Zaloguj się

Restauracja meksykańska w Katowicach

Wpisz adres i znajdź restauracje meksykańskie w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z restauracji meksykańskiej w Katowicach

Meksyk, to kraj kontrastów i wspaniałej historii. Oba te elementy wpłynęły na meksykańska kuchnię. Część potraw wywodzi się z czasów sprzed przybycia Hiszpanów do Ameryki. Podobnie jak sposoby ich przygotowania. Jednak przybysze z Europy znakomicie uzupełnili kuchnię meksykańską. Od czasu ich przybycia wprowadzono do potraw mięso ze zwierząt innych niż indyk, mąkę pszenną, oliwę, mleko i masło. Nie tylko Hiszpanie dołożyli swą cegiełkę do obecnego kształtu kuchni meksykańskiej. Swój udział mieli Francuzi, Turcy, Włosi czy Chińczycy. W zależności od regionu inaczej wyglądały też lokalne zwyczaje kulinarne. Tereny położone w pobliżu wybrzeża obficiej korzystały z ryb i owoców morza niż tereny wewnątrz kraju. 

Klasyka meksykańska z dowozem

Przeglądając menu restauracji meksykańskich w Katowicach łatwo odnaleźć klasyczne potrawy, które zdobyły popularność na całym  świcie. Burrito, czyli grillowana pszenna tortilla z fasolą, serem, czerwoną cebulą i salsą oraz kurczakiem, wytrawną wołowiną , bekonem i guacamole przypadnie do gustu każdemu z zamawiających. Podobnie jest z quesadillą, składająca się z dwóch pszennych tortilli, przełożonych serem i dodatkowym składnikiem (kurczak, wołowina, tuńczyk). Taco, to grillowana pszenna tortilla z serem, świeżymi warzywami i składnikiem głównym. 

Sałatka czy meksykańskie czipsy?

W oparciu o tę ostatnią tortillę przygotowano taco salads, czyli nic innego niż chrupiącą miskę wypełnioną sałatą , świeżymi warzywami  i kurczakiem, tuńczykiem bądź polędwiczkami z kurczaka. Tortille wykorzystuje się też do przygotowania nachos. Są podobne do czipsów  i mogą być podane z  mięsem, papryka jalapeno, fasolą, sosem salsa, śmietaną, oliwkami albo guacamole. Ten ostatni dodatek, to sos przygotowany w oparciu o awokado. Jest bardzo popularny i podawany do większości przystawek.