożyć się w nowy tryb odżywiania. Na początku dokonajmy małych cięć w diecie, które nie zrobią nam wielkiej różnicy np. przestańmy dodawać cukru do kawy i herbaty, ograniczmy spożycie soli, pieczmy zamiast smażyć, jedzmy duże sycące śniadania, naszykujmy sobie wcześniej warzywny lunch i sałatkę owocową na kolację, pijmy owocowe koktajle zamiast jeść słodycze i na koniec jedzmy regularnie w małych porcjach. Jak widać można jeść dobre jedzenie, które będzie nam pomagać zachować dobre zdrowie. Dobre jedzenie w Katowicach zamówisz z dowozem do domu lub pracy poprzez PizzaPortal!