Zaloguj się

Kemer Kebab. Zamów z dotawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Kemer Kebab – posiłek międzynarodowy

Kady kraj czy też region specjalizuje się w określonych potrawach, które można zjeść tylko tam. Ma to swój rok, gdyż odwiedzając jakieś miejsce próbujemy nowych rzeczy a nie kolejny raz to samo danie, z tym, że trochę w innej wersji. Jest jeszcze druga strona tego medalu, bo są potrawy, które osiągnęły status kultowych i uniwersalnych. Ich międzynarodowa sława pomogła je udoskonalić oraz stworzyć ich nowe wersje. Są to m.in. pizza, lody czy też dania z makaronem.  Również kebab to danie, które znane jest prawie na każdym zakątku globu. W Polsce wystarczy znaleźć, Kemer Kebab na stronie PizzaPortal.pl by zjeść go w najlepszej formie.

 

Lody, pizza, makaron, kanapki czy sushi są znane na całym świecie nie tylko dzięki byciu bardzo smacznymi potrawami, ale także dzięki ich wielowiekowej historii. Jednak ich popularność wzrosła w ostatnich latach a to głownie za sprawą Internetu i łatwych podróży. Chociaż każde z tych dań wywodzi się z jakiegoś kraju jak np. pizza z Włoch a sushi z Japonii to ich indywidualne wersje powstają również w innych państwach. Jest to spowodowane przyzwyczajeniami smakowymi mieszkańców, którzy próbują każde danie dostosować do swoich upodobań. Stąd też się wzięła pizza hawajska z dodatkiem ananasa oraz kalifornijskie sushi z lokalnymi dodatkami. Kolejnymi powodami ich światowej sławy jest krótki czas przygotowania, łatwość jedzenia oraz niewygórowana cena. W dodatku są one dostępne w czterogwiazdkowych restauracjach oraz ulicznych budkach, więc niezależnie od statusu społecznego każdy może się nimi zajadać. W dzisiejszym zabieganym świecie te potrawy są idealne, gdy ma się mało czasu i jest się w drodze. Ludzie są bardzo przywiązani do tych potraw gdyż niosą one za sobą pewien kulturowy przekaz związany z miejscem, w którym powstały. Kebab w Polsce nie uległ zbyt dużej metamorfozie i nadal dostaniemy go w oryginalnej wersji. W Kemer Kebab menu do wyboru jest kilka jego rodzajów, więc nie czekaj i zamów już teraz.

Kemer Kebab – zjedz to na zimno!

Tego deseru chyba nikt nie odmawia. Mowa oczywiście o lodach, których korzenie sięgają starożytności. Wtedy zamiast zamrażarek używano podziemnych chłodni skalnych, w których trzymano… śnieg, bo tak wyglądały kiedyś lody. Od tamtych czasów przeszły ogromną metamorfozę. To Chińczycy uważani są za wynalezienie lodów. To oni pierwsi zaczęli do śniegu dodawać cukier lub innych słodkości. W Grecji serwowano rożki ze śniegiem i miodem. Do Europy lody trafiły dzięki słynnemu podróżnikowi – Marco Polo, który przywiózł je ze swojej wyprawy do Chin. Razem z lodami dostarczył też sposób ich tworzenia. Lody prawie takie same jak znamy dzisiaj zaczęto produkować w XV i XVI wieku we Włoszech. Na początku były one towarem ekskluzywnym, zamawianym tylko na specjalne okazje jak przyjęcia. Tylko bogaci mogli sobie na niego pozwolić. Dopiero od 1930 roku zaczęła się produkcja lodów na szeroką skalę. Chociaż lody to potrawa międzynarodowa i każdy kraj może poszczycić się swoimi smaki i sposobem wyrobu lodów to wciąż przodują w tej kwestii włosi. Podobnie jest z kebabem gdzie to Turcja nadal jest na pierwszym miejscu jednak i w Polsce można zjeść jego wyśmienitą wersję. Zamów swój kebab z Kemer Kebab z dostawą do domu lub pracy.

Kemer Kebab – tak się składa pyszna potrawa!

Od zawsze wiadomo, że najlepszą składaną potrawą są kanapki. Bez chleba nie byłoby jednak kanapek a jego historia jest równie złożona, co Twoja ulubiona kanapka. Zanim zaczęto składać chleb w kanapki używano go jedynie, jako dodatku do mięs, zup oraz jako zagęszczacza do potraw. W średniowieczu czerstwy chleb służył, jako… talerz, na którym serwowane inne potrawy.  Podczas posiłku chleb nasiąkał, stawał się miękki i był potem był gotowy do spożycia. Ojcem kanapki jest hrabia Sandwich, John Montagu, który wpadł na pomysł szybkiej przekąski, którą można zabrać ze sobą i zjeść bez użycia sztućców. Kanapki jak lody na początku jedli tylko wybrani jak arystokracja i najbogatsi. Łatwość przygotowanie przechyliła szalę i kanapki trafiły do klasy robotniczej, która nie miała czasu na duże posiłki. Pod koniec XIX wieku z Europy kanapka zawędrowała do USA. To właśnie tam zaczęła się jej największa ewolucja. Moda na komponowanie rozmaitych kanapek z przeróżnymi dodatkami i gatunkami chleba doprowadziła do powstania hamburgerów i hot-dogów. Każdy kraj serwuje własną jego wersje, włosi – panini, francuzi – grzanki corque monsieur, amerykanie kanapki klubowe a w Turcji doner kebab, którego możesz zamówić z dostawą z Kemer Kebab poprzez stronę PizzaPortal.pl.