Zaloguj się

Kebab Jalapeno - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kebab Jalapeno w Lublinie – super-papryczka!

Zastanawiacie się skąd taka nazwa sieci? No, bo co ma meksykańska papryczka do tureckiego kebabu? Otóż świetnie komponuje się z nim pod względem smaku, ale to nie jest najlepsza jej cecha. Papryczki jalapeno, można by nazwać super-papryczkami, dzięki nieskończonej liście jej zalet oraz pozywanych wpływów na nasz organizm. W poniższym tekście może przeczytać o niektórych z nich. A ostry kebab możecie teraz zamówić z sieci Kebab Jalapeno w Lublinie poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Dla wielu osób problemem może być jej ostry smak, po którym pali nas w gardle a potem odrobinę w żołądku. Jednak warto się do niej przekonać, gdyż posiada ona wiele prozdrowotnych właściwości. Zawdzięcza to swojemu bogatemu składowi. W 100g papryczki jalapeno znajdziemy aż 240% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, a także 30% na witaminę B6 oraz 32% na witaminę A. Za ostrość jalapeno odpowiada kapsaicyna, która działa antybakteryjnie, przeciwbólowe i zapobiega cukrzycy. Znajdziemy w niej także takie składniki jak potas, magnez, mangan i żelazo. Jaki wpływ mają te składniki mają na nasze zdrowie? Wspomniana kapsaicyna wspomaga ochronę serca, dzięki swoim właściwościom obniżającym poziom cholesterolu we krwi. W krajach dzięki papryczki jalapeno są używane codziennie do większości dań, ryzyko atak sercu jest bardzo małe w porównaniu z resztą świata, gdzie jalapeno je się rzadko. To jednak nie jedyna jej zaleta. Papryczka ta wspomaga nas tez podczas diety, gdy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Tutaj również główną rolę odgrywa, kapsaicyna, która ma właściwości spalające tłuszcz. Jak to robi? Otóż kapsaicyna jest termogeniczna, co oznacza, że stymuluje spalanie tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu przez zwiększenie wytwarzanego ciepła. Oczywiście sama dieta papryczkowa nie wystarczy, trzeba jeszcze połączyć ją z aktywnością fizyczną. Połącz zdrowie ze smakiem ostrego kebabu i zamów go z Kebab Jalapeno z dostawą do domu.

Kebab Jalapeno w Lublinie – jem na ból głowy

Wiele badań przeprowadzonych na papryczkach jalapeno pokazuje, iż są one świetnym lekiem na ból głowy, migrenę oraz ból zatok. Ponownie kapsaicyna wkracza do akcji, hamując neuropeptyd, który jest odpowiedzialny za ból w naszej głowie. Następnym razem zamiast iść do apteki wystarczy zjeść papryczkę jalapeno lub zamówić kebab z jej dodatkiem i ból głowy będziemy mieć… z głowy. Papryczka jalapeno wpływa pozytywnie również na nasz układ pokarmowy a w szczególności na proces trawienia. Porcja papryczek a naszym daniu nie tylko będzie wyśmienicie smakować, ale także pomoże nam uporać się z posiłkiem po jego zakończeniu. Z kolei zawarta w jalapeno witamina A wspomaga nasze oczy, skórę oraz spowalnia proces starzenia się. Po zjedzeniu papryczki jalapeno do naszego mózgu wydzielą się endorfiny, które są nazywane hormonem szczęścia. W takim razie radość będzie podwójna, pierwsza z pysznego smaku kebabu z papryczkami jalapeno a druga po całym posiłku, gdy zaleje nas fala endorfin.  Wybierz swój ulubiony kebab z menu Kebab Jalapeno i ciesz się każdą częścią tego wyśmienitego posiłku.

Kebab Jalapeno w Lublinie – ostrożnie, bo ostre!

Jak już wiemy ostrość papryczek ma swoje zalety, ale może mieć także swoje wady, gdy poczujemy ją nie tam gdzie trzeba. Otóż, gdy kroimy a potem jemy papryczki jalapeno musimy być bardzo ostrożni by nie dotknąć się potem dłonią w okolicach oczu lub nosa. To są najwrażliwsze miejsca na naszej twarzy, którym ostrość może wyrządzić duży ból. Co do samego palenia w ustach i żołądku przez papryczki jalapeno to ważna jest systematyczność. Co to oznacza? Im częściej je jesz tym lepiej tolerujesz ich ostrość. Jednak, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ostrym smakiem przestrzegaj kilku zasad, bo można przesadzić i szybko zrazić się na długo czas. Z papryczek usuwaj pestki i wewnętrzne błony – to właśnie w nich kryje się największa ostrość. W szczególności, gdy dodajesz je do całego dania, bo później ostrości nie da się zmniejszyć. Papryczkę można złagodzić przed dodaniem do potrawy poprzez zostawienie jej na kilka godzin w osolonej wodzie. Gdy używamy papryczek z puszki lub słoika warto opłukać je zimną wodą, dzięki temu również stracą na ostrości. Ostry potrawy to znakomity posiłek pod warunkiem, że jemy je z umiarem. Wejdź na stronę PizzaPortal.pl i zamów kebab o takiej ostrości, jaką lubisz z sieci Kebab Jalapeno w Lublinie.