Zaloguj się

Zamów Kebab z dostawą do domu!

Prawie 4000 restauracji w całej Polsce czeka na Twoje zamówienie
Dostawa
Odbiór osobisty

Masz ochotę na kebab? Zamów flagowe danie kuchni arabskiej z dostawą

Nazwa kebab to bardzo szerokie i ogólne pojęcie, a skojarzenie z pitą wypełnioną mięsem i warzywami odnosi się do jednej spośród 200 różnych odmian tego arabskiego dania. Warto więc poznać prawdziwe oblicze tej potrawy, kosztując choćby tych najbardziej popularnych rodzajów – tak charakterystycznych dla konkretnych regionów Dalekiego Wschodu.

Döner to już klasyka. Jest to rodzaj kebabu, który na dobre zadomowił się w Polsce, a także Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Przyrządzany przede wszystkim z baraniny lub mięsa wołowego (nigdy wieprzowego) opiekanego na obrotowym rożnie i skrawanego, podawany jest głównie w picie wypełnionej warzywami oraz polanej sosem. Miłośnicy ostro przyprawionych dań powinni skosztować odmiany adana. To kebab, którego mięso jest pikantne. Formowane na kształt wałeczków i opiekane nad ogniem, smakuje wybornie. Podawane jest w towarzystwie warzyw – najczęściej cebuli, papryki i pietruszki.

Amatorom znacznie łagodniejszego jedzenia polecany jest urfa kebab. Stanowi mniej ostrą wersję adany. Danie przyrządzane jest z dodatkiem słynnego czarnego chili. Nie chcąc ograniczać się wyłącznie do klasyki, warto skosztować odmiany iskender. Cienkie plastry mięsa układane są na specjalnym chlebku pide polanym jogurtem. Te z kolei są polane sosem pomidorowym oraz roztopionym masłem. Podawany najczęściej z grillowanymi warzywami zaspokoi głód – i to w jakim stylu! 

Zamów Kebab na Wynos na PizzaPortal!

Poznaj prawdziwe oblicze kebabu

Kebab to flagowe danie, którego rodowodu należy upatrywać się w kuchni arabskiej. Masz ochotę na oryginalne danie, które zaspokoi twój głód i będzie prawdziwą eksplozją smaków? Już nie musisz ustawiać się w długiej kolejce po najlepszy kebab w twoim mieście. Tylko kilka kliknięć wystarczy, by już za moment rozpocząć prawdziwą kulinarną ucztę. Kebab to coś więcej niż posiekane mięso podawane w bułce czy na talerzu z frytkami. To także coś więcej niż zwykły hamburger czy hot-dog, choć często traktowany jako "jedzenie śmieciowe". Warto bowiem mieć świadomość, że prezentuje zupełnie inną jakość bazującą na starannie wyselekcjonowanych składnikach oraz oryginalnych recepturach.

 

Kebab z Dostawą

Kebab w dowozie? Czemu nie

Dopadł cię głód i chcesz zamówić danie z dostawą pod wskazany adres? Za pośrednictwem naszego portalu możesz odbyć kulinarną podróż po smakach krajów arabskich, zamawiając oryginalny kebab. Tylko kilka kliknięć wystarczy, by dotrzeć do polecanych restauracji i barów specjalizujących się w przyrządzaniu tego dania w wielu wariantach. Pozostaniesz przy klasyce, zamawiając döner kebab? A może postawisz na smakowe eksperymenty, decydując się na adana kebab lub inną bardziej egzotyczną odmianę?