Zaloguj się

Kebabish Grill Bar - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kebabish Grill Bar – szybkie danie, które długo się pamięta!

Może to być zaskoczenie dla wielu z Was, ale kebab nie powstał z założeniem bycia fast foodem. Ma on swój rodowód, który sięga starożytnej Persji. Dopiero tureccy imigranci w krajach europejskich rozsławili kebab, jako danie fast food za pomocą budek ulicznych otwartych całą dobę. W wielu krajach również w Polsce kebab zdobył ogromną popularność, jako szybkie danie w szczególności wśród ludzi młodych wracających późną porą do domu w weekend.  W Kebabish Grill Bar znajdziecie wszystkie swoje ulubione dania oraz o wiele więcej. Wystarczy odwiedzić stronę PizzaPortal.pl i zamówić online z Kebabish Grill Bar a pyszny posiłek po chwili znajdzie się na Waszym talerzu.

Choć potrawa ta jest bardzo prosta to zrobiła ona wielkie wrażenie na początku swojego istnienia w Polsce. Było to spowodowane tym, że nijak miała się do znanych, tradycyjnych polskich potraw. Mięso było przyprawione egzotycznymi ziołami, bułka miała nietypową formę a sosy były po prostu ostre. W porównaniu do schabowego z kapustą smak tego dania był przyjemną odmianą. Oryginalnie przygotowywany z baraniny, która obecnie coraz częściej jest zastępowana wołowiną lub kurczakiem ze względu na wysoką cenę mięsa baraniego, wciąż jeszcze można dostać w kilku miejscach. Kebab można serwować na kilka sposobów: na talerzu, w misce, w bułce, lub zawinięty w tortille lub Lavash – cienki chlebek. Oprócz mięsa dodaję się do niego sałatę, kapustę, pokrojone ogórki, pomidory i zioła a także sosy, czosnkowy, śmietanowy oraz pikantny. Do Polski kebab przywędrował z Niemiec jednak swoje źródło ma w kulturach wschodu. W starożytnym Iranie, Afganistanie, Armenii, Pakistanie, Azerbejdżanie czy też w Indiach ludzie piekli barany nadziane na miecze lub patyki zauważyli, że mięso z brzegu jest wyjątkowo smaczne i tak właśnie zaczęła się jego historia. Współczesny obracany grill w pionie został jednak wymyślony dopiero w latach siedemdziesiątych XIX wieku prze Iskendera Efendi w północnej Turcji. Potrawa w tej wersji była o wiele zdrowsza gdyż po pionowym grillu tłuszcz spływał na dół. W Kebabish Grill Bar zaspokoisz wszystkie swoje żywieniowe potrzeby i to bez wychodzenia z domu!

Kebabish Grill Bar – kebab to dopiero początek…

Co poza kebabem zalicza się do kuchni arabskiej? Gdybyśmy zapytali przypadkową osobę na ulicy żeby wymieniła kilka potraw z kuchni arabskiej pewnie miałaby ciężki orzech do zgryzienia. Kuchnia ta wyróżnia znana jest na całym świcie dzięki kebabowi i shoarmie, ale kryje w sobie znacznie więcej. To prawda, że charakteryzuje się ona mocno pikantnym mięsem przysadzanym na grillu, ale także może poszczycić się aromatycznymi przyprawami w szczególności korzennymi, bardzo mocną oraz słodką kawą, wodą różaną oraz zanurzanymi w syropie słodyczami. Tradycyjnymi składnikami używanymi do potraw w kuchni arabskiej są jagnięcina, cielęcina, drób, ryż, oraz gotowane warzywa z sosem pomidorowym. Oczywiście w żadnym daniu nie może zabraknąć tradycyjnych arabskich przypraw wspomnianych wcześniej. W kuchni arabskiej jada się dania, które są mało popularne na zachodzie, są to: zupa z soczewicy, bób, olej sezamowy, oliwki, ser feta, a także daktyle. Podobnie jak Polacy przedstawiciele kuchni arabskiej uwielbiają przyjmować gości dużą ilością dobrego jedzenia. Nikt z takiej uczty nie wychodzi głodny. Podobnie jest po zamówieniu posiłku z Kebabish Grill Bar za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl.

Kebabish Grill Bar – mięso czy wege?

Pita pełna mięsa, warzyw oraz sosu to jedno z najpopularniejszych potraw na świecie. Jednak na początku podawany był z ryżem dopiero Turcy na emigracji stwierdzili, że wygodniej będzie go jeść na wynoś prosto z bułki. Menu Kebabish Grill Bar oferuje kilka możliwości na spałaszowanie swoje specjalności. Jako pierwszy idzie kebab w picie w wersji z kurczakiem, baraniną albo mięsem mieszanym. Kolejna kategoria to kebab gruby, dla bardzo głodnych. Jest też opcja dla wegetarian, czyli kebab z falafelem w środku. Te smażone kulki z ciecierzycy idealnie zastąpią mięsny posiłek gdyż są równie sycące. Wejdź na PizzaPortal i zamów z Kebabish Grill Bar z dostawą do domu lub pracy już teraz.