Zaloguj się

Restauracja Włoska w Katowicach

Wpisz adres i znajdź włoskie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Dania z włoskiej restauracji w Katowicach

O Imperium Brytyjskim mawiano kiedyś, że nigdy nad nim nie zachodzi słońce. O restauracjach włoskich w Katowicach najprawdopodobniej można powiedzieć, że zawsze są czynne. A jeśli to nawet przesada, to tylko lekka. Przeglądając godziny pracy poszczególnych lokali można stwierdzić, że w niektórych można zjeść zarówno wczesną kolację, jak i śniadanie. O tych, w których można zjeść obiad nie ma co wspominać, tak wiele ich jest. To jeden z atutów, ale zarazem potwierdzenie wielkiej popularności kuchni włoskiej. Oczywiście największa role odgrywa tu pizza, ciesząca się nieustannie olbrzymia popularnością, ale są dostępne inne włoskie dania, które też mają swoich zwolenników.

Pasta czy tortellini?

Mimo, że wiele restauracji oferuje różne rodzaje dań włoskich, to jednak niektóre z nich mają z góry określony profil. Przejawia się to nawet w nazewnictwie. O ile w pizzeriach można spotkać także inne posiłki niż ten sztandarowy, o tyle w lokalach o nazwach np. ristorante łatwo zamówimy np. krem z pomidorów  czy carpaccio, a pizza będzie tylko jednym z wielu dostępnych dań . Siłą włoskich restauracji jest to, że wiele z nich układając menu dostosowuje je do nowych zwyczajów żywieniowych Polaków. Coraz popularniejsze są w naszym kraju lunche, co natychmiast znalazło odbicie w ofercie dostaw pod wskazany adres lub na wynos. 

W sieciowej czy lokalnej?

Przeglądając listę lokali, w których można zamówić jedzenie włoskie z dostawą zauważymy zarówno te, które wchodzą w skład znanych sieci, ale też lokalne, nieomalże rodzinne przedsięwzięcia. Te ostatnie swym klimatem bardziej przypominać mogą lokale z Neapolu, Palermo czy Rzymu, a co za tym idzie ich menu może być bardziej urozmaicone. Łatwo to zauważyć przyglądając się jadłospisowi np. Ristorante Lorenzo czy Restauracji Da Italia. Nie oznacza to oczywiście, że zamawiając jedzenie z Da Grasso otrzymamy cos gorszego. Przynależność do sieci oznacza, że niezależnie od tego gdzie przebywamy możemy otrzymać nasze ulubione danie w takiej samej postaci jak w innym mieście.